reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.::: Mamy grudniowe 2015 :::.

Szkrabek jsk to sie stalo ze kot cie w sutek drapnal?:p i wsplczuje..

Domi moja mala teraz latwiej czymkolwiek obudzic, dawnoej nawet domofon na nia nie dzialal- ponic to.normalnr bo ich sluch jakby dorasta i slysza inne tony;) co do budzenia sie przez nia sama to tez czescoej budzi sie np z placzem, bo cos jej sie sni..

Porannakawa wlasnie tez tsk mam ze mala czasami swieruje przy cyc- nie wiem czy malo ma czy co.. rozwazam dokarmianie ale maz sie tych kolek boi i mnie stopuje;] wczoraj testy robilismy czy bedzie pila z butli i po wstepnym karmienii cycem nie chciala z butli, dopiro butle zjadla jak dalam jej napiwrw, przed cycem. Przynajmniej woem ze jak bardzo glodna to zje ;) spokojnie moge isc do dentysty, bo mama moja bala sie z mala zostac ze za cycem sie zaplacze, tak uwiazana jestem.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Zozzolka espumisan daje 8albo 10kropli tak jak jest napisane a infacol wczoraj pisałam i po jedzeniu trochę zwróciła wiec już nie dam a kolki przeszły tylko ten katarek w jednej dziurce; ( ale idę na shopping to kupię ten aspirator; )
 
Gosiu, weż Katarek, frida tylko sie namęczysz! Mialam tak z moim Stasiem, jak był mały mielismy ustny i tylko ja się od małego zarażałam, a później żyłam w panice że znowu go zarażę ! Ułatwisz sobie tylko życie tym Katarkiem, a stosowac można go już od 1-go dnia życia dziecka.
 
AlfaBeta pisze:
A co do Waszych butelek. Jak nalejecie mleka i obrocicie do gory nogami to mleko cieknie przez smoczek samo czy nie? Moja przy piciu z butelki sie krztusi. I jak zrobilam test nad zlewem to sie okazalo ze z butelki samo kapie.
Znaczy, że zła butelka sama w sobie lub jakiś felerny egzemplarz. Z Tommee Tippee i z Aventu zwykłego ze smoczkami 0+ nic samo nie leci.

Nie no, teraz zobaczyłam ile stron mam do przeczytania od soboty. Nie dam rady nadrobić teraz :(, przepraszam.
Melduję, że żyję, ale w sobotę byłam tu ostatni raz, w niedzielę nie było czasu bo impreza rodzinna, a od poniedziałku ktoś mi dziecko podmienił :p. Obstawiam, że to okres przed skokiem rozwojowym, ale osiwieję, słowo daję ;). Wisi na rękach chyba cały czas, W dzień ledwo co śpi a żeby zasnął musi być na rękach, non stop by jadł, jak nie śpi to się drze, a że mało śpi to wesoło mam :p. Dziękuję niebiosom za urządzenie pod nazwą smoczek :D. Bo trochę się Witka da przytkać nim. No cóż, czekam do weekendu, powinno się poprawić jeśli to ciężki okres przed skokiem a nie tylko wredny charakter :p.

Tylko jak ja mam z dzieckiem na ręku zrobić ciasto i muffinki na jutrzejszy przedszkolny dzień babci i dziadka....:/

Mamy za sobą pierwszą wizytę u lekarza. Witek przez 3 tygodnie przybrał... 800gram!! Szok. Żarłok jeden. Ale w jeszcze większym szoku jestem z powodu tego, że on tyle na samej piersi przybrał. Daję radę :D

Po ostatnim poście widzę, Gosia, że Agatka ma katar... Frida jest do niczego. Jeśli masz możliwość sprowadzenia sobie z Polski Katarek to sprowadź! Naprawdę jest super.
 
Dzag kupilam sobie tutaj taki co swoimi ustami ciagbiesz i narazie częściej też o jest ok a jeszcze farmaceutka sala mi spray dla maluszków jak się do jutra nie poprawi to do lekarza idę.
Dalej rade Maja wyszykowac do szkoly Plus zrobić lunch Agatke przebrać 2 razy bo ulala i mokre było a miałam butle dla niej ściągnięte swojego mleka wiec też zjadła szybko i poszłyśmy do szkoly po drodze apteka i teraz mała spi a ja pewnie wstawic obiad jakiś zrobić i odkurzyc na dole muszę. Miłego dnia i dzięki za rady dotyczące katarku;)
 
Marysia tez na samej piersi przybrała 750 gram od najniższej wagi w szpitalu w 3 tygodnie. (550 od wagi urodzeniowej ) przy tym jak ważyła zaledwie 2700 na początki to jestem w szoku. Jej siostra tak dużo nie przybierała, ale bardzo ulewala
I miała problemy z refluksem
 
Dreddka, Witek też sporo ulewa. Lekarka i położna się śmieją, że wylewa mu się to, co się już w żołądku nie mieści, to co w gardle zostaje. Taki żarłok :-D.
 
Jeszcze mi się przypomniało...
Z tym becikowym ustawowym jest w sumie tak jak pisała Piotrusiowa. Mam informację telefoniczną z urzędu miasta, że można złożyć sam wniosek z kserami dowodów osobistych i aktu urodzenia i oni sobie sami zarobki sprawdzają, jedynie wydłuża to czas wypłaty świadczenia.
Aha, i Quchasia, też dostałam skierowanie na to USG bioderek :-) :). Zanim zdążyłam zapytać o to naszą pediatrę ona sama mi wystawiła skierowanie. Więc 28 stycznia idziemy na Wielicką :-) :).
OK, pierwsza seria muffinek w piekarniku. Bąbel spokojnie śpi. Nowość od poniedziałku :confused2:.

Quchasia pisze:
Domi moja mala teraz latwiej czymkolwiek obudzic, dawnoej nawet domofon na nia nie dzialal- ponic to.normalnr bo ich sluch jakby dorasta i slysza inne tony co do budzenia sie przez nia sama to tez czescoej budzi sie np z placzem, bo cos jej sie sni..
To jest właśnie osiągnięcie pierwszego skoku rozwojowego gdzieś w 5-tym tygodniu :tak:. Dzieci więcej widzą i więcej słyszą. I wykorzystują tą umiejętność i potrafią dłużej słuchać mamy, dłużej się rozglądać. I teraz szczególnie trzeba je oszczędzać, nie fundować im nadmiaru bodźców jeśli nie trzeba. Sklepy, środki zbiorowego transportu, jakieś głośne przyjęcia z dużą ilością ludzi w domu, długo puszczany głośno telewizor... Ich niedojrzały układ nerwowy musi się najpierw przyzwyczaić do tego, co odbiera mózg, a potem nauczyć się się sobie z tym poradzić. Po tym pierwszym skoku większość dzieci zaczyna się uśmiechać :-) :). Z moim Starszakiem też tak było.
 
Ostatnia edycja:
reklama
No moja mała nie miała objawów skoku pierwszego ale widzę że słucha uważniej i długo na mnie patrzy i próbuje naśladować to co ja robię:) ostatnio nawet uśmiech jej się udal;)
Narazie Agatka spi zjadła i 11 ściągam do butli bo łatwiej jej jeść z tym katarkiem. Pryskalam jej znowu i duzo wylecialo i wyciagnelam trochę lepiej wyciaga ten aspirator co kupilam niz grucha pomaronczowa. A ja odkurzylam kurze starlam na gorze ogarnelam prabie wstawiłam i teraz doe zdrzemne chyba;) bo noe wyspana jestem.
 
Do góry