reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamusie z WROCŁAWIA i okolic.

kadia czekamy na relacje:)

julisia witaj:)

madziass pojawiasz się i znikasz:)

Dziewczyny...pogoda mnie wykańcza...najgorsze,że czerwiec i lipiec podobno mają podobnie wyglądać...załamka...

U nas bez większych zmian...3 tygodnie temu nie zaszczepiłam jednak Małego...długa historia...także w środę niestety idziemy...jak znowu coś się nie skomplikuje. Szczepienie jest już odłożone o 2 miesiące...ale mi to akurat nie przeszkadza:) Na pewno nie mam zamiaru szczepić w 13 miesiącu i siłą mnie nie zaciągnął na to szczepienie...
Oj jakoś tak pojawiam sie i znikam:))
Ja na razie mam spokój ze szczepieniami,przeżywałam je chyba bardziej niż mój syn:)
 
reklama
hej hej!!!!

komunia super ale oczywiście z przygodami , w drodze zerwał sie pasek klinowy i musiałam wezwać teścia , dzisiaj odholowałam laweta do warsztatu :szok:

na szczęście nie padało ale było zimno , dzieci mojej siostry porysowały panele , z cateringu rozwalili mi blat ale chcą ponieść koszty :sorry:

ludzie jakiś koszmar
 

Załączniki

  • DSC01720.jpg
    DSC01720.jpg
    24,2 KB · Wyświetleń: 25
  • DSC01714.jpg
    DSC01714.jpg
    13,2 KB · Wyświetleń: 29
Myślę,że po suwaczku domyślicie się kto pisze... musiałam dokonać drobnych zmian ze względów osobistych:)

kadia2 na takich imprezach chyba nie można obejść się bez przygód:) dobrze,że nie padało....

Kiedy wyjdzie słońce? Mieliśmy wyjechać nad morze...ale w taką pogodę raczej nie mam ochoty na wyjazd...inna sprawa,że nie ma on kompletnie sensu...

Mam do Was pytanie odnośnie wyników badań. Wczoraj robiłam Patrykowi morfologię ze względu na słabe przybieranie na wadze...Wynik morfologii jest dobry,ale zrobiono także rozmaz, którego wynik zobaczyłam przed chwilą i w zasadzie prawie wszystko jest poza normami...
Rozmaz krwi met. Schilinga

Pałeczkowate1% norma 8
Segmentowane16% norma17-60 L
Kwasochłonne6% norma 1-5 H
Limfocyty75% norma 20-70 H
Monocyty2% norma 1-11 N

A tak w ogóle to jakiś krótki wydaje mi się ten rozmaz ...nie powinno jeszcze czegoś być?

Czy któraś z Was wie co oznaczają te wyniki ponad normę albo poniżej normy....robiliśmy badanie w celu wykluczenia anemii...a przy okazji chciałam sprawdzić czy wszystko ok...bo idziemy na szczepienie. Wczoraj miałam wynik samej morfologii i ucieszyłam się,że wszystko ok...ale dzisiaj zobaczyłam ten rozmaz i już sama nie wiem...pewnie te wyniki mają jakieś znaczenie,bo inaczej nie byłyby wykonywane...
 
Ostatnia edycja:
Skoro nikt jeszcze nic nie naskrobał to wklejam cały wynik morfologię plus rozmaz,bo zgłupiałam...
tutaj jest wynik:
http://img202.imageshack.us/img202/265/wynikn.jpg
morfologia niby mieści się w normach,ale hematokryt, objętość krwinki czerwonej MCV są na bardzo niskim poziomie...no i wielkość płytek krwi...zawsze myślałam,że przy anemii hemoglobina musi być niska...a dowiedziałam się od koleżanki,że jej synek dostał żelazo ze względu na niski hematokryt i teraz sama nie wiem....kiedy Patryk miał 3 tygodnie robiliśmy morfologię i wynik był prawie identyczny....te same wartości na na bardzo niskim poziomie...i wtedy lekarka mówiła,że to dobry wynik...ale zastanawia mnie dlaczego inni lekarze na niski hematokryt dają żelazo...eh.....gdyby nie to,że szczepimy się jutro to nie panikowałabym...ale wiem,że pediatra , który kwalifikuje do szczepienia zawsze wszystkie wyniki uznaje za dobre,bo nie chce dawać skierowań na kolejne badania...normalka....no i te podwyższone limfocyty...lekarz ze strony dziecko24.pl odpisał,że może to być infekcja wirusowa...i bądź człowieku mądry...to jak ja mam zaszczepić jak może to być wirus....
 
Hej Laurana
mam pytanie gdzie robiłaś badania ?
Dodając wszystkie krwinki z procentowego wyniku wychodzi 100, więc niczego nie brakuje. Hemoglobiny bym sie nie czepiała. jest prawie 12. a norma na tym wyniku wypisana jest od 10-do 13...więc nie wiem o co cho. reszta jest Ok.
Pod znakiem zapytania postawiła bym krwinki kwasochłonne, które sa podwyższone ( niby nieznacznie ale ja się częściej spotykałam z tym że bywały one w dolnych granicach normy niż górnych) a świadczyć moga o Uczuleniu albo o infekcji pasożytniczej. Do zbadania kał na pasożyty i pewnie do kontroli rozmaz pod tym kątem, żeby się przekonać czy coś sie zmienia. Można sprawdzić jeszcze IgE ( co i nas czekac) które też może być podwyższone w przypadku uczulenia. Spadek Hematokrytu może faktycznie świadczyć o niedokrwistości, ale tu tego nie widzę. możesz porównać z poprzednim wynikiem...a lekarz ze strony glupoty pisze bo dzieci w wieku Patryka mają jeszcze przewage Limfocytów, a ogólna ilośc leuko może sięgać nawet 20 000 ( co może przerażać) obiecałam sobie kiedyś i musze to wykonać udać sie na hematologie dziecięcą po Normy. Oni mają piękny zeszyt z rozpisanymi normami dl aposzczegłólnych miesiećy życia dziecka :-)
do poczytania link Morfologia - jak ją odczytać
 
Laurana zaglądnij do zdrowia naszych dzieci an wrocławskim wątku. tam wkleiłam taką tabelkę z normami. dość dobre...
 
Witam się po długiej nieobecności ...:)

U mnie zapierdziel jak zawsze choć w sobotę zrobiłam sobie bubu w nóżkę i teraz się lenię w łóżku :-D Poza tym u mnie kopiuj w klej i tak do czerwca jak zakończę wszystkie praktyki i egzaminy i złożę indeks. Kacperczak raz chory raz zdrowy, niestety uszy nie dają o sobie zapomnieć i wracają przynajmniej raz w miesiącu.. Ot i cała epopeja.
 
Felidae bardzo dziękuję za interpretację wyniku:) Hematokryt musiałby iść w parze z niską hemoglobiną aby oznaczał anemię?
Dzisiaj mam zamiar wyegzekwować skierowanie na badanie kału....już wcześniej postanowiłam,że zrobię,bo mały mimo przyjmowania pokarmów stałych nadal robi zielone stolce....inne niż zielone zdarzają się sporadycznie.
A badanie robiliśy na Weigla w Diagnostyce...a dlaczego pytasz?

Marma wita:) do czerwca bliżej niż dalej:)

Kiedy skończy się taka koszmarna pogoda...już siły nie mam...ciągle szaro,ponuro....
 
bo widzę po rozmazie :-) podobny do tego co pokazywał mi ostatnio szwagier :-/a robiłąs bezpośrednio na weigla czy wasza przychodnia wozi badania do diagnostyki...? bo jeżeli pobranie było w przychodni to jeszcze sprawdź kiedy było rejestrowane...żeby było wiadomo jak długo czekały próbki na analizę
 
reklama
mam doła z pogodą , kiedy przestanie padać i wyjdzie słoneczko :-(

zastanawiam i w sumie boje się co usłyszę w piątek

a tak mi szkoda tych wszystkich ludzi co stracili dorobek przez powódź :-(

a jeżeli chodzi o badania to mój tez miał ostatnio rozmaz niby ponad normy ale co się okazało że nie jest napisane dla kogo są te normy , robiłam też w diagnostyce i były normy dla dorosłego

a np hemoglobinę ma za wysoką i jak tak dalej pójdzie to leki się kłaniają


pozdrawiam i życzę słońca
 
Do góry