reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamuśki z kaffe marzec 2010

Michałka - trzymam kciuki żeby ten krwiak się wchłonął jak najszybciej!
Izabell - jak przeczytałam Twojego pierwszego posta że Lusia się zakrztusiła i że pogotowie wzywałaś to się przeraziłam! Biedna malutka! Ale jaką mamusię ma odważną. Niektórzy mogliby w takiej sytuacji spanikować a Ty sobie świetnie poradziłaś. Dobrze, że wszystko dobrze się skończyło.
badka - ja witD daję wtedy kiedy nie ma słońca i to też co drugi dzień. Jak jest słoneczko i młody jest na spacerze to nie podaję, ale wszystko zależy od lekarza i dziecka. Mi latem powiedział żeby absolutnie nie podawać a teraz znowu kazał dać.
W ogóle z tą wit.D są ciągle jakieś niejasności. Każdy mówi inaczej.
mała - ja gotuję mojemu smykowi porcje na dwa dni. Kiedyś próbowałam zrobić większą porcję żeby starczyło na trzy dni, ale tego trzeciego dnia to mój bąbelek już nie chciał jeść. Za długo to samo, więc zostałam przy porcjach dwudniowych. :-)

Dziś w pracy dowiedziałam się że do końca listopada "muszę" wykorzystać urlop - 7 dni(+ 2 dni opieki bo mi przepadnie). Jest to o tyle śmieszne że zaczęłam pracę w październiku - w nowej firmie, a oni mają taki przepis że nie wolno przenosić urlopów na następny rok. No i tym sposobem po miesiącu pracy idę na urlop :-D Na razie tylko do końca tygodnia bo później zaczyna się gorący okres i pewnie resztę mi przeniosą na styczeń. Fajnie, pobędę troszkę z moim brzdącem bo już mi brakuje jego wygłupów. On jednak bardziej aktywny jest rano (pewnie ma to po mnie, bo ja wolę wszystkie sprawy załatwiać rano o wieczorki mieć "wolne" ) co nie znaczy że wieczorem leży sobie grzecznie, o nie... Ja już zapomniałam jak to jest kiedy dziecko leży spokojnie i obserwuje swoje rączki czy nóżki :-D Odkąd załapał o co chodzi w raczkowaniu to nie ma chwili spokoju. A żeby było jeszcze śmieszniej to rwie się do chodzenia!!! Jak go sadzam do łóżeczka to po sekundzie już stoi i spaceruje sobie dookoła łóżeczka trzymając się szczebelków. Urwanie głowy.
 
reklama
Witam wieczorowa pora:-)

O rany Izabell- ale horror przezyliscie!Cale szczescie, ze pogotowie tak szybko zareagowalo. W zeszlym tygodniu Xenia tez zakrztusila sie herbatnikiem (tym dla dzieci), ale "przewrocilam" ja do gory nogami, zaczelam klepac po pleckach i dziadostwo wylecialo z buzki. w ogole to nasza mala zzera wszystko co znajdzie na podlodze, wiec troche to problematyczne dla nas jest, ale coz zrobic, jesli dziecieca ciekawosc bierze gore?...
Witamine D podaje podobnie jak Saskiana-raz dziennie w tabletkach. lekarz mowil, ze nalezy podawac ja do drugiego roku zycia.
Michalka- biedactwo:-( badz dobrej mysli! tak jak pisza dziewczyny- na pewno ten krwiak niedlugo samoistnie sie wchlonie. wiara czyni cuda!
My dzisiaj zalatwilismy juz sprawy notarialne odnosnie domku. z jednej strony jestem strasznie happy, a z drugiej jakos do mnie nie dociera, ze juz za kilka dni dostaniemy klucze do naszego domu. ciekawa jestem ile czasu jeszcze minie zanim zorientuje sie,ze to rzeczywistosc?:-) od dziecka marzyl mi sie "maly, bialy domek", a teraz jak juz jest na wyciagniecie reki to nie moge w to uwierzyc:-)
kurcze, dziewczyny moze Wy mi pomozecie (szczegolnie te z Anglii i Irlandii). mam maly, a zarazem "wielki" problem:-) strasznie chcialabym urzadzic Xavierkowi pokoj z motywem Strazaka Sama (maly szaleje na jego punkcie). niestety tutaj firanki, tapety i borty z bohaterem mojego synka to towar deficytowy. moze znacie jakies namiary na fajnyy sklep internetowy, gdzie bede mogla kupic cos z Samem? w de dostane te naklejki na sciane, jednak to nie to o czym myslalam, no ale z braku laku...chyba nic innego mi nie pozostanie do wyboru. ja to mam problemy:-)
goyek- widze, ze dywanik nabyty:-)
qassandra- gratuluje postepu w siadaniu!
Co do zabkow, to Xenia nadal ma tylko dwie dolne jedynki, ktore wyszly jej w sierpniu. i do tej pory ani widu, ani slychu o kolejnych kielkach.
ach- musze sie pochwalic- dzis moja corcia pierwszy raz od niepamietnych czasow tylko raz obudzila sie w nocy, no, ale o 6 byla juz wyspana na maxa:-)
mamusie pracujace- jak ja Was podziwiam!
a co sie stalo z Krismam? no i kiedys tez dosc dlugo pisala z nami gwiazdka, ktora miala problemy z facetem. pamietacie ja? ciekawe co u niej?
oj, lece spac.kolorowych snow dziewczyny!
 
Witajcie!
Izabel-to sie strachu najadłaś, ja zawsze paikuje w takich sytuacjcach, podziwiam. Oczy przy naszych maluszkach musimy miec naprawde dookola glowy.
Badka-ja po1kropelce devikapu
Michałka 3mam kciuki oby było ok,podrzuc Kaję to Ci pomożemy;-)
Ja dziś już padam ze zmecznia. Byłam dzis u gina i nie najlepsze wiesci...
Pozniej zakupy,i jestem wykonczona:no:
Więc juz tylko życzęMilej Nocki:)
 
a ja juz na nogach,mam taka nerwowke przed przeprowadzka,ze nie wiem w co najpierw rece wlozyc:(

kamelle-ja jestem na etapie poszukiwania motywow na sicane do pokoju Kasjanka-tu kuknelam na strazaka Sama
Tolle Wandtattoos, Wandsticker von Feuerwehrmann Sam bei eBay.de: Wandtattoos Wandbilder (endet 06.11.10 18:32:26 MEZ)

Wandsticker, Wandtattoo "FEUERWEHRMANN SAM", NEU!! bei eBay.de: Wandtattoos Wandbilder (endet 31.10.10 09:39:47 MEZ)

posciel
Feuerwehrmann Sam Bettwäsche Einzelbett/Single ca. 135x200 cm - Wohntextilien Shop - Bettwäsche,Kissen,Gardinen,Weihnachtsgeschenk Kitty,WWE,Disney,Luxus,Fussball

wpisz w google feuerwehrmann Sam i np.wandtatto oder bettwäsche,gardinen/vorhänge
wyskoczy ci sporo stronek ze sklepami,albo w ebay wpisz
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
kamelle bardzo dużo sklepów na allegro zgadza się na wysyłkę za granicę, więc może tam poszukasz również.

tak mała brzuchatka właśnie jej się brzuszek nie podobał, że za bardzo rozlewał się po bokach, znaczy się jeden bok jej się nie podobał.
 
My podajemy codziennie Vita D w kapsułkach. I mój miał to samo co synek Saskiany. Jak dawałam co 2 dzień to był jakby bardziej spocony. Szczególnie stopy.

Kamelle teraz pozostaje tylko urządzić swój wymarzony domek :)

Saskiana a jednak się przeprowadzacie. Spokoju i cierpliwości Ci życzę :)
 
Badka my podajemy codziennie i od wczoraj 2 kropelki plus tran.

Byliśmy wczoraj u lekarza mały ma 71 cm i waży 8200. W pótora miesiąca przytył 600g i urósł 3 cm i główka też o 3 cm się powiększyła i dlatego więcej wit D.

Ja byłam dziś na badaniach jutro ide z wynikami do lekarza.
 
reklama
mala brzuchatka- ja nie odpowiem, bo nie wiem....

u nas nocka lepsza, ale davidkowi chyba sie cos sni, bo budzi sie z palczem. tak bylo wczoraj podczas popoludniowej drzemki. bidusia plakala przez pol godziny i dopiero zasnal ponownie, a w nocy meczylismy sie 1,5 godz. :crazy:

jest uplakany i nieprzytomny do tego, taki zaspany...

i pogoda znowu pod psem, wiec nici ze spaceru. ale co zrobic w koncu to listopad, i tak dlugo byla piekna pogoda! :-)

no i davidek skonczyl dzisiaj dziewiec miesiecy!!!! :-D:-D ale tan czas pedzi!

:ninja2:
 
Ostatnia edycja:
Do góry