reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majówki 2014

Mama O. - ja tez nie wyrabiam z kręgosłupem, w ciąży bolał mnie tam na dole, a teraz mam taki ból przy szyi ze ledwo łażę. I non stop noszę jeszcze moje ponad 5 kg które zresztą każdego dnia jest cięższe.
Ja we wrześniu planowałam jechać na wakacje ale teraz to nie wiem czy damy radę, czy bardziej sie nie umęczymy na tym wyjeździe. No chyba ze będzie tak jak dziewczyny piszą, ze miną trzy miesiące i życie stanie się piękne i proste. Wierzę w to i to trzyma mnie przy życiu:)
 
reklama
Dzisiaj ja mam jakis kryzys bo nie rozumiem swojego dziecka...znowu nie chce ssac piersi i sie cały czas złości.
Do tego wyskoczyly jej jakies krosty na główce i buzi :( I nie sa to potowki.
Wyglada jak trądzik niemowlęcy.W piatek mamy wizyte u pediatry.
A teraz jeszcze nas czeka usg brzuszka,bioderek i ciemiaczka,echo serca bo sie jedna dr doszukala szmerow i trzeba sprawdzić co to jest.Maraton z lekarzami :(
Chciałabym zeby chociaz jeden dzien był bez żadnego problemu.
 
Nika87 - to u mnie dokładnie to samo - mały zwykle w czasie ssania bardzo się uspokajał a teraz wali piastkami, macha nogami, napina się, gryzie mi sutek, jakaś masakra. Od dwóch dni mam totalną załamkę...
Też mamy krótki na buzi, pediatra najpierw powiedział ze to potówki a później ze trądzik niemowlęcy. I odesłał nas do dermatolog dziecięcego. Termin wizyty na NFZ za dwa miesiące, więc super. Zapisałam się prywatnie ale szczerze mówiąc to nie wiem czy lekarz coś pomoże bi z tego co czytam trzeba to przeczekać. W necie są tak rożne informacje na temat jak z tym trądzikiem postępować, ze może jednak lepiej się przejdę.

My już po wizycie bioderkowej, jest ok ale czeka nas jeszcze usg. Nie wiem czemu nie robią tego od razu.
 
Magosia jakaś dziwna ta lekarka, moja Julcia nawet 3,5 nie miała a ja zaszczepilo normalnie. Pierwsza dawke tylko miala pozniej, bo dziecko musi mieć co najmniej2 kg, a potem już normalnie po 6 tygodniach. My też mamy trądzik, ale nic z tym nie robimy, tylko codziennie po kapaniu przegotowana woda przmywamy ;)
 
Megi* faktycznie mamy podobnie!Normalnie ręce opadają.
Zaczelam sie zastanawiać czy po prostu pokarmu nie jest za mało...
A co powiedział wasz pediatra?Mozna te krostki czymś posmarować czy tylko przemywac przegotowaną woda?
Moja Zosia ma nowa ksywkę.Do tej pory była Zabka a teraz jest Parchatkiem.
 
NIKA ja smarowalam emolium 3 razy dziennie i mylam buzke w wodzie przegotowanej szybko zeszlo. Ja mam zwykly emolium krem ale podobno dobry jest emolium krem specjalny.
MAGOSIA dziwne i pierwszy raz slysze o wadze.
Mysmy sie zaszczepili 5 w 1.maly nawet nie zorientowal sie kiedy ukluty bo podziwial sufit. Wazy juz 6300 .na razie zachowuje sie normalnie nie marudzi. Oby tak dalej .
a dolami dziewczyny sie nie martwcie przejda szybko jak bole porodowe.hormony sie uspokoja i potem juz z gorki
 
Matko ale jestem niewyspana... Masakra, a nad ranem chcemy wyjechać do rodziców i przejechać trasę jak mała bede spała. Maz w pracy a ja mam na głowie pakowanie nas, dziecka, psa i jeszcze samo dziecko.
Co do tych krostek to musze spróbować to emoilum bo dermatolog dala nam lipikar z la roche ale nie zeszło wszystko.
Co do tego mleka to mam pytanie do tych mam co używają hipp combiotic jak wasze dzieci na tym mleku? Nasza srednio po bebilon i nan a po bebiko masakra i juz nie wiem. Dajemy jej probiotyk i kropelki esputicon i dalej sadzi te kupy jakby ciężary podnosiła. Nie wiem juz sama. Myślałam zeby jeszcze enfamil spróbować. Co o tym myślicie?
 
Nika87 - nam pediatra kazał przemywać przegotowaną woda ale dał skierowanie do dermatologa. Już sama nie wiem iść czy nie iść bo z tego co czytam wszyscy to raczej przeczekują.
 
reklama
dziewczyny, moja Mała także miała trądzik niemowlęcy. Byliśmy z nią u pediatry, która przepisała nam maść augmentin. Z tej racji, że jest to antybiotyk, nie wykupiłam recepty, jakoś nie chciałam tak od razu, bo czytałam, że samo przechodzi. Przemywałam buźkę przegotowaną wodą i smarowałam na noc maścią linoderm. Przeszło po około 2-3 tygodniach, kilka dni temu.
 
Do góry