reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Małe ssaki - czyli wszystko o karmieniu piersią lub butelką:)

Tokareczek, mój na razie ma dwie jedyneczki na dole w postaci milimetrowych białych kreseczek. Więc przyłączam się pytania :)

Chciałam się z Wami podzielić moim ostatnim odkryciem. Jaśko jest dzieckiem typowo piersiowym, czyli zero smoczków w jakiejkolwiek postaci. Z butelki nie nauczył się pić nigdy, ciumka sobie tylko wodę na tylnych dziąsłach. Chciałam go nauczyć pić wodę, ale jakoś nie wychodziło i pił bardzo mało. Znalazłam w necie coś takiego jak DOIDY CUP. Nie wiem, czy słyszałyście o tym. Ponoć często jest stosowany w metodzie BLW. Kupiłam bez przekonania większego i się mocno zdziwiłam, bo Jasiek się dosłownie rwie do tego kubeczka i spija nawet do 60ml wody dziennie, co dla niego jest ilością bardzo dużą. Sporo oczywiście też wyleje sobie za kołnierz, ale naprawdę słyszę przełykanie i cieszę się yuppi, że mały tak popija :) Tak że polecam Wam, zwłaszcza tym mamom, których dzieciaki nie chcą pić z butli, choć wydaje mi się, że kubeczek ten jest fajnym krokiem do odzwyczajania od butelki.
Załączam fotkę. Pozdrawiam.
P1210463.JPG
 
reklama
Moj syneczek ma już 2 zabki, pani doktor powiedziała że kupić sylikonowa szczoteczkę i tak 2-3 razy dziennie czyścić przegotowaną wodą i za każdym razem myć i wyparzać szczoteczkę. I tak robimy czasami anwet częsciej bo ta szczoteczka chyba fajnie masuje dziaselka bo teraz nastepne zeby wychodzą to sam sie wyrywa po szczoteczke. My myjemy zabki rano po sniadanku, po obiadku i przed spaniem. Ale slicznie maluszek pije z kubeczka my tez walczymy o picie czegokolwiek nam sprawdzają się kubki lovi i tez mamy taki plastykowy. :)
Pozdrawiam.
 
To ja uzupełnię wypowiedź Dorciany o ten filmik i naprawdę polecam kubki - Adrianna też daje radę.

Kubki niekapki, bidony i słomki... - News - Aktualności - Dzień Dobry TVN

Co do ząbków dziewczyny - jako, że u nas teraz idą jak grzyby po deszczu to silikonowa szczoteczka używana jest nie tylko do mycia, ale też do mymlania, choć lepszy do mymlania jest załącznik w postaci szczoteczka-masażer, myjemy póki co rano i wieczorem pastą od pierwszego ząbka, oczywiście pasty to są śladowe ilości, ale Adrianny papę otwiera do mycia, że hej ;)
 
A kubek doidy na prawde super. Pola mego zadowolona. Takze polecam i kolory piękne. Ja silikonową do mycia ząbkowi nie daje rady - Pola niestety strasznei gryzie.
A zawitkowski średnie z niego guru:) Po porostu medialny , znam lepszych .
 
Musze przejsc na butelke a kompletnie nie wiem jak to zrobic . Z polecenia pediatry bo maly malo przybral przez miesiac 60g no ale trzeba wziasc pod uwage ze mial jelitoeke potem aftki wiec ponad 2 tyg marny apetyt i wymioty. Moze wy dziewczynie mi poradzicie bo Piotrus jest antybutelkowy i smoczkowy:(
 
reklama
Dziewczyny używające butelek TT potrzebuję pomocy jaki konkretnie smoczek to kaszek? Taki czy coś innego jeszcze polecacie? Tommee Tippee Smoczek do Butelki 6+ 2 sztuki (1527176567) - Aukcje internetowe Allegro

I czy ktoś ma ichny termos do butelek by trzymały ciepło i może się wypowiedzieć?
ja używam butelek TT, smoczek który wkleilaś to normalny smoczek, tu jest smoczek do kaszek: Smoczek silikonowy Tommee Tippee 2szt. KASZKA (1543139972) - Aukcje internetowe Allegro
Zwróć uwagę jak będziesz kupować w sklepie, na opakowaniu obok 6+ jest taki "Y", tj do kaszki.
Mam czarny termos TT, nie dawałam tam jeszcze bardzo gorącej wody, wiec nie wiem jak z ciepłem. Używam póki co dla soczków. Ja jestem zadowolona.

luizka4don, butelki TT, Avent czy Lovi może któraś podejdzie? One mają zbliżone smoczki do piersi, u nas mały też nie chciał ale w końcu się przekonał do TT. Potrzeba czasu...
POWODZENIA!
 
Do góry