reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mamuśki z Żor

Moja już sie obudziła, zaraz będzie syrena wyła hehe

Mój małż ma teraz dziką zmiane bo na 12. Jedzie o 10, wraca po 20 i trzeba sobie ze wszystkim radzić samej.

a jakie ciacho? Kurcze teraz mam tłusty czwartek :szok: trzeba pomyśleć o jakiś smakołykach a później czas na dietke hehe
 
reklama
Szarlotka sypana bo mało roboty przy tym , a musiałam jakoś jabłka wykorzystać bo odkąd urodziłam każdy do mnie przyjeżdżając przywozi mi jabłka :p
Ano chyba poproszę męża o zakupienie drożdży i marmolady i spróbuję zrobić pączki :p
 
Ja za tradycyjne pączki się nie biorę. Wole te prostsze kładzione łyzką z serka waniliowego :-D
 
Oki napisze ci pozniej albo rano. Teraz czas kąpieli i obiadokolacje trzeba szykować małżowi. Niebawem w domu sie pojawi. Jak ja nie lubie jak ma na 12 wrr


Edit
Tak na szybciora

Pączki angielskie

- 2 opakowania homogenizowanego serka waniliowego
- 1,5 szkl. mąki
- opakowanie cukru waniliowego
- 3 jajka
- 1,5 łyżeczki proszku do pieczenia
- mozna dodać 2 łyżki jakiegoś likieru. ja nie dodaje bo oczywiście w rodzinie są dzieci :-D

- olej do smażenia

- cukier puder do posypania

Wszystkie składniki (oprócz oleju) mieszamy ze sobą za pomocą miksera (powstanie gęsta, maziasta masa).
Olej nagrzewamy w garnku.
Ciasto nabieramy na łyżkę stołową i wrzucamy do gorącego oleju (żeby ciasto nie kleiło się za bardzo do łyżki można ją moczyć w oleju). Smażymy z obu stron, kilkakrotnie przewracając (czasem same będa się obracać). Wyjmujemy i odsączamy kładąc na talerzu wyłożonym papierowym ręcznikiem.

Przed podaniem sypiemy cukrem pudrem.

Ja je uwielbiam i ciepłe i zimne pyyyychaaaa
 
Ostatnia edycja:
Hej dziewczyny, ale mi smaka narobilyscie mniam mniam.. tez bym cos upichcila ale kurna czasu mi brakuje ciagle cos od 7 do 15 praca potem odbior dzieci z przedszkola jak cala gromadke pozbieram to na 16 jestem w domu szybki obiad i mamy 18 potem chwila relaksu i czas na siusiu paciorek i spać ;) mój M pracuje cały dzień bo ma zadaniowy czas pracy czyli wyjeżdża ok 10 i wraca jak skończy czasem sie uda, że jest na 17 ale to tylko czasem wiec całymi dniami sama noo znaczy się z dziećmi ale czasem to do głowy można dostać dobrze,że mam BB jeszcze teraz jak taka pogoda :(

co do USg bioderek to ja robilam w Eskulapie na 700 lecia tylko, że prywatnie i kosztowalo mnie to 30 zł. Mieszkałam wtedy w 4 więc wolałam iść do eskulapu niż robić wyprawę życia prawie taki sam koszt heh ;)

No a tak wracajac do tematu wypiekow może poczestujecie zapracowana kolezanke ;)
 
Stefa z tego co mi wiadomo to własnie w Eskulapie juz nie robią usg bioderek,. Jeszcze kilka lat temu robili w szpitalu po urodzeniu, teraz tez juz nie robią. a prywatnie to ponoć koszt już ok 100zł.

Kinga ma dzisiaj jakies kiepskie spanie. Od 19 usypiam ją 4 raz...

A na wypieki trzeba by było się kiedyś umówić. Do tego jakas kawka, herbatka ;-)
 
można się kiedyś umówić ja często coś pichcę aczkolwiek dziś pierwszy raz od porodu miałam czas siąść w kuchni nad obiadem i deserkiem w postaci ciacha... Mąż był w szoku jak wrócił z pracy :)
Patra dziękuję za przepis oczywiście wypróbuję :)
 
Ja kiedys czesciej piekłam, teraz mam za mało czasu. Rozbrykany 3latek i półroczna złośnica (aktualnie wkurza się tym że nie potrafi pełzać do przodu tylko do tyłu przez co jest ryk) skutecznie zajmuja mój czas :sorry2: A po nocach nie wypada raczej piec, chociaż z chęcią bym to robiła. Pewnie standardowo usne ok 12:30-1:30 a pobudka pierwsza o 5 a druga o 7.
A obiady to zawsze tak na szybko wiec cudów nie ma heh.
 
reklama
Hej !! Dziewczyny co jest z Wami :D cisza juz od tygodnia ..

noo i a swoja droga to pochwale się, że zrobilam te paczki z przepisu były PYSZNE dziekuje ;d

co u Was?? ja żyje od niedzieli do niedzieli wtedy sa wyjazdy na narty hehe i powie Wam że to moj pierwszy sezon i pierwsza zima ktora sie nie dłuzy ;)

pozdrawiam !!
 
Do góry