reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MAMUSIE po IN-Vitro

Mój wczoraj obudził się dopiero o 5 i poszedł spać znowu. A dziś znów o 3 i pobudka 0 5:30 i juz nie zasnął. Widzę kasik że taki sam śpioch jak ja jesteś. Byle do pierwszej kaszki to może dłużej te nasze łobuzy pośpią
 
reklama
Dziewczyny dzisiaj moj Junior ulal kilka razy i to sporo po jedzeniu a jadl w miare spokojnie, juz nie wiem co sie dzieje. Teraz spi juz 3 godziny na dworze, myslalam, ze bedzie szybciej glodny po tym ulewaniu. Obudzil sie rano i ulalo mu sie woda a pil tylko mleko, nie wiem o co chodzi, czy mleko mu sie w brzuszku rozwarstwia? Moze zmienic mleko z Bebilonu Comfort na Bebilon przeciw ulewaniu? Boje sie zmiany mleka, zeby znowu nie odchorowal. Jak bym miala zmienic to jak, wiwm, ze stopniowo ale co to znaczy? Dodawac np 1 lyzke nowego mleka do starego czy np jedno karmienie dziennie nowym i stopniowo zwiekszac?
 
Ostatnia edycja:
Nie zmieniaj mleka Kasik. To po prostu musi samo minac, uklad pokarmowy dojrzeje. Ja tez swirowalam i pewnego dnia mi elo jak reka odjal. Nie pamietam ale jakos po 3 miesiacu...
 
Kasik ulewanie jest niestety normalne . Moja ma 10 mc i tez ulewa i tez woda mimo ze wczesniej pila mleko. Zobaczysz dopiero co bedzie jak maluszek podrosnie i zacznie na brzuszek sie przrkrecac i byc bardziej aktywny. Wydaje mi sie ze zmiana mleka nie pomoze bo comfort i tak jest bardziej gesty.

Sprobuj dawac przez pare dni mniejsze porcje o jedna miarke np. I rob przerwy w trakcie jedzenia zeby sie tak szybko nie najadal idrazu nam to pomagalo no i ten probiotyk bo on pomaga szybciej trawic mleko.
 
Esiek ale dzisiaj ulal kilka razy i to duzo, zastanawialam sie czy to nie sa wymioty bo nie wiem jak u takiego maluszka wygladaja. Moze jestem przewrazliwiona, chyba pojde po niedzieli do przychodni, zeby mi go zwazyli. Na moje oko przybiera na wadze, jest juz co dzwigac ale wole sprawdzic.
 
Wlasnie pokombinuk z mlekiem i iloscoa proszku ja tez to robilam ale juz nie pamietam jak. Wymioty to wtedy jak duuuuzo i takiego jakby serka, a jak samo mleko lub woda to ulewanie. z reszta ulewanie to pewnego rodzaju wymiory sa :) Lekarz cie pewnie uspokoi, z reguly sie naczytamy i kazdy mysli ze to refluks a tak nanprawde to fizjologicznr.
 
Trzy kolejne karmienia spokojne, bez wiekszego ulewania. Mielismy gosci, dopiero wyszli a Junior jak aniolek spal przy nich 5 godzin, zjadl i znowu zasnal. I jak ja mam byc wiarygodna z opowiesciami, ze ulewa, prezy sie, nie spi itp? ;)
 
reklama
Kasik moj tez ulewa i to czasem naprawde duzo i nawet godzine po jedzeniu. martwilo mnie to ale po wazeniu okazalo sie ze Niki przybrał az 1,2 kg w miesiac i mnie to uspokoilo. taki urok. teraz karmie go tak bardziej na siedzaco i musowo musi mu się odbić. pediatra poweidziała ze najlepiej po jedzeniu na brzuch i sie odbije. Troche mnie to zdziwilo bo keidys panowalo przekonanie ze po jedzeniu w zadnym wypadku nie klasc dziecka na brzuch. sceptyczna bylam ale sprobowałam i faktycznie działa.kupiłam tez ten zageszczacz do mleka ale jak dam cała miarke to ciezko mu leci( antykolkowa dr Brown, troche lepiej Avent natural+ ale tez ciezko) jak dam pół to tez czasem zje czasem sie omęczy i mu nie poleci, takze daje mu jak mi juz raz w ciagu dnia ulał.
 
Do góry