reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MAMUSIE po IN-Vitro

Montana moj tez ciagle ulewa , tak jak piszesz czy odbije czy nie to bez różnicy :/ pionizacja juz tez go wybudzany wiec czasami tego nie robię .....rece opadają . Nadrobilam posty od 19 marca bo przez marudzenie pana myszki jakos nie było czasu , Marudny jak nie wiem co, drzemki w ciagu dnia a wieczorem tak zmęczony ze nie moze zasnąć .

Esiek kochana jaka cudowna wiadomość :) grTuluje ;) ale sie ciesze :) a łezka sama sie kręci przy takich naturalsach ;)

W piatek byłam na przeglądzie po 6 tyg i moj Gin tylko mnie uświadomił w tym ze moj poród , tak szybki był niepotrzebny , bez sensu wymuszony i jeszcze to wypychanie z brzucha :( młodemu mogło sie cos stać :( naprawdę codziennie mysle o tym i ryczeć sie chce, trauma do końca życia :( nie zgodzę sie na SN następnym razem jezeli bedzie mi dane !!!!

Dziewczynki piszecie ze w , po 3 miesiącu juz nie przewijanie w nocy ? Tzn ze wasze dzieciaczki juz prawie przrsypiają noce? Nie karmicie ? Nawet jak sa na cycu ? Juz sie nawet nauczyłam wysypiac przy karmieniu co 3 h ale byłoby bosko pospać dłużej ;)
 
reklama
Genna kazdy maluszek jest inny. Ja tez karmie w nocy piersią, bo Wiki nie chce pic mm i wstaje częściej niż Ty a Wiktoria ma juz 8 miesięcy. są dni ze co godzine sie budzi na cyca. Mam zamiar poczekac jeszcze z odstawienie od kp aż wyjdą jej gorne zabki, bo po dziaslach widać ze cos sie zaczyna dziać :) a czasami jak juz nie mam sily tak czesto wstawać biore Niunie do naszego lozka i potrafi przespać bez cycocha nawet 4h :)
 
lilka dzięki no tak też sie zastanawiałam czy mogę ona tak patrzy jak ja coś jem.

Genna ja od dawna nie przewijam Marcysi w nocy, na noc używam pamperswó pomarańczowych i one są o wiele bardziej chłonne. Karmie ją czasem o 4 aczasem o 6 jak jej sie chce obudzić ale nie przewijam i nie mam z tym wiekszych problemów, przewijam rano po obudzeniu, no chba ze by zażyła sie 2 ale nie pamietam kiedy tak było, tym sposobem Marcysia mi się wogóle nie wybudza budzi się daję butlę i ona przy niej zasypia spowrotem.
 
Madzia, to Ci zazdroszcze tego nie wybudzania sie, bo jak moj gad sie zbudzi o 5 lub 5:30, to ciezko go juz ululac, wtedy dopiero kolo 9 zasypia na jakies 40 min. A i tak nie jest latwo go uspic.
Madzia to Ty masz taki stojak muzyczny do stawiania nad dzieckiem??jakiej firmy?jestes zadowolona?
 
Madzia ja Filipowi daję do "pociumkania" i chlebek i biszkopty i chrupki, w ogóle daję mu próbować jak coś jem np. bitą śmietanę, rybkę, ryż itd. ale tak do zjedzenia np. ciastka czy biszkoptu bym mu jednak nie dała. Zawierają jajka, a to jeszcze nie czas.. Położna mi mówiła, ze z jajkiem jak najdłuzej odczekać, bo można dziecko bardzo uczulić. Nawet zrobiłam ostatnio rundkę po sklepach żeby znaleźć taki produkt typu biszkopty po 5 czy 6 miesiącu, ale nie ma szans

A i Madzia jak tam, dzwoniliście do P. Piotra? Ja dziś byłam z Fifim pierwszy raz od dawna, bo zawsze w takich godzinach w pracy jestem i tatuś z Fifim chodzi, bo jemu się łatwiej wyrwać na ćwiczenia, a dziś ja byłam z moimi facetami i pękałam z dumy jakie cuda moje dziecko potrafi wyczyniać :-) Pan Piotr jest mistrzem!

Co do przewijania w nocy to my po skończonym 2 miesiącu ani razu nie wstawaliśmy na jedzonko ani przewijanie :D takie mamy kochane dziecko. Wcześniej tez na noc używaliśmy Pampers Premium Care ale im dziecko starsze tym bardziej tak jak u dorosłego w nocy mocz się zagęszcza i dziecko bardzo mało siusia. W dzień po 3 godzinach pieluszka ciężka jak cegła, a po nocy prawie sucha
 
Ostatnia edycja:
No moj książę to jak ma mokro lub kupke to marudzi wiec zawsze przed karmieniem przewijanie na szczęście nie częściej :)
Bzibziok widzę twoj gad bardzo absorbujący, moj powoli zaczyna chociaz budzi sie o 6 a nie i 4 :) na szczęście żądko nie spi pózniej , śpimy do 9 :) ale potem cały dzien nic , 2 drzemki , na spacerze na szczęście spi :) bzibziok porozmawiaj ze swoim skarbem :p ostatnio u nas tata juz nie dawał rady z marudzeniem Frania , jednak mama to mama :) tylko biedne wymęczone będziemy :p mam nadzieje ze to na nasza figurę dobrE wpłynie :)

Dzięki Madzia o info o pampersach pomarańczowych , kiedyś wyprobujemy

A fifi to skarb , taki grzeczny :)
 
Genna ja przez pierwsze 3 miesiące prawie nie wiedzialam, ze mam dziecko, dopiero ostatnio jakos tak mu sie porobilo.
Juz sypial do 7 rano, a teraz budzi aie o 5 i nie chce jesc tylko sie bawic. A i w ciagu dnia, ciezko zeby sie sam soba zajal. Ale wystarczy do niego gadac, pokazywac zabawki albo wziac na kolana i od razu jest przeuroczy i sie smieje. Kiedys na macie potrafil sie sam bawic z godzine, a teraz juz po paru minutach upomina sie aby sie nim zajac.
Wiec nie wiem czy gdzies popelnilam blad wychowawczy, czy po prostu mi sie taki egzemplarz trafil??
A na spacerzre, albo na tarasie byle tylko swieze powietrze bylo spi ze 2,5-3h. Wiec chociaz tyle, dzisiaj w trakcie spania nawet troche okien mi sie udalo pomyc, 2 prania i chwila dla siebie.
 
Ostatnia edycja:
Bzibziok taj jak bym czytała o swoim synku. Dzisiaj spał do 5.40 to juz super bo wczoraj do 5.15 :/ na macie tez pare min i zaraz krzyk ;/ przesiadlam sie z nim do spacerowki bo w gondoli tez juz mu nie pasowalo ;)
 
reklama
Szczerbatka my mamy karuzele tiny love mala ksiezniczka ale dla chlopcow sa podobne tylko innego kolorku :) Najfajniejszejest to ze ona sie kreci i te kwiatki dodatkowo tez wiec jest ciekawie :) A my to sie kiedys musimy umowic w Porcie na jakis soczek bo Ty z Pabianic tak??

U mnie nocki sa super. Zasypia ok.20tej pierwsza pobudka 2-4 i potem jedna lub dwie za 3-4h. No ale pobudki szybkie. W nocy przebieram Sonie raz ale zauwazylam ze od jakiegos czasu jest tylko siku wiec niedlugo zrezygnuje z tego przewijania bo bezsensu. A w dzien coraz czesciej ma jeden sen ok.4h i jakies 2x po 30minut wiec nie jest zle, chociaz zdarza sie takie dni ze najchetniej by nie spala albo spała caly dzien...
 
Do góry