reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamuśki z kaffe marzec 2010

Nasz mała dzis od 5.30 harce w łóżeczku odprawiała i do tej pory jeszcze nie śpi. Od dziś nie karmię jej cycyem w południe tylko butlą bo później obiadku zjada mi cały słoik i jeszcze potrafi 125 ml. mleka wypić. To tak około 14.30 a później do wieczora nic jej nie moźna wcisnąć bo obiedzona jak pączuś a kaszka dopiero o 20. Spróbujemy cycuś tylko na noc w nocy i rano.
Poza tym trzy razy mi się dziś w nocy budziła bo w dzień nie dojada to najlepiej w czasie snu ponadrabiać.
Lecę ściągnąć trochę pokarmu, żeby piersi się odzyczaiły od dziennej produkcji.
 
reklama
tina-jak chcesz przestac karmic-to nie sciagaj:)
tylko wtedy sciagaj jak ci sie piersi napelnia.
bo inaczej bedziesz pobudzac piersi do dalszej produkcji mleka

zycze zdrowka wszystkim
 
z tym urzędem to porazka:/

Sagapago, Marcelina niech maluchy szybko do zdrowia wracają..i tez zastanawiam się nad tym antybiotykiem jak to tylko gardelko hmm

czy zimno czy wieje i tak wyjść można,,jak coś to folie sie zakłada i heja...jak Amela byla malutka to i tak wychodzilismy, tu czasem szlo glowe zgubic ale folia byla przydatna nie tylko w czasie deszczu...pozatym jak dziewczyny pisza zakupy itp.

co do zabków..mam spokoj na razie, Amela sie tylko slini choc zauważyłam ze juz mniej;) .Szymek nie mial zadnych skutkow ubocznych wyrzynania sie zabków uff tak wiec jeszcze nie wiem co to znaczy to marudzenie , nie spanie przez ząbki i mam nadzieje ze maa to ominie i sie meczyc nie bedzie:/

ehh ze tak musi byc

Saskiana juz samo to ze laktatorem będzie sciagac to laktacja będzie sie zmniejszać...nie tak szybko jak sciaganie tylko do ulgi ale i tak zaniknie tyle ze pozniej;) dziecko ssie super efektownie a laktator to to co jest jakby 'na wierzchu' ..nie dociera glebiej hehe

Tina ja tez juz karmie tylko rano i wieczorem;)

Gosia jesli malej udalo sie iles razy zassac to ona szybko by sie nauczyla tylko po prostu nie chce, woli piers i tyle...jesli np. zassie puszcza i wiecej nie chce ... ze bokami jej wylatuje i nawet tego polknac nie chce...
 
Ostatnia edycja:
Witam,
Gosia a może spróbuj butelki z łyżeczką Lovi - - Butelka silikonowa 120ml + Łyżeczka, Lovi by Canpol 10/831 coś takiego może małej będzie pasowało.
Przy ostatniej wizycie pani doktor nam powiedziała że od następnej wizyty (u nas we wtorek, szczepienie) będziemy małemu podawać tran- czy słyszałyście coś na ten temat?
mloda0308 dziękuję za informacje. zakupiłam dzisiaj tomme tippee i jak to nie zadziała, to pewnie jeszcze spróbujemy tej lovi ... tylko może da się sam ten smoczek, może będzie pasował do którejś z butelek ... bo butelek to już mamy tyle, że nie ma gdzie tego trzymać ...
Co do tranu to ja nic nie słyszałam, więc nie pomogę.
A na szczepienie my idziemy w czwartek ... i później pół roku przerwy :cool2:
 
jasia górny ząbek :) ledwo widoczny ale jednak jest...

sc6iw5.jpg
 
Mloda wlasnie co do tranu..a podajesz malemu witamine D...jak nie to moze dlatego tran hmm

Olena bomba..dzis mi M mówi ze mala ma strasznie dziasla na gorze podpuchniete..i faktycznie ciekawe kiedy u nas sie pojawi jakas jedyneczka hihi
 
Witajcie dziewczyny!Co zabieram się do pisania to zawsze zapominam co komu mam napisać i wpadłam na pomysł: otwieram forum na dwóch kartach (lub w dwóch oknach) i jedną kartę czytam a w drugiej odpisuję. Wtedy mi się tak nie miesza ;-)
I tak oto:
Qassandra - ja jaj na razie karmię 6 razy na dobę i wygląda to mniej więcej tak:
3.00 - mleko
7.30-8.00 - owsiankę lub kaszka manna ma mleku z owocami
11.30-12.00 - kleik ryżowy lub kukurydziany na wodzie z owocami
14.30-15.00 - obiad
18.00-18.30 - mleczko z butelki
22.00-22.30 - mleczko
Nie wiem czy to jest dobry schemat ale tak nam się samo jakoś ułożyło i tego się trzymamy. Czasem jest tak że nie chce jednego posiłku to daję mu następny wcześniej i wtedy wszystko się przesuwa. Czasem daję mu też mniejszą porcję któregoś posiłku i do tego dodaję jogurt lub chrupka kukurydzianego albo sam owoc.
Gosiaa ja też miałam takie przeboje z becikowym bo mąż ma inny meldunek niż ja i musiałam kombinować. Niestety w naszym kraju to wszystko pod górkę.
nikamo a mogę prosić o przepis na paprykę w oliwie? Dziś mama przytargała mi dwie siaty papryki i muszę się za nią zabrać. Zwykle robię w zalewie octowej z oliwą ale w samej oliwie jeszcze nie robiłam. Może się skuszę i wypróbuję Twój przepis?
sagapo zdrówka życzę dla małej!
młoda ja pierwsze słyszę o tranie ale zapytam naszego lekarza przy następnej wizycie (jak nie zapomnę:-) )
olena Twój synek jest super facetem! I zębol widoczny!

Jak byłam z moim brzdącem na szczepieniu 3.09 to lekarz mi powiedział że idą już górne jedynki ale jakoś do tej pory nie przyszły. Nie wiem jak to długo ma trwać. Dobra zmykam oczyścić moją paprykę z nasionek.
No i pokombinowałam :-) Tak wyglądał mój syn gdy obchodził swoje pierwsze pół roczku :-)
 

Załączniki

  • IMG_0041.jpg
    IMG_0041.jpg
    33,1 KB · Wyświetleń: 31
reklama
hejka:) padam dzis więc tylko na chwilkę..
Savanna, czy na zdjęciu przy sygnaturce Arturek siedzi w hustawce fisher price??? tak jakoś mi sie rzucił w oczy bo nieoczekiwanie dostaliśmy taką wlaśnie od kuzynki eMa która ma sklep z akcesoriami dziecięcymi. Model wystawowy i mówi że nie ma go gdzie już trzymać bo llokal na mniejszy zmieniła:))) Ucieszylismy się oczywiście!!! Podoba się Arturkowi????
 
Do góry