reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamuśki z kaffe marzec 2010

Lawina no fakt , tez tak kiedys pomyslalam haha.dziś już wiem ze dobrze jest jak się odrywa;)

Mama maluszka
moze ktoś inny pomoze...

Gosia kupiłam malej z hippa owoce po 4 miesiacu, wymienię w największej ilości..
jabłko,winogron,truskawki(8%), maliny, jagody..i to jej smakuje makabrycznie;) wciąga aż miło
starte jabłko i banan tez jej wciskam;/
 
Ostatnia edycja:
reklama
Gosiaaaa no ja też mam z tym problem. Ja też jak małemu nic nie jest to potem dostaje cały słoiczek danej zupki czy obiadku. Także jada ich już trochę. Nie wiem tylko jak robić gdy dostaje nowość, co wtedy z resztą posiłku.
 
ale chyba ten jogurt truskawkowy jest po 9 miesiącu.

co do nowości ja wprowadzam normalnie, daje co jest na dany miesiąc i nie po troszku ale normalną porcję, odpukać nic się nie dzieje.
 
mama maluszka..jak np. kupiłam malej kalafiora z serem i to była nowość to i tak dałam jej normalna porcje bo togo sera tam jak na lekarstwo tak samo rybę która jadła ostatnio wiec tez warto patrzeć na ilość danego składnika ... czego niby mały nie jadł;) im większy tym mniej się można już bawić na łyżeczki..co do zupek
 
Zapomniałam napisać że tez myślę spróbować nabiału jak mały wyzdrowieje:tak: . Oczywiście w minimalnej ilości :eek:.Ciekawi mnie czy on ma faktycznie na niego uczulenie :confused:.Tylko nie wiem co mu zaserwować…:confused::no:

Olena może te jogurty w słoiczkach dla dzieci mają taką długa ważność dlatego ze nabiał w nich jest pasteryzowany i jakby wekowany dodatkowo :confused::confused::confused:

Mamo maluszka ja właśnie tez się nad tym zastanawiałam:tak: . Lekarka Kubusia mówiła ,żeby przy alergicznym dziecku bardzo uważać na wszelkie nowości :baffled: .Kazała zaczynać od łyżeczki –dwóch :dry:.Podawać minimum 5 do 7 dni ta samą rzecz:dry:. Mi się to trochę wydaje dziwne .Kiedy dziecko już końcem 7 dnia je więcej ,a tu znów tylko 1 łyżeczka „nowej „ potrawy:oo2: .
Ja robie tak .Daje to co mam przetestowane plus 2 łyżeczki „nowej ‘ potrawy:tak: . Zwykle tez jest tak że dziecko nowości nie za bardzo chce jeść:no2: . U nas jest tak z jabłkiem:eek: . „Chowałam „ je w marchewce ( którą mały lubi) a i tak wyczuje:dry: … Wiesz jak już zwiększysz tą „ nowość” to nie musisz dawać poprzedniego jedzenia w większej ilości . Lekarka mi tez mówiła że jak młody np. polubi jabłko i marchew .To następny słoiczek jabłko z marchwią plus osobno łyżeczka nowości…. I tak dalej takim schematem …Oczywiście możesz np owoce dawać na 2 śniadanie plus mleko(czy kaszka ) a np warzywa na obiad... Jak Ci pasuje ...

Stuknie mi 50 post ….będę WDROZONA :elvis::-p
 
Ostatnia edycja:
olena masz rację :) ja popatrzyłam, że tamte dwa są po 6mż i przyjęłam że truskawkowy też ... nie chciało mi się przeczytać dokładnie ;-) moje lenistwo nie zna granic ... ale to z powodu niedospania ;-)
 

Dziewczyny zapomniałam wam napisać że
jest promocja na pampersy w tesco .Do promocyjnych pieluch są chusteczki gratis .
:tak:

 
Hej dziewuszki!
przepraszam, ze ja znowu nie w temacie, ale ostatnio naprawde jakos zamalo mam tego czasu:-( a to latanie po lekarzach,a todzieciaki marudza i domagaja sie wiecej uwagi, zakupy,itd...
wczoraj bylismy na U5 (bilans na.pol roczku). musze sie"pochwalic", ze azuroslam z dumy, jak lekarz powiedzial, ze mala jest bardzo,bardzo dobrze rozwinieta,a jego pielegniarka stwierdzila, ze tak zadbane dzieci to rzadko sie spotyka. kurcze,niby nic wielkiego, a radosc, ze hej, jak widac, ze ktos docenil moje "wysilki". Xenia wazy 7570, ma 67 cm, a obwod glowki 43. dla porownania dodam, ze Xavciu na tym samym bilansie wazyl bagatela!- 10580!!! :-) i tutaj widac, jak dzieci potrafia byc rozne.
poza tym mamy troche zamieszania w domu. maz na meczu zrobil sobie cos w noge. bol potworny, rentgen, rezonans i wczoraj byl skonsultowac wyniki z lekarzem. zerwane sciegno i kilka innych "uszkodzen". we wtorek czeka go pierwsza operacja, a po 6 tygodniach nastepna. az sie boje tego przyszlego tygodnia, bo bede w biegu miedzy szpitalem, a dziecmi. chyba zwariuje!
a jakby wszystkiego bylo malo, to jutro wyprawiamy trzydziesteke meza. trudno, ale przekladac juz nie chce, bo glupio tak ludziom z dnia na dzien odmowic. dobrze, ze tescie zadeklarowali swoja pomoc, bo nie wiedzialabym w co rece mam wlozyc.
oj, musze zmykac,bo moja mademoiselle chyba sie odzywa.
buziaki dla was i maluszkow!
 
Lilianka teraz śpi po jedzoku ale ... rano spadła z łóżka, przeszłam tylko na drugą stronę po pieluszkę i usłyszałam wrzask!!!!!!!!! Szybko ją podniosłam (leżała na pleckach), przytuliłam i przestała płakać. Obmacałam ją całą, nie płakała, zachowuje się też normalnie. Po 15 jedziemy do przychodni, żeby na wszelki wypadek obejrzał ją pediatra.
Dziewczyny jakiego miałam stracha, jeszcze chyba nigdy w życiu tak się nie bałam. Człowiek uważa a jednak ... do tej pory zastanawiam się jak ona musiała sie szybko przekręcić i to nie jeden raz.

Czy Wasze pociechy śpią na poduszkch? Bo szkrabusia ma taką z gąbeczki od paru dni dlatego, że w nocy często śpi na boku i czasami ląduje na brzuszku. Zauważyłam, że dzięki podusi nie kładzie się na brzuchu w nocy. Dziwne bo w dzień *o ile spi) to tylko na plecach.

Wczoraj dostałam gazetkę Świat dziecka z Rossmanna i jest napisane też to diecie maluszka, polecają gotowanie większych porcji (są przepisy) i zamrożenie. Do -18 st. mozna przetrzymywać 2 miesiące. A jeżeli kupujemy słoiczki to należy zwracać uwagę, żeby zawierały jak najmniejszą ilość składników np. brokuł z ziemnakami to brokuł, ziemniaki, woda i olej np. rzepakowy. Jeżeli na innym słoiku jest jeszcze coś jak śmietana to powinnismy wziąć ten pierwszy.


Skoro na temacie diety to my się nadal karmimy piersią i nie chudniemy (od porodu mam 3,5 -4 kg więcej a przytyłam tylko 11)!!! W październiku jedziemy na urlop do moich rodziców więc nocne karmienie piersią to wygoda bo pokój mamy na górze to w nocy nie chce się biec po schodach na dół i robić butelkę. Po urlopie rozstajemy się z piersią bo mamusia wreszcie chce schudnąć (mieszczę się tylko w dwie pary spodni).
Także dla mnie to bajka, że kobieta chudnie gdy karmi dziecko bo karmię Lilę od narodzin co 2,5 - 3 godziny tak samo, że nie dostanie @, przywlokła się 8 tygodni po porodzie i już została.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Hej hej jestem! Synek śpi a córcia przebudziła się na cyca i śpi dalej więc ja siedzę jak myszka pod miotłą;-) Tylko zupka pyrka. Zaczynam Was czytać!!
Kurtka napisałam i mi się wcięło:crazy: O czym to ja...
Goyek dbaj o siebie koniecznie, rób badania, na pewno się wszystko wyprostuje. Tak sobie też myślę że każda z nas ma chwile kiedy nie może dogadać sie ze swoim facetem. No i bieda największa jak się wtedy nie ma żadnej przyjaciółki do wypłakania na podorędziu. Ja też takowej nie posiadam. Staram się więc jakos radzić sama, robie się coraz twardsza. Ale może właśnie warto czasem sobie wylać troszkę żali na forum, inne babki zawsze wysłuchają i oszczędza sie własne zdrowie psychiczne :-D
Kamelle gratki dla mamy na medal. No i niech ten men szybko wydobrzeje!
Lawina u mojego m tez w pracy oszczędności. Ale korzyśc z tego taka że nie jeździ nigdzie na szkolenia... A po wczasach kiedy m ponad 2 tyg. cały czas był z dzieciakami chodzi jak struty i marudzi że życie nam przecieka między palcami i rodzina niezadbana, a człowiek marnuje całe życie w pracy:angry:
Tina z córcią na pewno wszystko w porządku, skoro teraz ma humorek. Wiem łatwo mi mówić ale co się naoglądałam w życiu upadków mojego starszego to stwierdzam że dzieci to są chyba z gumy :rofl2:
A co do chudnięcia...może troszkę diety dorzuć? ja już schudłam do wagi sprzed ciąży (50-51) ale w pasie niestety mam więcej:-p Ale to dzięki dietce, unikam alergenów więc i słodyczy...
 
Ostatnia edycja:
Do góry