reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Małe ssaki - czyli wszystko o karmieniu piersią lub butelką:)

weroneczko - i tak trzymaj. Ja miałam podobne początki karmienia. Przez pierwsze 2-3 tygodnie mały dostawał butlę z moim mlekiem, a jak nie wystarczyło to sztuczne. Przystawianie do cyca było jednym wielkim wrzaskiem. Myślałam, że już tak zostanie, doszłam do identycznego wniosku...nie ważne czy z cyca czy z butli, ważne żeby dostawał moje mleko. Laktator i herbatki sprawiły, że ilość mleczka zwiększyła się. W nocy też ściągałam. Jak mały budził się na karmienie dostawał butlę, czekałam aż zaśnie i potem brałam się za laktator.
W między czasie nauczyliśmy się pić z nakładek. Na początku odklejały się, nie potrafiłam małego z nimi przystawić, ale udało się. Doszliśmy do etapu, że w nocy była butla z moim mlekiem, a w ciągu dnia z nakładek.
U mnie największym problemem były płaskie brodawy, ale odciąganie i picie przez nakładki wyciągnęło je. dlatego w ciągu dnia jak mały ciumkał z nakładek po wstępnym nakarmieniu i wyciągnięciu brodawki próbowałam ściągać nakładki i przystawiać bąbla. Bywało różnie, ale z czasem okazało się, że mały od razu załapywał cyca bez nakładki :) Dzisiaj karmimy normalnie. Uwielbiam te nasze wspólne chwile ciumkania.

Grunt to olać babcie, ciotki i teściowe i iść za własnym instynktem. Weroneczko, tak jak pewnie już zauważyłaś podstawa to spokój gdy maluszek jest najedzony i zadowolony. Ogromniasty krok macie już za sobą. Jeżeli tak wam pasuje to ok, ale zachęcam cię do przystawiania małego do cyca. ale najlepiej jak już jest troszkę najedzony,żeby nie był nerwus ;)
 
reklama
Dziękuje Wam jeszcze raz dziewczyny. Takie wsparcie to ja lubię, dobre rady dawane z szacunkiem na nie rozkazy. Och jak dobrze że jesteście, na pewno skorzystam jeszcze z waszych podpowiedzi.

P.S. Czy duża ilośc bąków może mieć coś wspólnego z za dużą dziurą w smoczku?
 
Przyłącze się do pytania weroneczki, bo mój bąbelek też ciągnie z butli i sadzi takie bąki że czasami aż jestem przerażona że taki maluszek tak potrafi....
 
wiecie co, mój puszcza takie bąki, że boję się, że gdzieś odleci :p Czasami potrafi zrobić takiego długaśnego bąka knurek mały. Pytałam się lekarza...jeżeli nie ma kolek i zaparć to wszystko jest ok. Lepiej, żeby te wszystkie gazy wylatywały niż żeby brzuszek maluszka bolał i skręcały go kolki. My głównie karmimy z cyca, chyba, że jestem na uczelni, czyli 2 dni w tygodniu.
 
i u nas są bąki ale też mi sie wydaje że leiej żeby były niż by tam się miały w środku kręcić i brzuszek wypychać

andzia
ja miałam podobnie wczoraj gdy robilśmy zakupy w ikeii a trwało to troche mówie do M musimy sie uwija c bo mi piersi rozsadzi a on do mnie kupuj jakiś słoik na mąke i odciągaj :)
dowcipniś
 
weroneczka moim zdaniem super rozwiązanie :tak: najważniejsze, że mały najada się twoim mleczkiem, a że nie z cyca a z butli, to dla mnie nie istotne...

My się dalej męczy, raz jest lepiej raz gorzej...:eek:

A jeśli chodzi o pytanie to nie mam pojęcia czy dziura w smoczku ma wpływ na bąki :sorry:
Ważne że bąki są, bo w małej/dużej ilości są powodem kolek :-(
 
a mnie boli strasznie piesrs.Jadnej nocy malutka obudziła sie rankiem ,a ja razem z nia i pioersia jak kamień.Teraz zeszło,ale jest siniak i boli strasznie.:baffled:
 
Co zrobić żeby dziecko nie jadlo łapczywie? częściej karmić? bo mój mały jada co 3 godz. ale ledwie wytrzymuje i później bardzo szybko połyka i powietrze też dlatego ma kolki, podczas ssania słychać takie cmokanie, je ok 15 min 160-180ml i nie poci się, zastanawiam się nad zmianą smoczka na większą dziurkę?
 
reklama
Co zrobić żeby dziecko nie jadlo łapczywie? częściej karmić? bo mój mały jada co 3 godz. ale ledwie wytrzymuje i później bardzo szybko połyka i powietrze też dlatego ma kolki, podczas ssania słychać takie cmokanie, je ok 15 min 160-180ml i nie poci się, zastanawiam się nad zmianą smoczka na większą dziurkę?

my ostatnio zmienilismy smoczki 2+ na 3+ (Avent - z trzema dziurkami) i wlasnie teraz zaczal lapczywie i szybko pic. kztusi sie, wiec mi sie wydaje ze to moze bylo za szybko, bo za duzo na raz leci przez te dziurki. 2+ pil spokojniej.
 
Do góry