reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.::: Mamy grudniowe 2015 :::.

Ola gratuluję i oczywiście witam na świecie nową mieszkankę naszego uroczego miasteczka ;-) ;) jak pójdziesz do przychodni to w ciągu 2 dni powinna zadzwonic do Ciebie położna umówić się na wizytę. Na pierwszej wizycie gada o szczepieniach itp. oczywistościach, podaje też termin kiedy stawić się w przychodni :tak: u nas w "moim lekarzu" jest tak, ze później położna dzwoni i pyta czy wszystko okej i czy chcesz zeby przyszła jeszcze - generalnie jest pod telefonem
I oczywiście musimy się spotkać i poznać osobiście jak Inga trochę podrośnie :cool2: co Ty na to?
Ok dziękuję :-) ja jestem jak najbardziej za tym żeby sie spotkać :-) juz nie mogę sie doczekac:-)

Witam rowniez po ciezkiej nocy.
Macievte misie z bojacym serduszkiem? Jak dzieciaczki ba nie reaguja? Pomocne sa?

Przed chwila musialam uspac dwoje na raz . zadno nie chciało zrezygnowac z mojej obecnosci.
Ale zasneli niemal jednocześnie.
ja mam sam ten mechanizm z misia z tym bijącym sercem i szczerze mówiąc Inge ten dźwięk denerwuje:-\ dobrze ze jednak nie kupiłam nowego misia bo u nas bylaby to strata pieniędzy.
Dzag mala teraz caly czas u mnie na rekach.

Marcysia kurcze nie wiem co ci poradzic.. ciezko sie odzwyczaja dziecko tulenia, ale twraz jest tendencja zeby jednak tulic bo to lepiej na dziecko wplywa..

A mam do was pytanie odnosnie jazdy z dziecmi. Poki co zawsze jezdze z kims, a mala jest z tylu bo z przodu mamy poduszke, ktorej nie da sie wylaczyc;/ jak sobie poradzix jak juz sama bede z nia jezdzic.. przeciez jej nie widze;(( moze ktoras ma podobny problem albo zna rozwiazanie??
My posiadamy takie lusterko co sie przyczepia do tylnego zagłówka ale jeszcze nie przetestowaliśmy. Jest gdzies wielkości talerza później zerkne co za firma to dam znać a upolowalam je w lumpku za grosze jak chyba kurtki szukalam :-)
 
reklama
Uf udalo mi sie go uspac. Ale plakal... Nic mu nie pasowalo. Dalam cyca + 40ml mleka mm... Oby pospal chociaz z 2h bo biedny nerwowy jakis jest :(

Ja mam Bebivita PRE. W sklepie bylo Bebivita 1 i Bebivita PRE, to kasjerka mi doradzila zeby to pre wziac bo niby lepsze od 1, a tez jest to mleko od 1dnia zycia. Ona swoje dzieci nim karmila bo tak jej polozna kazala kupic. No to posluchalam rady kasjerki i takie kupilam.

Dzis udalo mi sie poodkurzac cale mieszkanie i ugotowac zupe barszcz czerwony. Ale jesc juz musialam na raty bo Oski plakal..

Szkrabek zainwestuj moze w ta chuste. Bo nic biedna nie zrobisz :( i ja mam smoczki NUKa i jeden aventu. Ale nuk górą. A z kolei jesli chodzi o butelke to maly lubi jesc ze smoczka z butelki LOVI. Ma fajny prosty smoczek.

quchasia no tez slyszalam ze moze poduszka przednia zrobic krzywde, ale slyszalam ze tylko jakby byl przodem do kierinku jazdy, to wtedy by maluszka zmiazdzylo...
 
Szkrabek pisze:
Dzag ech mam nadzieję że masz rację bo ją mam dość czasem
Wcale Ci się nie dziwię :hmm:. Mój Starszak tak na mnie wisiał. Zasypiał tylko na mnie i nie dało się go odłożyć, żeby się nie obudził. Leżałam na łóżku, on na mnie na klacie, a ja prawą ręką na forum BB siedziałam, programy na ipli oglądałam :-D.

Gosia pisze:
Szkrabek może maluszek wyrośnie z tego jak będzie jadł już inne posilki;) dużo siły i cierpliwości co zycze;)
Ojej, ale pocieszenie dla Szkrabka :-D. No, to jeszcze tylko pół roku :rofl2:.

Szkrabek pisze:
Oczywiście smok jest be i histeria jeszcze większa jak chcę podać... ech... a mój starszy syn smoka uwielbiał... :/ czy to kara za jakies grzechy się pytam??? :(
Skądś to znam. Mamy dokładnie na odwrót chłopaków teraz :tak:. Mój Starszak tak w histerię wpadał jak się mu smoka wcisnęło do buzi. Nienawidził. I żaden smok nie pasował. Ani silikonowy, ani lateksowy. Ani okrągły, ani spłaszczony, ani z "kulką" na końcu.

Apolinka pisze:
Czyli w ogóle nie można takich Maluchów przewozić na przednim siedzeniu z włączona poduszka? Bo i mnie wył się nie da..:|
Absolutnie!!:no2: No tak na chłopski rozum... Poduszka potrafi zdrowo uszkodzić dorosłego kierowcę. To jest ogromne uderzenie. Mała stłuczka, wybucha poduszka i dziecko zgniecione.

Domi pisze:
quchasia no tez slyszalam ze moze poduszka przednia zrobic krzywde, ale slyszalam ze tylko jakby byl przodem do kierinku jazdy, to wtedy by maluszka zmiazdzylo...
Nie wiem gdzie to słyszałaś, ale to bzdura. Poza tym kto przewozi takie małe dziecko przodem do kierunku jazdy, żeby taki argument podawać...:confused:. Poduszka wepchnie dziecko razem z fotelikiem w fotel.
Dziewczyny, naprawdę polecam trochę poczytać o zasadach bezpieczeństwa dziecka małego i większego w samochodzie...

Apolinka pisze:
Jakim mm karmicie / dokarmiacie swoje dzieciaczki?
Ja akurat Enfamil Premium - takie jakie mieli na oddziale noworodkowym. Rzadko bo rzadko, ale zdarza się.
 
dzag82 - masz racje, nie jest tak, że cały czas na rękach, bo jak juz mocno zaśnie to da się ją odłozyć, ale to lulanie czasem trwa 1,5 godziny, a nawet do nastepnego karmienia, czyli jakieś 3h.. A w nocy to jest mega męczące. Ledwo na oczy widzę, ręce odmawiają posłuszeństwa... Ech, moja maruda mała...

Gosia25 - a Ty jak odciągasz mleko to do lodówki chowasz? Zazdroszczę tych Twoich ściągiętych ml... ŁĄdnie Ci to idzie. Mi z jednego cyca udaje sie ściagnąć ok 90ml, wiec nawet na jedno karmienie nie starcza, bo LAura zjada z butli 125ml... A to dziwne, bo cyca jednego tylko ciąga (tzn na zmianę co karmienie) i skoro laktatorem sciagam 90ml to ona niedojedzona? hm...

A jakie mleko modyfikowane podajecie? Bo ja kupiłam w rossmanie saszetki bebilonu, ale siostra mi dziś poradziła, zebym kupiła jakieś antyalergiczne bo Laura zsypana... Fakt, że ja dopiero dałam dwa razy jak mnie już siły całkoowicie opuściły, ale przydałoby sie mieć jakieś mleko w domu w razie czefo...

Szkrabek - współczuję Ci i sobie. Ale Tobie bardziej, bo Laurze czasem udaje sie pospać 3 godziny wiec niie do konca jest tak źle... Gdyby nie to długotrwajace usypianie to byłoby super. A co do chusty, to ja nie umiałabym tego wiązać. Bałabym się, że mi Laura dołem wyleci. A ja mieszkam w małej mieścinie i nawet nie wiem, czy ktos tutaj mógłby mnie nauczyc wiązać. Bo przyznać muszę, ze fajnie by było pojechać na wiosnę w góry i móc Laure tak właśnie nosić.... Fajnie, ze polecasz ten album. Popatrzę sobie i moze też zamówię ;)
Ja mam w domu 4 różne smoczki i tak do końca żaden jej nie pasuje. Jeden mam z NUKa, on ma taki kształt jak kiedyś były smoczki i ten jest awaryjny. Coraz częściej udaje sie jej z nim zasnąć i przy nim uspokoić. Z Aventu jej nie podszedł, a mam już nawet zapas tego większego rozmiaru. Pieniądze stracone tylko. ALe trudno. Szkrabku na spokojnie próbuj wkładać co jakiś czas. MOja Laura też nie od razu załapuje. Najpierw sie złosci i wypluwa, ale w któryms momencie łapie, że trzba go ciągnac i jest ok.
 
Ja mam smoki tommi tippe i jestem zadowolona mam 2 kształty i jeden woli bardziej bo tamten za maly:p
A mleko mam aptamil 1 jest od urodzenia i tutaj mówię że najbardziej zbliżone do mleka matki;)
Agatka zjadła o 17 i teraz znowu jest na cycu ale tylko ciumka sobie;)
A z mala jeżdżę z tyłu a Maja z przodu wiec nie mam problemu bo prawko bede robiła w maju dopiero;)
 
Dziewczyny a z jakiej butli dajecie dzieciom swoje odciągnięte mleko? Bo ja ma Avent Natural i Tommi Tipi i z obu mleko tak szybko leci... Laura jest niespokojna i często się krztusi :( Już nie wiem jaką jeszcze wypróbowywać...
 
Dziewczyny a z jakiej butli dajecie dzieciom swoje odciągnięte mleko? Bo ja ma Avent Natural i Tommi Tipi i z obu mleko tak szybko leci... Laura jest niespokojna i często się krztusi :( Już nie wiem jaką jeszcze wypróbowywać...
Marcysia ja mam z nuka, leci wolno ale czesto sie napowietrza i nie umiem jej odpowietrzyc..


Dziwczyny nie mam dalrj wynikow bili.. morfologia w caly swiat, co druga pozycja powyzej normy. Wlasnie bylam u pediatry z tymi wynikami. Objawow hemolizy brak, mam obserwoaowac mala i czekac na wynik bili.. to bedzie ciezka noc..
 
reklama
Marcysia, jeśli się boisz chusty a chciałabyś w ten sposób dziecko nosić, to polecam Ci mei tai :tak:. Zasada jest ta sama, anatomiczne ułożenie dziecka, tyle że nie ma tych kombinacji z wiązaniem. Wkładasz dziecko do kieszonki i tylko w pasie zawiązujesz. Polecam.
Jeśli chodzi o ściąganie mleka laktatorem: laktator jest dobry, ale idealna jest buźka dziecka. Naprawdę wyciąga więcej niż laktator - oczywiście jeśli dziecko ogólnie ma dobry odruch ssania. Więc wcale nie musi być tak, że Mała się nie najada z jednej piersi. Choć tak do końca to nie wiadomo. Piersi powinny mieć miarkę z boku, co by się mama nie stresowała :laugh2:
Butelki: Ja używam Tommee Tippee ze smoczkiem 0. I wcale mocno nie leci :no2: Z mojej piersi na początku leci sto razy mocniej, że Witek się czasem zakrztusi, cali mokrzy jesteśmy, a Witek daje radę :blink:. Avent ze smoczkiem 0 używałam przy Tymku na zmianę z Tommee Tippee i też był ok. Ledwo ciurka. Teraz mi się Avent zmarnuje, bo zrobiłam zapas nie wierząc, że uda się karmienie piersią :dry: Marcysia, może za szybko zmieniłaś smoczki na późniejsze?

Witek śpi, Tymkowi z racji weekendu puściła na TVN Madagaskar, a ja się byczę w wannie. Jaki ja miałam dzisiaj bezproduktywny dzień... aż wstyd :-p Ale za to intensywny weekend nas czeka, bo jutro odwiedzi nas mój brat z córkami, a pojutrze jedziemy do szwagierki na urodzinowe przyjęcie-niespodziankę. I od razu małą Wiktorię zobaczymy, bo obydwie w terminach obok siebie urodziłyśmy i jeszcze się nie odwiedzałyśmy.
 
Do góry