reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Małe ssaki - czyli wszystko o karmieniu piersią lub butelką:)

reklama
U nas mniej więcej wygląda to tak:
ok. 7.30 butla mleka ze 180ml wody
ok. 10.30 śniadanie (np. kanapki z wędliną/serem i pomidorem/ogórkiem, jajecznica, jajko na miękko, serek wiejski z pomidorem/ogorkiem/rzodkiewką szczypiorem, kaszka mleczno ryżowa, dobra parówka itp itd)
ok. 13.30 obiad i tu pełen wachlarz możliwości, bo Zuz je już praktyczno to, co my
potem jest drzemka do ok. 16. 30
ok. 17 kolacja typu serek/jogurt z płatkami, budyń, kisiel z owocami, kanapki, kawałek jakiegoś mięska do podziubania, kabanos, gofry, racuchy, owoce, warzywa etc. w zależności co jest akurat w lodówce;)
ok. 20 butla mleka z 210ml mowy i do łózka;)
W nocy nie jada już od dawna, budzi się raz góra dwa na picie.
 
ahahah oczywiście, że albo albo;D na śniadanie zje np. jedną kromkę przez cały chleb z wedliną i pomidorem albo jajecznicę z jednego jajka itp
 
Neftis, 11,5 godz. w nocy bez jedzenia! Jak ja Ci zazdroszczę!;-)
U nas w tym temacie coraz gorzej. Maja od 2 tygodni domaga się cyca w nocy z 5 razy:/ A nie mam za bardzo jak jej oduczać cycania, bo ciągle jak nie na wczasach, to u Dziadków, to wesela...
 
roseann, Zuzka nawet jak była jeszcze na cycu, to jadła tylko raz w nocy, nadrabiała za to w dzień;) mogła non stop wisieć na cycku
 
Roseann Jaśko przestał jeść w nocy jak miał 8 tyg:) jadł wtedy ostatni raz o 21:30 i budził się o 5 rano:) a teraz kolacje je o 19 a potem dostaje cyca o 4:50 jak ja wstaje do pracy:) ale je wtedy na spiocha:) w weekendy budzi się na jedzenie ok 7 rano:) może dlatego on taki chudy;)
 
Marcin też cycowy ;-) w nocy nie patrzę co ile je ale najdłużej jest do pierwszej pobudki ok 3h a potem to różnie co 2 h lub 1,5h. A jak miał temp to prawie cały czas na cycu. Może i źle robię ale nie wiem (nie chcę) jak oduczyć Go cycania w nocy. Dobrze by było przynajmniej je jakoś ograniczyć ale jak podstawiłam Mu bidon z wodą, to go odepchnął i co było robić?!
 
reklama
dziewczyny, a nie wydaje Wam sie, ze to budzenie moze wynikac z tego, ze albo Wasze mleczko nie wystarcza albo Waszym dzieciakom wcale nie chodzi o karmienie? mnie tu jedna z Was cos takiego zasugerowala jak martwilam sie, co to bedzie jak nie bedzie cyca, skoro z cycem Sara sie tak czesto budzi i miala absolutna racje, bo teraz odkad nie karmie Sara budzi sie w nocy raz lub wcale na mm, a nie 5 jak w ostatnich miesiacu karmienia.
 
Do góry