reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.::: Mamy grudniowe 2015 :::.

quchasia - no właśnie wiem, ze teraz jest taki boom żeby tulić, nosić, jesli dzieck sie tego domaga. ALe kurde, jak cokolwiek w domu zrobic??? I nic nie mozna zaplanować. Kazde spotkanie umówione na konkretną godzine zawsze jest przekładane, bo właśnie Mała nie chce zasnąć a lula sie i lula i lula.... Ech...
Co do sposobu na wozenie dziecka, to można chyba kupić takie lusterko, które zaczepiasz na tylnym oparciu, więc widzisz dziecko w odbiciu lusterka tego na przedniej szybie. Tylko nie mam pojecia gdzie mozna to kupić, bo mi mąz tylko o tym wspominał, ale w końcu stwierdził, że pokaze mi gdzie sie wyłącza poduszke i będe z Mała z przodu jeździc. Aczkolwiek na razie sama z nia sie nigdzie nie wybieram. SKlep spożywczy mam jakies 400m od siebie, wiec w razie czego można dziecko wziąc na spacer i kupić co trzeba... Choc na razie mąż zaopatruje lodówkę :D
 
reklama
Pigula nie znikaj :( to dopiero zła wieść w tym dniu... Będę tęsknić ;) trzymaj się. Ale i tak mam nadzieję że będziesz zaglądać.
 
Marcysia, nasze Bąbelki są teraz malutkie, jedyne czego potrzebują to jedzenie i bliskość mamy. Wiadomo, takie tulenie na dłuższą metę może irytować, ale kiedy jak nie teraz? Przytulanie daje im poczucie bezpieczeństwa, dobrze wpływa na rozwój dziecka. Przecież nie jest tak, że dziecko Ci z rąk nie schodzi w ogóle. No i inna sprawa, że z czasem jego potrzeba noszenia czy tulenia będzie się zmieniała: raz będziesz miała tego po kokardę innym razem będzie wolało dłużej poleżeć samo. Ja jakoś nie widzę powodu by dziecku odmawiać tulenia. Nawet mój 3,5-latek lubi jak się go potuli przy zasypianiu. Poza tym na tym etapie niczego dziecka nie oduczysz :blink:. A jeśli faktycznie dojdziesz do ściany, bo dziecko nie będzie chciało funkcjonować poza Twoimi rękami, to kup chustę. Ja gorąco polecam. Dziecko zadowolone bo przyklejone do mamy, a mama zadowolona podwójnie, bo w domu coś zrobi, a dziecko przytulone do niej :tak:.

Quchasia, kup sobie lusterko do obserwowania dzieci w fotelikach odwróconych tyłem do kierunku jazdy. Ja szczęśliwie nie mam w obecnym samochodzie poduszki dla pasażera :-p. Ale w poprzednim po prostu wyłączyłam. Wiem, że bezpieczniej jest z tyłu wozić, ale jak się w krakowski korek wjechało i staaało i staaaało, albo na długiej trasie, to nie da rady samemu z dzieckiem z tyłu. Wcześniej miałam OplaOmegę kombi, to nawet nie sięgałam z siedzenia kierowcy do fotelika dziecka do tyłu :rofl2:. Lusterka są różne, przejrzyj Allegro. Na przykład takie: http://allegro.pl/prince-lionheart-lusterko-do-obserwacji-dziecka-i5750365095.html - to jest fajne, bo duże.
 
Ostatnia edycja:
Dzag czyli najlepiej wozic dziecko tylem do kierunku jazdy nawet jak posadzi sie je na tylnym siedzeniu tak? Bo ja tak wlasnie sadzam fotelik ze jezdzi tylem, czyli dobrze robie?
 
Marcysia nic nie poradzę jak oduczyć dziecka rąk.... Moja mała zasypia sama jak ja odloze albo przy cycu ale jest tak ze ja biorę i przytulam bo mi szkoda jak tam sama leży wiadomo nie za duzo ale w granicach rosadku;)
Agatka zjadła i 12 i spi zaraz po Maję muszę iść i jak wrócę to znowu 2butle sciagne to na noc będę miala;) a jak będzie dobrze najedzona to że 4h nawet spij;)
 
Gosia chyba musze tak jak Ty na noc butle sciagac i chociaz jedna butle dawac. Moze ladniej mi bedzie spal. Teraz np przed 13 zjadl 100ml mojego mleka z butli i spi do teraz czyli 2,5h a to szok bo w dzien sypia tylko po 2h. I tez bede musiala sprpbowac z tym dodatkiem po cycu 30ml mm jak dzag pisala.
 
Marcysia ją mam podobnie. Tylko mój z rąk nie schodzi :/ cały czas na piersi. Odloze na 5 min max i ryk - do piersi. Zasnie odkladam za od 15 sekund do 20 minut pospi i ryk i do piersi... I tak cały dzień. W nocy karmie na lezaco i młody śpi że mną...
Chyba pomyśle o tej chuście. Uwielbialam chustę przy pierwszym. Tylko niestety są drogie.
 
reklama
Do góry