reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majówki 2014

Hejka. Opisalam sie i du... wszystko skasowalam.
Mama o ile taka chusta kosztuje? Ciekawe czy moj mlody by zaakceptowal taki wynalazek. Nasze dzieci fajnie sie nazywaja, niby podobnie a przeciwstawnie Gniewosz i Milosz:-)
Natalka moj srodkowy jak mial miesiac tez zlapal katar od brata, niestety skonczylo sie zastrzykami. Obserwuj.
Ja dawalam wit c i nasivin. Oby bylo lepiej.odciagaj koniecznie z noska.
Justysienka moj starszy syn robil takie kupska przy skazie bialkowej. Duzo śluzu w niej bylo.

A ja owalilam właśnie prawie całą czekolade:szok:
 
Ostatnia edycja:
reklama
truskaffka mi lekarz właśnie kazał jak najmniej odciągać tylko kropić solą fizjologiczną i maścią majerankową smarować także jestem czysto głupia :szok:

iza-marta odciągam fridą ale to jest masakra bo mała zaczyna tak płakać że ja też mam łzy w oczach :tak: kuruj się już teraz porządnie bo potem to już za późno może być

strasznie się boję że mała złapie bezobjawowe zapalenie płuc, do tego nie ma apetytu co 3h wypija 60-70 ml tylko :-(
 
Natalka2014 jak robi mokre pieluszki to dobrze nawet jak wypije te 60-70ml, ale jak niebedzie mokrych pieluszek to znaczy ze sie odwodnila. dawaj jej jej pic, najwazniejsze zeby teraz sie nieodwodnila.

Dziewczyny jaki macie opinije na rachunek tej fridy co Natalka2014 pisala? bo sie zastanawiam zeby kupic, ja mam taka zwykla gruszke.
 
Ostatnia edycja:
mimi ja też mam zwykłą gruszke też i dla mnie nie ma porównania bo ta frida dość dobrze czyści tylko moja córka tego bardzo nie lubi chyba że ma dużo tam w środku i czuje ulgę jak jej tam wyciągam to leży wtedy spokojnie
 
Dziewczyny jestescie niezastapione.
Mama.O. az sie poplakalam po tym co napisalas.Dziekuje za wsparcie!
Kardiolog powiedzial ze to moze zarosnac-musimy czekac.Moze to tez przez to ze mala jest jak to nazwali poznym wczesniakiem.
Ja niestety jestem z natury realistka ze sklonnosciami do pesymizmu takze od razu przed oczami mam czarny scenariusz.Chyba musze tez nad tym popracowac.
 
Matita dziekuje za odpowiedz, ale u mnie tu to sie sprzedaje zwykla gruszka, taki na baterije do czyszczenia nosa (wogule sie nie nadaje, gruszka w 100 razy leprza od tego) no i ta frida

Z tego co na google patrzylam to KATAREK to jest to samo co FRIDA wygladowo

Sent from my iPhone using Forum BabyBoom mobile app
 
Ostatnia edycja:
hej dziewczyny,
zaraz Was nadrobię z czytaniem, narazie póki mam chwilę to coś skrobnę od siebie.
W zeszłą sobotę wzywaliśmy do domu lekarza, bo Michałek dostał straaaaaasznego kataru. Do takiego stopnia, że się nim dławił. Lekarz przyjechał i stwierdził, że faktycznie katar jest duży (chyba myślał, że panikuję, gdy opisywałam mu jaki mamten katar). Podejrzewam, ze karat zaczął się z chwilą, gdy zaczęliśmy podawać Michałkowi mleko z butelki. Wtedy poprostu mleko było wchłaniane w kilka minut, nie wspominając już o tym, ze co chwilę sie zachłystał. Dodatkowy problem jaki mieliśmy to Michałek sporo mleka zwracał i to nie było zwracanie takie jak twarożek a poprostu mleko lub woda. Byliśmy przerażeni, że znowu zaczyna się to samo co ze starszą córką. Znowu zaczęło się noszenie prawie godzinne po mleku a i tak po tak długim czasie potrafił jeszcze ulać. Mleko dosłownie z młodego chlustało, leciało ustami i nawet nosem :/
Lekarz podpowiedział nam, żebyśmy zagęszczali mleko bebilonem Nutriton. I od tej pory....odpukać, gdy zaczęliśmu do mleka dosypywać ten preparat nie ma już takiego ulewania. Owszem, łóżeczko nadal stoi na ksiażkach, żeby Michałek nie leżał na płasko. Skończyło się ulewanie i w końcu mogę wychodzić z nim na dwór, bo tak nie było szansy. Zresztą bałam się, że mi się zadławi ...
Co do kataru to nadal go ma. Dziwny jest ten katar, bo przez nosek oddyach a za chwilę, słychać katar gdzieś wysoko i zaczyna Michasia męczyć i dławić. Noce mam średnio przespane, bo czuwam a gdy zaczyna kaszleć, gdy ma ulewania albo gdy zachyna charczeć tym katarem to zrywam się na równe nogi i biegnę do łóżeczka. Esh...potem, gdy już spokojnie śpi to snowu wstaję i nasłu****ę, czy oddycha...noszzzz paranoja, wykończyć się można.
Wczoraj byliśmy na wizycie kontrolnej w przychodni, czyli ogólny ogląd i ważenie. Poprzednio mój mały ssaczek ważył 3900g a wczoraj jego waga to 4700!, czyli w ciągu 2 tyg przybrał na wadze 800g! prawie 1 kg! Szok! Ale z drugej strony nie ma co się dziwić, skoro on tylko na cycu by wisiał. Teraz i tak cześciej na butli wisi, bo w cycu za mało a zresztą teraz jak już ma butlę, to mnie ciagnie i gryzie...mały urwis. Także teraz albo ściągam mleko albo przystawiam go a po tym i tak jeszcze butla z Bebilonem, bo ona nadal głodny.

Swoją drogą, wczoraj minął nam 1 miesiac :)
No taaaaa....to sobie popsiasałam i poczytałam...ssaczek się obudził ...oczywiscie, że głodny ;)
 
reklama
Mimi lekarze sami nie wiedza co mowic bo sie nie znaja :p Moja lekarka kazala mleko moje wylewac jak antybiotyk biore a dzieciecy lekarz sie mnie pyta po co to wylewalam ze przeciez dziecku nie szkodzi...

Mama O na odstresowanie to sie lepiej wyspac lub dzien w spa spedzic a nie dom sprzatac :p

Bylismy u lekarki i stwierdzila ze to mm co mala pila robilo jej zatwardzenia i jak brzusio miala pelny to wyrzygiwala bo sie nie miescilo...
Zapodala nam inne mleko i tez sa problemy. Mala zjadla nie powiem ale od tej pory placze ciagle i nawet po moim cos jej nie pasuje. Nie wiem czy przypadek czy nie..?
Wazne ze brzdac rosnie i przybiera jak ma byc :D oby tylko tak zostalo.
 
Do góry