reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Mamusie w 2012

dziewczynki mieliśmy mały remont w kuchni, M kładł podłogę i dopiero co odgruzowałam mieszkanie. Kurz , pył wszędzie. Ostatni raz dałam się namówić na remont z dziećmi na pokładzie. Chętnych do opieki brak , zima za oknem więc było ciężko. Całe szczęście już z głowy.

Alutka zakończyła rehabilitację i pięknie sama chodzi :) z Antkiem zaczynają się razem bawić i czasem mam ich " z głowy"

Calogera a znalazłaś nową pracę , czy wracasz do starej?
Lazurek podasz przepis na ciasta? :)
 
reklama
Witajcie:-)

Przepraszam, że dopiero, ale zaraz po Nowym Roku napisałam długaśnego posta na telefonie i cały mi się skasował i miałam mega nerwy:baffled:

Po pierwsze wszystkiego dobrego w Nowym Roku i oby wszystkie Wasze plany i marzenia się spełniły:tak:

Moje dzieciaki super i raczej zdrowe. Bartek bez problemu śmiga do przedszkola, ostatnio miał Dzień Babci i Dzień Dziadka i super występował, już jest taki duży, a niedługo 4 latka skończy. Paulina to już biegaczka na całego, zaczęła chodzić w listopadzie, więc już wprawę ma. Czasem już potrafią się razem bawić, ale najgorzej jak Bartek chce robić coś na co Paula jest jeszcze za mała, więc staram się wykorzystywać na to moment kiedy Paula śpi. Nie jest niestety łatwo, bo Paula ma tylko jedną drzemkę w ciągu dnia trwającą pół godziny, ale za to śpi całą noc:-) Co tu dużo pisać - jest fajnie :-D

Roczek robiliśmy w domu. Nie było za dużo gości, ale fajnie to wszystko się udało:-) ciasta wszystkim smakowały, więc się cieszę, bo próbowałam nowe przepisy:-D

Jedziemy z koksem w drugim domu, żeby jak najszybciej go zrobić i tam zamieszkać. Dachu nie udało się niestety położyć, ale wczesną wiosną już powinno się udać.

Wacek dalej wyjeżdża, ale jakoś musimy to przeżyć przynajmniej do czasu, aż nie będzie dom skończony, bo kasa niestety na drzewie nie rośnie. A szkoda:-p

25 grudnia znów zostałam ciocią, bo moja siostra urodziła Majeczkę, więc Nasze córeczki takie świąteczne :-D

Postaram się być bardziej na bieżąco :tak:
 
Czesc kobietki! Wreszcie sie zebralam, zeby napisac ;-)

katrina my skladalismy wnioski o 2 paszporty. Jeden tymczasowy na rok i do tego nie jest mi potrzebne nic z Polski, a drugi na 5 lat z tym, ze mam ten rok czasu na dostarczenie im polskiego aktu urodzenia. W USC w Polsce juz pytalismy i wystarczy tylko wielojezyczny akt urodzenia stad, zeby nam wystawili polski, wiec chociaz za tlumacza nie zaplace ;-) Paszport tymczasowy byl gotowy po tygodniu, ale my w piatek dopiero jedziemy go odebrac, bo chcialabym tez do Ikei zajechac :tak: A z Kubusia dobry chlopak rosnie, jak dzieli sie tak ladnie ze wszystkimi :-)

Bunny robilam 3bita i Pychotke, ktora tez sie chyba nazywa "Pani Walewska". Przepisy bralam z internetu :-)

Pani walewska, czyli ciasto pychotka

Wielkie Żarcie - Przepis - 3 Bit

Teraz czaje sie na torcik cappuccino :tak: Dobrze, ze dzieci Twoje nie daja Ci sie nudzic. Kochane sa na pewno :tak:

calogera
jak tam po wirusie? Juz sobie poszedl? U nas tez tak, ze ja teraz dorabiam poki moge, bo potem jak Julcia od przyszlego roku od sierpnia pojdzie do zlobka to juz sobie tak nie dorobie. A tak korzystam poki moge, chociaz to wymaga poswiecenia nie tylko z mojej strony, ale tez ze strony Meza, bo on musi wstawac rano po nocnej zmianie i pilnowac Julki jak ja ide do pracy... Zobaczymy ile czasu tak damy rade.

martolinka przepisy juz podalam wyzej, ale pewnie kazda z was zna te ciasta :-) Super, ze Ala juz sama chodzi! Brawo! :-)

Sowinka ​oj jak ja tez bym chciala, zeby kasa na drzewie rosla :-D Mamy tyle planow, ze glowa mala. Narazie trzeba odkladac na wakacje w sierpniu. W tym roku nad polskim morzem, ale w przyszlym juz bysmy chcieli jakies cieple kraje. Zobaczymy jak to wszystko wyjdzie finansowo. Super, ze u Was zdrowko w pelni. Dzieciaki widze tez swietnie i oby tak dalej ;-):-)

Julcia juz zasnela na dobre w lezaczku, wiec ide ja przeniesc do lozeczka. Dobrej nocki zycze ;-)
 
Ostatnia edycja:
Lazurku - no u nas robili większe problemy w Konsulacie (przy Alince). Pierwszy paszport na rok, żeby mieć czas na wyrobienie polskiego aktu urodzenia, a na drugi musieliśmy złożyć dwa wnioski, jeden na znowu roczny czyli tymczasowy, bo w przeciagu tygodnia czasu był gotowy do odebrania i na 5-letni, z tym, że nie wiadomo było, czy ten 5-letni zdążą wyrobić, bo ja miałam za jakiś miesiąc wylot do Pl.

Przy Kubusiu od razu wyrobiliśmy 5-letni.
 
1535696_763411823687251_2139518985_n.jpgWiatajcie ciagle brak mi czasu by cos napisac wpadam i znowu niema mnie z miesiac :zawstydzona/y:
Odpisuje na zadane mi pytania ..Co u mnie slychac ?
Wiec maly zaczyna poruszac sie wszedzie interesuja go przedmioty .ktorych nie moze wziasc wiec czolgajac sie lubi wtyczki (chyba bedzie elektykiem ):-D Ciesze sie tylko ze caly dzien prawie siedze z malym bo z dwojka maluchow bym nie miala gdzie rak wlozyc .a mialam przeciez prawie jedno po drogim .Staraszaki tez pomagaja przy energicznym braciszku .... czekamy teraz azv stanie na nogi ...Pytanie Ile wasze dzieci mialy jak zaczely chodzic ?????
Apropos .. Sowinka wlasnie patrze na foto twojej corki ale slodziutka no i niedawno roczek byl Wszystkiego naj naj ;-)

Wstawiam tu Foto czolgajacego sie Doriana
 

Załączniki

  • 1535696_763411823687251_2139518985_n.jpg
    1535696_763411823687251_2139518985_n.jpg
    13,6 KB · Wyświetleń: 60
Ostatnia edycja:
Kinga - każde dziecko inaczej się rozwija i am swoje tempo - moje dzieci zaczynały chodzic jak miały: najstarsza - 10,5 mies., druga córcia jak miała roczek (i jeden dzień), a najmłodszy dopiero jak miał 15,5 mies.
 
Dobry wieczór:-D

Lazurku mam nadzieję, że szybko załatwicie te paszporty i będzie z głowy:-)

Kinga rzeczywiście każde dziecko inaczej się rozwija -> moje dzieciaki dość szybko zaczęły chodzić -> Bartek jak miał 10 miesięcy, a Paulinka 10,5 miesiąca:tak: jak dla mnie lepiej, bo łatwiej mi jest jak już chodzą:-)

__________________________________

Wacek dzisiaj pojechał i niestety nie wiadomo kiedy wróci, pewnie najprędzej za 3 tygodnie, ale jakoś to będzie:sorry2:

Byłam dziś z Paulą na szczepieniu i nie było tak źle, bo płakała tylko chwilkę:sorry2: waży 10600g i ma 78cm:tak:

Może podrzucicie jakiś pomysł, bo u nas trwa debata w co Bartek się przebierze na bal przebierańców i niestety na nic nie może się zdecydować:confused:

Jestem happy, bo blacha na dach już zamówiona -> kolor WIŚNIA, jeszcze wszystkie wykończenia, wełna, okna dodatki i można zaczynać robić dach jak tylko będzie na to chwila:-)

Jakieś sto lat temu jak dopiero co skończyłam szkołę i miałam staż kupowałam taka kawę w saszetkach, która była bardzo mleczna i jak dla mnie pycha (bo ja w ogóle nie piję i nigdy kawy nie piłam). Przestali ją chyba produkować, a ja zapomniałam jak się nazywa, więc nigdzie nie umiałam jej znaleźć, a wszystkie kawy 2w1, 3w1, 4w1 były dla mnie zbyt kawowe i za mocne I eureka przedwczoraj bratowa kupiła cappuccino z Krugera w Lidlu i to jest dokładnie ten smak Po 9 latach -> mała rzecz, a cieszy :-)

Ostatnio fajne rzeczy w Lidlu są dla dzieciaków, więc czasem się już skuszę na poczet wiosny i lata :-)

Buziaki i dobranoc:tak:
 
Wiem wiem ze kazde dziecko swoim tempem ;-) tak z ciekawosci pytalam.Moj synek tez mial 10 ,5 miesiaca ,a corka oh chyba ze 16 miesiecy ....Tak czekam az bedzie chodzil bo dokladnie Sowinka lepiej !!! bo ja mojego dzwigam i mieszkam ma 2 pietrze wozek potem jego no masakra :tak:..ale plus szybko schudlam :-D
 
reklama
Witajcie
W sobotę miałam zawody i poszło mi całkiem nieżle.
Dzieciaczki super. Alutka niestety trochę gorączkuje i innych objawów brak. Postanowiłam zrobić dzieciom gruntowne badanie , morfologie , mocz, usg brzucha... Córka mojej koleżanki zachorowała na nowotwór. Pediatra w przychodni twierdziła , że zgrubienie na brzuchu to ukryte żebro.. wystarczyło zrobić USG. Asia lezy teraz na onkologii i przyjmuje chemię..
Kinga Antek chodził jak miał 10mscy a Alutka na skończone 20 mscy:tak:więc rozrzut niezły, a co się zestresowałam to moje

Julianna wyglądasz cudnie :) będziesz miała jakąś pomoc po porodzie?
 
Do góry