reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MAMUSIE po IN-Vitro

Taaak temat kupy ważna sprawa ;) u nas odkąd mały je słoiczki kupy są gęściejsze i już się nie obsrywa :D ale Madzia mojemu też kupja nie przeszkadza jak już ją zrobi ;)
Bzibziok u nas bluzki mały nosi 68 i 74 a spodnie ma zawsze mniejsze teraz 68 ale jeszcze nie dawno 62. Oczywiście zależy od firmy bo np body 74 już są na styk więc zaraz wyciągne 80. Body całkiem inaczej rozmiarowo się przedstawiają ;)
Bzibziok jeśli chodzi o jedzenie to u nas mały jak zje 180ml to jest do rze raz mu się zdarzyło 210ml zjeść a tak to z reguły 150. Od kąd mały dostaje słoiczki to mleczko nie bardzo mu podchodzi bawi się cumlem i naprawde musze się namęczyć żeby zjadł. Za to o 12 zjada 190g obiadku duży słoiczek i ok 15.30-16 dwie łyżki kaszki na wodzie 60ml waniliowej z połową jabłka i 1/3 banana albo połową słoiczka śliwek i o 8,18.30 i 22 mleko ;) W nocy mały nie je ale śpi tak nie spokojnie że praktycznie od 2 wstaje non stop a to cumla podać a to obrucić a po 5 już pobudka MASAKRA!!!!
 
reklama
Esiek wow, to Ty masz małego głodomorka, dobrze wiedzieć że nie tylko mój potrafi tyle zjeść :) Bo trochę się zastanawiałam, czy to dobre dla jego brzuszka, ale skoro Gosia tyle je i jej nie szkodzi, to OK:)
Majka to my faktycznie podobne dzieci mamy, chociaż mój dopiero koło 4 rano zaczyna być niespokojny, tak od 22-23 ostatnia duża butla, do tej ok. 5-5:30 śpi. Chociaż ze 3 dni temu przeszedł samego siebie i się zbudził o 4:45.
 
Mnie tez Gosia teraz pada ok 19.00 i budzi sie ok 03.00 lub 04.00 nie koniecznie chce jesc, ale spac dalej tez nie. jak wezme do nas do lozka to zasypia momentalnie ale jak ma zasnac u siebie to musze dac mleka i wtedy spi do 06.00. O 6.00 jak w zegarku jest mleko i wtedy biore ja do nas do lozka i dosypia jeszcze z godzinke lub poltorej. W dzien spi tylko na spacerze lub w aucie jak gdzies jedziemy, w domu w ogole :/ Czasem jak chce przespac noc to na spiocha ja dokarmiam zanim pojde spac ok 23 ale to nie zawsze gwarantuje sukces ;)

Bzibziok - nic jej nie jest, jest pulchniutka ale na pewno nie gruba. W siatkach sie miesci no i dluuuuga jest. Takze dawaj malemu ile chce - wiecej tez jedza jak maja skok rozwojowy.
 
Ja właśnie zawsze na śpioch karmie o tej 22:30-23:00 i kiedyś pozwalało mu to spać tak do 6:30-7. A teraz nie ma na niego siły, nie ważne czy zaśnie o 19 czy 21 i tak kolo tej 5 się budzi. Jak go zostawię w łóżeczku, to je roznosi, a jak go wezmę do nas to czasami się udaje żeby jeszcze trochę dospał ale wtedy tak bardzo niespokojnie i tylko na mnie.
 
U nas od paru nocy wstaje tak wcześnie bo dosypiał do 6.30-7.30 no nic pozostaje mieć nadzieje że długo to nie potrwa a i w sobote zmiana godzin to zawsze coś ;)
Lenka mam pytanko od kiedy zmieniasz małemu mleko na następne bo zostały mi 3 paczki i nie wiem czy od 6 mc dać mu już to następne czy skończyć tą 1?
 
moja Marcysia też już tak między 19.30 a 20 pada mimo że np dzisiaj spała na dworzu od 14 do prawie 17 to tak o 19.30 przysypiała mi już na podłodze z zabawką w ręku potem była kąpiel więc na chwilkę się ożywiłta ale o 20.20 kaszkę ciumkała już na śpiąco teraz pośpi tak do 4-5 zje mleczko i potem tak do 7-8 w zależności o której się obudzi.
 
Bziobziok, Esiek prawdziwe Głodomorki macie :) Fifi 2 razy dziennie je 150 ml mleka z 3 łyżkami kaszki czyli wychodzi razem ok 180-190, a na śniadanko samo mleczko, ale to 150 max a często 120 tylko. Mój Synek uwielbia słoiczki wszelkiej maści i już samym mleczkiem w większej ilości gardzi. No i słoiczki wiadomo 190 obiadek i 190 deserek zawsze wciąga. W między czasie jeszcze dużo soczków i tarte takie już mniej na miazgę niż słoiczki bio owocki (na tarce ścieram jabłuszko lub ugniatam bananki- niestety w tej chwili nic innego Bio nie jest dostępne).
Nocki u nas jak zawsze bomba... mój Syn chyba naprawdę mnie kocha, bo zasypia 22-22:30 pobudka 8-9:00 a a weekend wstaję tylko, żeby włączyć karuzelkę i my śpimy do 10 a Fifi sobie gaworzy.

Ale najlepsze!!!!!!! Dziewczyny zaobserwowaliśmy, że Fifi woła MAMA!!!!!!!!!! Tylko do mnie!!!!! Jak płacze i mnie widzi to woła mama, a dziś normalnie się poryczałam, bo wzięłam Go na ręce a on się wtulił we mnie i też powiedział mama.... Czy to jest możliwe, że to już??!! Mi się to wydaje jakieś nierealne. Miała tak któraś? Nigdy nie zdarza mu się tego słowa powiedzieć np. do taty czy babci tylko do mnie

Majka mi za jakieś 4-5 dni kończy się mleczko 1 i podaję już 2 czyli chwilkę przed 6 miesiącem. ale Ty się absolutnie nie spinaj i dokończ tą jedynkę. Nie masz przecież zapasu na 3 miesiace, a jak pobędziecie chwilke dłużej na 1 nic się Małemu nie stanie. Nooo i my zaopatrzyliśmy się w deserki a'la jogurciki od 6 miesiąca od Nestle już nie mogę się doczekać :D

Esiek co do przewracania się na brzuszek to chyba to jest najczęstrza umiejętność, którą dzieci osiągaja sobie kiedy im sie podoba :p większość mam na to narzeka. U nas poszło gładko, ale mojej koleżanki córcia ma 11 miesięcy i dalej nic a rozwija się prawidłowo (choć ja w takiej sytuacji chodziłabym na rehabilitację)
 
Lenkabar twoj fifi naprawdę grzeczny i jaki mądry :) gratuluje mamusiu, nie dziwie sie ze popłakałas sie słowo mama , wszystkie na to czekamy :)

A ja dzisiaj dostałam zdjęcia sesji jak Franio miał 11 dni a w czwartek kończy 7 tygodni :) jaki był chudziutki :) jedna broda, patyku zamiast nóżek :) znaczy sie mamusi mleczko daje radę :€
 
reklama
Zobacz załącznik 677452Zobacz załącznik 677453Zobacz załącznik 677454 ImageUploadedByForum BabyBoom1427148118.580517.jpg
 

Załączniki

  • ImageUploadedByForum BabyBoom1427148118.580517.jpg
    ImageUploadedByForum BabyBoom1427148118.580517.jpg
    19,6 KB · Wyświetleń: 30
Do góry