reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

@Luiza ja chodze do 12. bezirku na spotkania z innymi rodzicami i ich dziecmi. Sa one organizowane (przynajmniej u mnie i dla takiego przedzialu wiekowego) raz w tygodniu - we wtorki, na 2h (9-11), to akurat spotkanie jest dla dzieci do 3 lat. Kazdy moze przyjsc z ulicy, nie trzeba sie nigdzie zglaszac. Oprocz rodzicow i dzieci sa tez panie "Beraterki", ktore odpowiadaja na pytania i doradzaja w roznych kwestiach zwiazanych z maluchem, na koniec zawsze 10 minut sobie z maluchami spiewamy. Ja sobie chwale, duzo zanjomosci nawiazalam, no i jest to fajne przygotowanie do przedszkola. A wrzesien tuz tuz, a moj synek pozwala sie tylko obslugiwac mamusi :rofl2:
 
reklama
Cześć dziewczyny, jestem tutaj pierwszy raz, jestem w ciąży i mam pytanie: mieszkam teraz w wiedniu w 3. Bz ale chcielibyśmy sie z chłopakiem przeprowadzić za Wiedeń, czy jest możliwość wyboru szpitala teraz a za np kilka miesięcy zmiany szpitala?
 
Witaj Bubcia :-)
...moze lepiej odrazu zapisać sie tam za Wiedniem zeby później nie było za późno choć moze tylko w Wiedniu trzeba sie wczesno zapisywać.. moze inna Mamuska będzie wiedzieć coś konkretniej
...a tak wogole gratulacje i dobrego samopoczucia życzę!
 
Dziękuję, no właśnie Problem w tym , ze my nie wiemy gdzie sie chcemy przeprowadzic i szukamy czegos powoli, a czy np jakbym tutaj sie Do szpitala zapisała, wszystkie badania porobila a później bym zmieniła szpital czy np te wszystkie wyniki badan mogłabym przeniesc. A tak na marginesie to z tym samopoczuciem bywa roznie ( to moja pierwsza ciąża i nie wiedziałam ze bedzie tak ciężko :))
 
Bubcia powiem Ci Na moim przykladzie ze zapisujac sie do Donauspital bo tam rodzilam mialam zapewnione wszystkie badania na KK bo nie w każdym jest specjalista i trzeba robić prywatnie... wydaje mi sie ze trzeba rodzić w tym w którymś sie zspiszesz jeśli oferują badania za free ale wiadomo czasem można przypadkiem gdzieś indziej urodzic. Zapytaj może konkretniej o Twój przypadek w KK, zeby mieć pewność.
...wyniki jeśli będziesz robiła priv to możesz mieć zawsze przy sobie.
Który to tydzień? Będzie dobrze, Dasz rady! Pozdrowionka
 
Hej, dzieki za odpowiedź, najwyżej bede musiala rodzic w wiedniu ale mam nadzieje ze nie, zapytam sie moja ginekolog, moze ona wie, a ü mnie dopiero 7t6d wiec początki ale tak ciezko funkcjonowac a w pracy to juz w ogole, caly dzien na nogach ale juz niedługo moze w pracy powiem oficjalnie to jakos łatwiej bedzie , bo narazie to bardzo ciężko mi normalnie funkcjonowac, ale jakos to bedzie, najważniejsze zeby dzidzia zdrowa byla :) ü mnie to pierwsza ciąża wiec sie Troche martwie :)
 
Czesc dziewczyny :) jestem w 22 tygidniu ciazy i chcialabyn poznac Wasze opinie na temat Donauspital. Obecnie jestem tam zapisana do porodu ale znajoma z pracy szczerze odradza twierdzac ze jest to "kolchoz" w ktorym dziennie rodzi 50 kobiet i dlatego do zadnej nie przywiazuje sie nalezytej uwagi iopieki itp. Bylam odwiedzic ten szpital , widzialam sale porodowa i caly sprzet - szczerze mowiac jestem pod wrazeniem. Waham sie nad zmiana szpitala na mniejszy - Baby Villa w Klosterneuburgu, nie mniej jednak w tym szpitalu w przeciwienstwie do DonauSpital, nie ma wielu specjalistow na miejscu i w razie gdyby cos bylo nie tak z dzieckiem, musza je przewiezc do innego szpitala. Jak wiadomo w tym przypadku liczy sie kazda minuta. No ale do rzeczy... czy ktoras z Was rodzila w tym szpitalu i moglaby napisac swoja opinie??? Jak bylo?? Polecacie czy trzymac sie z daleka???
 
Hej dziewczyny! Odzywam się po kilkumiesięcznej nieobecności i bardzo się cieszę, że znowu mam powód, żeby się odezwać:) Jestem w 15tc i tym razem wygląda na to, że Maluszek ma się u mnie dobrze. Także planuję tu teraz regularnie zaglądać. Trzymajcie się w te upały!
 
Anienka gratulacje, oby było dalej wszystko ok.
Bubcia Powodzenia, jakoś Dasz rady :-)
Gorąco na maxa, Mały marudny i cos źle spi przez ta temperature, ale co sie dziwić jak wczoraj to było 24w nocy w mieszkaniu a teraz cos sie ochladza ufff :-)
Kala ja rodzilam 13tg temu w donauspital i jestem zadowolona z opieki także polecam jak najbadziej. Wszystko na miejscu w razie "w" a i badania wszytkie tam robią.
Pozdrawiam
 
reklama
Hej dziewczyny, to znowu ja :)
Czy orientujecie sie choc troszke w temacie Freistellung? Mam na mysli to wczesniejsze zwolnienie z pracy (wczesniej niz 8 tyg przed terminem) .
Jakie sa kryteria wystawienia takiego zwolnienia przez lekarza? Moja polozna mowila ze ze wzgledu na 2 poronienia jakie przeszlam , jest to mozliwe. Sek w tym ze nie mam pracy stojacej ani nie pracuje z detergentami....
Z gory dzieki :)
 
Do góry