reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maluszkowe i nasze zakupy

Kurde, te szczepionki to spory wydatek.... :sorry2:

Mozna je troszkę rozłożyć ja robiłam od razu bo mały chodził na basen i po centrach handlowych jeździłam autobusami itp. ale można zrobić rota ( to trzeba od razu jak się chce na to szczepić ) i samą 6w1 a z pneumokokami się wstrzymac do 7 miesiaca życia . wtedy Ci na poczatek 500zł odpada. mniej wiecej bo co przychodnia i apteka inne ceny trzba szukac taniej szczepionek

ale naprodukowalyscie tutaj:tak: widze sie duzo dzieje i zakupy pelna para, ja tez uwazam ze lepiej juz teraz sobie pogromadzic powoli wszystko co potrzebne dzidzi niz potem latac jak wariat, a juz mam duzo, teraz powoli bierzemy sie za remont pokoiku:-)


ja tez to mam, jest super

a co do poscieli to ja wogole nie kupuje, moze jak Alija bedzie miala pol roku to zapytam moja dok czy juz kupowac, bo jak na poczatek to tylko spiworek - juz mam kupiony ten jako pierwszy:
**ŚPIWOREK BABY MAXCHEN 56/62 ALVI 3 częściowy (859261529) - Aukcje internetowe Allegro

U mnie się śpiworek nie sprawdził bo młody wył i nie chciał w nim spać ale co dziecko to inaczej
 
reklama
Wczoraj weszłam na temat o poronieniach i chyba nie powinnam była tego robić teraz jak kupuje coś maleństwu to się martwie tylko czy juz powinnam czy nie za wcześnie..A wy co o tym myślicie?Wiem że nie powinnam tak myśleć bo jak narazie ciąża książkowo przebiega ale ta myśl gdzieś siedzi i wraca cały czas:-(
 
U mnie się śpiworek nie sprawdził bo młody wył i nie chciał w nim spać ale co dziecko to inaczej[/QUOTE]
Aniam - bo chłopcy częściej są marudni i nie lubią być ciasno oplatani:-D:-D:-D śpiworki bardziej dziewczyńskie są chyba ;-)
 
Wczoraj weszłam na temat o poronieniach i chyba nie powinnam była tego robić teraz jak kupuje coś maleństwu to się martwie tylko czy juz powinnam czy nie za wcześnie..A wy co o tym myślicie?Wiem że nie powinnam tak myśleć bo jak narazie ciąża książkowo przebiega ale ta myśl gdzieś siedzi i wraca cały czas:-(

Nie wiem czy Cie to pocieszy ale takie dzieci jak my mamy w brzuchach to już się ratuje:tak: 80% przezywa ;-) I nie ma się co nakręcać . :tak: Bo to nikomu nie słuzy
 
Aniam - bo chłopcy częściej są marudni i nie lubią być ciasno oplatani:-D:-D:-D śpiworki bardziej dziewczyńskie są chyba ;-)[/QUOTE]

Chłopcy nie są marudni zyczę Ci takiego dziecka jakim był Szymek .. jadła spał , jadł spał nie płakał wogóle:-D
 
Ta baza fajna rzecz jakbym miała miec większy fotelik maxi cosi to bym pomyślała ale ja mam isofix już w aucie więc przebiduje z małym na pasach normalnych a potem młodsze przejdzie do Szymkowego fotelika - Szymka przeniosłam jak miał 7 miesięcy - mam taki
fotelik BABY DESIGN ESPIRO OPTIMA +WKŁADKI+KURIER (858900410) - Aukcje internetowe Allegro
a dla Szymka mam zamiar kupić już recaro własnie z isofix ten nie wiem czy ma ale to tak link dla pokazania
RECARO YOUNG SPORT 9-36 kg 5xGRATIS KOLORY 2010! (861170572) - Aukcje internetowe Allegro

pokazałam fotelik Szanownemu( on jest uderzony w głowę ---tak napisze ,żeby było ładniej:cool2:) ten Baby Espiro , który ty masz ---a on zachwycony i już planuję ,że trzeba bedzie kupic taki --ja do niego ,że chbya na jesień --ale to go nie przeraża w przeglądaniu teraz fotelików dla dzieci powyżej 9 kilo :cool2:

jutro wielki dzień jedziemy po wózek :-D:-D:-D oczywiście do momentu w którym nie będzie juz stal w domu nadal nie możemy być niczego pewni

ale wtedy 3- najważniejsze rzeczy juz będą zgromadzone , łóżeczko, fotelik i wózek , najważniejsze a przy okazji najdroższe

co do wyliczeń ile konszuje utrzymanie takiego szkraba , to po przeliczeniach w babskim gronie wychodzi ,że 150 euro to miesięczny koszt utrzymania dziecka ---chyba ,ze zacznie chorować wtedy wydatki szybują w górę
 
Aniam - bo chłopcy częściej są marudni i nie lubią być ciasno oplatani:-D:-D:-D śpiworki bardziej dziewczyńskie są chyba ;-)

Chłopcy nie są marudni zyczę Ci takiego dziecka jakim był Szymek .. jadła spał , jadł spał nie płakał wogóle:-D[/QUOTE]

Ja na to liczę:tak::tak:. Moja córcia raczej do "łatwych" nie należala, więc mam nadzieje,że synek mi zrekompensuje...heheheh

W temacie zakupow_ byliśmy z mrożonkiem w sylwestra ogladc wózki (przynajmniej ludzi nie było:-D) i tak jak miałam już 3 typy: x-lander, musty lub casualplay, tak po odwiedzeniu sklepu moje typy poległy. Sprzedwaca pokazała mi wózek firmy delti (ten sam producent co x-lander) i chyba się na niego zdecyduje. posiada wszystko czego mi potrzeba czyli:
- jest lekki (mieszkam na 4 pietrze)
- spacerowka rozkłada się na płasko
- ma możliwośc ustawienia zarówno przodem jak i tylem do kierunku jazdy
no i reszta potrzebnych rzeczy też jest:tak:
Cena też niezła bo z fotelikiem jakies 1700zl Niewiem tylko jak w praktyce bo malo opinii na jego temat gdyż to nowośc, aniam może Twoje koleżanki wiedzą coś na jego temat???
tutaj linkWózek dziecięcy EMU � Spacerowe Wózki Dziecięce | Leżaczki dla dzieci i niemowląt Delti Na żywo wygląda lepeij niż na zdjęciach:tak::-D
 
No właśnie, co do dzieciowych zakupów, kupujecie śpiworek??
Ja mam na oku takie cudo na allegro Śpiworek niemowlęcy "Seventh Heaven" (873921753) - Aukcje internetowe Allegro i w smyku widziałam ładne ale nie jestem pewna czy się sprawdzi.
Kołderkę też mam, bo poduszki to nie potrzebuje chyba niemowlę?

I jeszcze jedno pytanie, kupujecie też większe ubranka czy tylko 56-62?? Ja jeszcze żadnych nie kupowałam, mam kilka malutkich po dzieciach z rodziny i zastanawiam się czy troszkę większych kupić??
 
pokazałam fotelik Szanownemu( on jest uderzony w głowę ---tak napisze ,żeby było ładniej:cool2:) ten Baby Espiro , który ty masz ---a on zachwycony i już planuję ,że trzeba bedzie kupic taki --ja do niego ,że chbya na jesień --ale to go nie przeraża w przeglądaniu teraz fotelików dla dzieci powyżej 9 kilo :cool2:

Jak macie np. dwa auta to powiedz szanownemu że już może go nabyć , fotelik jest od 0 i ma specjalna wkładke spłycającą , do tego po rozłożeniu jest w pozycji tego małego nosidła . Ja Szymka woziłam w nim od jakiegoś 6 miesiąca wazył wtedy ok 8kg. :tak: Ja z tego fotelika jestem bardzo zadowolona .
Tu masz SZymka po kupieniu fotelika - przymiarka w domku . Ja nie chciałam tego do 18 kg bo sa dla niego za małe , na szerokość jest mu ciasno a mierzyłam go do kilku i zaraz bym musiała znowu wymieniac fotelik.
p1000781j.jpg
 
reklama
No właśnie, co do dzieciowych zakupów, kupujecie śpiworek??
Ja mam na oku takie cudo na allegro Śpiworek niemowlęcy "Seventh Heaven" (873921753) - Aukcje internetowe Allegro i w smyku widziałam ładne ale nie jestem pewna czy się sprawdzi.
Kołderkę też mam, bo poduszki to nie potrzebuje chyba niemowlę?

I jeszcze jedno pytanie, kupujecie też większe ubranka czy tylko 56-62?? Ja jeszcze żadnych nie kupowałam, mam kilka malutkich po dzieciach z rodziny i zastanawiam się czy troszkę większych kupić??

Ja kupowałam i większe teraz tez ostatnio kupiłam kilka na 6 miesięcy . A na 68 to napewno bym kupiła bo 56 i 62 to rozmiary na krótko dopiero w 68 i 74 dziecko chodzi dłużej tak było u mnie.. No chyba że naprawdę maluszka byś urodziła.
Poduszki napewno nie potrzebuje conajmniej do roczku
 
Do góry