reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamuśki z kaffe marzec 2010

Szarlota (normalnie nie mogę się przyzwyczaić do twojego nowego loginu) Lilia też podnosi się jak Twoja mała na boku na rączce. Odrywa też główkę i nóżki jakby ćwiczyła ale brak jej siły, żeby się tak podnieść.

saskiana nasze łóżeczko turystyczne też całe się trzęsie. A zmiana pampersa graniczy z cudem jak nie leży w przewijaku.

no i mały monter nam rośnie:laugh2: Jak M. składał szafkę w przedpokoju to tak głośno wrzeszczała, aż położyłam ją na kocu żeby mogła widzieć te wszystkie śrubki i deseczki, dziecko było super zadowolone. I odkryłam, że lubi na pralkę patrzeć jak kolorowe ciuchy się piorą, bo guziczki się świecą a bęben kręci.
 
reklama
Izabell ale Cię długo nie było. Co do Twojej teściowej to kobieta ma problem z głową, śmieszą mnie tacy ludzie.
Savanna współczuję relacji z teściową, ona naprawdę musi w końcu zrozumieć, że M jest już dużym chłopcem i nie potrzebuje mamusi tak jak wtedy gdy miał 6 lat. Tyle, że duża rola Twojego M w tym żeby się poprawiło. Może rzeczywiście ten wyjazd to jakiś sposób na rozwiązanie problemów w Waszych relacjach. A Twój ojciec... wybacz za określenie ale dla mnie kompletne zero, nic więcej nie można o nim napisać.
Saskina my ząbków jeszcze nie myjemy, póki co są dwa i tylko używam szczoteczki do masowania.
Minea dacie radę z tym żłobkiem.
Mała gratuluję ząbka, później poczytam na kafe co się wydarzyło w żłobku, bo póki co nadrobiłam zaległości tylko na bb
Olena gratulacje, bardzo się cieszę i mam nadzieję, że niedługo do Ciebie dołączę:-) no i super że u lekarza ok szkoda tylko, że szefowa taka s***
Nikamo gratuluję pierwszej rocznicy, co do ciasta to o ile smakował Ci 3bit o którym kiedyś pisałam to mogę podać Ci wersję lekko zmodyfikowaną, z krakersami, dżemem i płatkami migdałowymi.
Marcellina oj mi też przydałby się taki wieczór.
Koja czekaj cierpliwie na wizytę a do tej pory nie pisz czarnych scenariuszy bo się zamęczysz a nic to nie da.
Wazka dziwne, że tacy ludzie w ogóle jakoś utrzymują się na tym świecie, jak ja nienawidzę takich brudasów brrr
Gosiaaa ja też nie mam @ mimo, że od 2 miesiąca życia Piotrusia miałam przerwy w karmieniu około 8h w nocy. A krzesełko mam arti KRZESEŁKO DO KARMIENIA ARTI BETTY PIESEK 2w1 (1224377013) - Aukcje internetowe Allegro wczoraj z M złożyliśmy i jest bardzo fajne.
Tina, Piotruś też niezły aktor, niektórzy pytają czy on w ogóle umie płakać bo zawsze taki grzeczny. Jest w Polsce mleko hipp.
Szarlota mój pediatra twierdzi, że po przebiciu ząbki dalej dokuczają, choć nie tak jak przy przebijaniu.

Byliśmy wczoraj u lekarza po zaświadczenie na basen, Piotruś waży 7kg.
Ostatnio mieliśmy trochę przebojów ze spaniem, pobudka w nocy co godzinę, cztery karmienia, wczoraj w nocy już spał całkiem nieźle to znów w dzień miał tylko jedną drzemkę.
Mam już pozwolenie na budowę jupiii:-)

No i muszę w końcu stopkę zmienić, bo już dawno mamy dwa ząbki.
 
Nikamo ale masz kluseczkę :szok::wink:. Mój to chudzinka przy twoim :confused2:. Zdecydowałaś już co upieczesz?Macie jakieś plany ze względu na rocznicę?:-p
Jeździcie jusz w foteliku następnym ?

Lawina zdecydowałam sie zamówic torcik bo odkryłam super cukierenkę co maja ciasta jak domowe.Mysmy juz świętowali rocznicę w niedzielę .Winko,kolacyjka bara bara i było super. Malutki nawet wcześniej zasnął,wiedzał że rodzice chcą mieć czas dla Siebie.
Fotelik mam jeszcze stary od 0-13kg więc jeszcze się mały mieści.

Natka napisz mi proszę przepis na ten placek,bo 3bit zrobił furrorę i jeszcze koleżankom przepis dawałam:)
Gratuluje odnośnie pozwolenia :-) . Mysmy wczoraj z M rozmawiali o budowie bo mamy cieśle który stawia domy z bali a ja się zakochałam w takim domu,musimy tylko działke znależć żeby taki domek pasował,na pewno nie w mieście.
 
Wiecie córcia od wczoraj kombinuje cos nowego-tzn. jkaby siadała od boku. Leżąc na boczku podnosi się coraz wyżej aż tak w pół-siedzi pochylona podpierając się na jednej rączce.
Szarlota Marta też coś takiego robi. Dziwnie to wygląda, ale do siadu to Jej jeszcze daleko ... mimo że jeszcze nie siedzi to przez te Jej wygibasy kazałam mężowi obniżyć łóżeczko na niższy poziom żeby mi nie wypadła, jak nie będzie mnie w pokoju a Ona te wygibasy będzie uskuteczniać ... :)
 
Ja dziś w nocy obudziłam M bo nakarmiłam Piotrusia, położyłam się z powrotem do łóżka i jakoś chęci nabrałam hehe]
Nikamo najpierw układasz herbatniki, później krem wg przepisu 3bit, dalej herbatniki i na to karmel jak w 3bit później warstwa krakersów i na krakersy dżem (jaki masz pod ręką ja robiłam z brzoskwiniowym i innym razem z wiśniowym) na dżem bitą śmietanę wg przepisu 3bit. Na suchą patelnię wrzucasz płatki migdałowe i lekko prużysz na złoty kolor (uważaj żeby nie przypalić) posypujesz płatkami na bitą śmietanę i gotowe
 
Gosiaaa u nas łóżeczko na środkowym poziomie od dawna, ale przy najniższym to ciężko będzie z kręgosłupem. Tak chyba zaczyna się siadanie od boku ale nie wiem bo synek wszystko robił później i inaczej-był rehabilitowany przez napięcie i nawet nie mam porównania.
Lawina nio córcia najchętniej bawi się kapciami ale łapie wszystko co dorwie i mam stresa bo braciszek rozrzuca rózne rzeczy, np. kredki i muszę tego pilnować. Spróbuję jej strzelić fotki. A wiesz powiem Ci że choć nie lubię wracać do tych chwil to u mnie były te same teksty" że potrzebują na chleb", prąd tez im odłączali, a bywały chwile kiedy się teściom świetnie powodziło... Niestety też pozyczałam-Polak mądry po szkodzie;-)
 
I jeszcze ważne pytanie, czy jest w Polsce mleko Hipp ??? bo nasza szkrabusia pije po 6 miesiącu z tej firmy a w październiku jedziemy na urlop.

Tina włąsnie oglądałam gazetkę"Twoje dziecko" i jest tam reklama Hippa po 6m-cu więc można go kupic w Polsce :-)

Natka dzięki za przepis.Wypróbuje na pewno:-D
 
Witam Dziewczynki
My ciągle walczymy z zapaleniem oskrzeli , to już 4 tydzień mały jest osłabiony ale mam nadzieję , że to ostatni tydzień wali z tą infekcją , mały ma zmieniony antybiotyk po którym nastąpiła poprawa oraz terydy wziewne , byle do piątku .

a tak ja wróciłam do pracy i jest ok a mój pierworodny do przedszkola , co doprzedszkola to średni zachwyt z jego strony , na obecną chwile z eMem odbieramy go o 12.30

co do postepów młodego stoimy w miejscu ale pytałam się lekarki i powiedziała,ze przez infekcję i antybiotyki jest osłabiony i trochę z opóźnieniem wszystko zrobi.

spadam dziewczynki serdecznie pozdrawiam w miarę mozliwosci b ede czytać pa pa
 
Jejku Natka jakiej mi ochoty narobiłaś na ciasto mało co języka nie połknęłam czytając przepis:zawstydzona/y: a na tej diecie jeszcze długo zabronione będą takie smakołyki:-(
Wazka z Amelki śliczna aktoreczka jest, nic tylko schrupać:-)
Savanna podpisuję się po słowami dziewczyn, on nie jest godzien tego żeby go nazywać tatą Mam nadzieję, że w końcu wszystko Ci się w życiu ułoży i będziesz miała szczęśliwą rodzinkę, tyle już w życiu przeszłaś biedaczko ale twarda i mądra babka z Ciebie jest mimo wszystko
Krismam o matko cztery tygodnie:szok: biedaczek malutki niech szybciutko wraca do zdrowia
Lawina tak to jest w rodzinie, pożycz pieniądze a będziesz mieć wroga Na tą cukinię to mi smaka narobiłaś, chyba też coś wykombinuje:tak:
Saskiana wow ile Kasjanek je Kaja to przy nim Tadek niejadek:szok: zaraz się krzywi i zaciska usta, przydało by się nam coś ale na większy apetyt bo max mleka na raz wypija 150ml
Szarlota Kaja też coś takiego zaczęła ostatnio robić
Tina ale się uśmiałam z tej śliwki:-D:-D:-D

My dziś zabiegani, mała dokazuje strasznie przez ząbki, dziś pierwszy raz odkąd się urodziła wstała o 7 rano:szok::szok: i za nic nie chciała zasnąć a to dla mnie środek nocy:szok: oj coś czuję, że będzie ciężko:-D wczoraj kupiłam jej cudne rajtuzki z falbankami na pupie i kokardkami koło kostek normalnie cieszyłam się jak dziecko na ich widok:-D
 
reklama
Michałka a Ty jeszcze na dicie?! Twarda jesteś, a jakie masz rezultaty? Ja przez ostatnie dwa tygodnie odstawiłam słodycze i 2kg w dół:-) a też mam ochotę na to ciacho:-)
Tina pisałaś kiedyś przepisy z serków philadelphia i nie mogę ich znaleźć a znalazłam te serki w sklepie:-) jak będziesz miała chwilkę to mogłabyś napisać, będę bardzo wdzięczna.
 
Do góry