reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maluszkowe zakupy :)

reklama
zebra - dzięki za cenne informacje :-) a kiedy to najlepiej zacząć wszystko prać? Zostało mi niby 7-8 tyg. a sporo rzeczy muszę wyprać, boję się tylko prasowania (nie mogę utrzymać żelazka w ręku bo po chwili drętwieje mi dłoń :baffled:) wczoraj to się prawie załamałam jak prasowałam 4 koszulki męża :baffled:
 
Nie zgodzę się z tym, przede wszystkim proszki dla dzieci są mniej perfumowane i są delikatniejsze, co ma duże znaczenie dla skóry naszych maluchów, zwłaszcza, że teraz niestety wiele z nich ma skłonności do alergii i podrażnień. Dziecko ma dużo delikatniejszą skórę niż my, dlatego warto przynajmniej przez kilka miesięcy prać w proszkach przeznaczonych dla niemowląt... Potem trzeba stopniowo "przechodzić" na "dorosłe" proszki...
Poza tym jeśli już mowa o kosztach, to proszki przeznaczone dla niemowląt są groższe i tańsze... Najwyższa półka to lovela i jelp (chociaż opinie o ich skuteczności są różne), a trochę niżej nasze polskie proszki, myślę, że nie ustępują tym zachodnim: bobas, dzidziuś, cypisek.
Na naszym forum jest wątek dotyczący najlepszych proszków i tam zdecydowanie "wygrywa" dzidziuś (niestety nigdzie nie mogę go dostać...)
 
Buuuuuu...... napisałam długaśnego posta i mi go wcięło.

Krótko: zgadzam się z Zebrą, przynajmniej na początek wolę mieć ubranka uprane w proszku dla dzieci.

Alkmena, dobrze że napisałaś o laktatorze. Jeszcze go nie mam!
Bierzecie go ze sobą już do szpitala???

A to moje wczorajsze zakupy :-)
 
Capri - ale śliczne sukieneczki!!! Będziesz mieć małą strojnisię :-D

Właśnie - laktator bierzecie do szpitala? Mam nadzieję, że położne pokażą jak go używać!
 
zebra - proszek do prania "Dzidziuś" jest podobno dostępny w sieciach sklepów "Polo Market", będę tam pewnie w ciągu 2 tyg. więc zobaczę czy są :-) w razie czego mogę Tobie kupić :)

ew. tutaj: http://www.goldmax.pl/product_info.php?products_id=2278
ale trzeba doliczyć koszty wysyłki

capri i Anna - ja wezmę laktator bo różnie może być... a lepiej mieć niż nie mieć :-) co do używania to mam nadzieję, że sobie jakoś poradzę... nie jest trudny w obsłudze ale zastanawiam się jak przy pompowaniu można odciągnąć dużo mleka... tzn AŻ TAK będzie z nas ciekło?? :confused: koleżanka miała elektryczny Aventu i mówi, ze zupełnie jej się nie przydał... nie potrafiła wycisnąć więcej niż ok. 1cm na jego dnie... mam nadzieję, że ja nie będę miała takiego problemu :happy:
 
Wiecie co ja kupiłam płyn do prania i płukania z serii "Dzidziuś" ale w sklepie Społem :-):-):-):-)

A co do laktatora to też będę brała do szpitala choć niby u mnie nie potrzeba ;-)
 
reklama
Do góry