reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majówki 2014

Izus dla mnie karmienie to jakas katorga. Tak nie powonno byc esh... mam prawa piers mocno zmasakrowana :/ Dzisiaj u nas byla polozna ale to taka bylejaka wizyta. Fakt poogladala moje piersi i sprawdzala czy mam pokarm tia...myslalam ze krzykne z bolu ... tak mi scisnela cyce zeby pos polecialo. No i polecialo ale qzwa jak to bolało.
Jesli chodzi o porod to ja jakoes traumy po nim nie mam ale i owszem znalazlam takie momenty ktore musialam sobie przeplakac ze to tak bylo a nie inaczej.
A tak swoja droga to po ciazy zostalo mi na plusie 1, 4 kg a na dzien dzisiejszy juz nic mi z ciazy nie zostalo. A ze i tak mialam troche wiecej ciała to i tak musze pomyslec o cwiczeniach i diecie ;)
Jessoooo mam karmic Michalka na sama mysl juz mnie cyce bola :/
 
reklama
Anitka ja waze tyle samo co sprzed ciazy :-) jupi! Jak bylismy u pediatry to ubralam swoje normalne ciuchy i byłam mega happy!!!!

Mnie tez sutki strasznie bola i bolaly. Juz nie bolaly, ale po moim poscie nie udalo mi sie karmienie. Moja polozna jest super jak na razie. Pokazala mi jak mam ja karmic, zeby mniej bolalo. Musisz sobie "wymietosic" sutka tak, aby byl dluzszy i plaski. Zlap na wysokosci koncowki brodawki i wsun dziecku do buzi. Dziecko powinno objac cala brodawke a nie ssa samego sutka. Jak wkladam to pierwsze pociagnecie boli przez te rany a potem karmienie jest bezbolesne z tym, ze nie mam jeszcze wprawy i roznie z tym bywa. Ja mam stres kiedy man karmic i mam opory. Uciekam z piersia zanim mala ja zlapie :p.

Zapomnialam dodac, ze w szpitalu prosilam o spotkanie z polozna laktacyjna i ona nie powiedziala mi, ze trzeba dać dziecko "brzuszek do brzuszka".
 
Ostatnia edycja:
Witam wszystkich :)
Co do bujaczkow ja mam taki z wibracja i muzyka, ale mi najbardziej w nim sie podoba ze jak malutka ruszy raczka lub nuzka to bujaczek juz sie buja ( mialam taki sam przy pierwszym dziecku tylko bez wibracij i muzuki to synek strasnie go lubial :) ), do bujaczka malutka wkladam juz od tygodnia tak jak teraz juz jest wszystkiego ciekawska a prosto lezec to dla niej nudy :) szczerze nawet niepatrzylam od ilu miesiecy ale on jest mieciutki napewno bardziej komfortowy dla dziecka niz te foteliki do samochodu.

Piekna pogoda dis u nas slonecznie :)
A ja szperam po internecie szukam mieszkania do wynajecia bo mamy sie przeprowadzic na koniec czerwca, ceny doslownie z kosmosu, za jakas rudere chca 900$ szok, tak ze probuje moze los sie usmiechni i cos pozadnego znajdziemy w przystojnej cenie dla nas (najlepiej zeby nieprzekracalo 900$, ale do rudery tez nie pojdziemy)

Hehe zapomnialam sie pochwalic 2 tygodni temu przyszedl mi wuzek ten co chcialam :) jestem zadowolona kulka pompowane dobrze sie prowadzi :)

Wczoraj zrobilismy se wieczur relaksu z mezem kupilam winko i wypilismy prawda co musialam sciagac pokarm i wywalac do zlewu ale potrzebowalam troche relaksu bylam zabardzo spieta, no i tak nastepny taki relaks nie za predko :) szkoda pokarmu.
Niunie co karmie piersia dokarmiam butelka to ma ciezki przechod przez pierwsze 2 minuty ciezko zlapac bo piers jednej formy butelka inej :) ale jakos idzie troche stenkania pokrzykuje niunia ale w koncu zlapie i ssie :).

Dziewczyny mam takie pytania czy kturas z Was moze ma tak samo: malutka jak biore do kampieli to strasnie krzycze, placz az serce mi peka. Ciezko ja pozniej uspokoic, kampiel trwa maksymum 2 minuty. Karmilam ja przed kampiela, nagrzewalam pokoj i nic niepomaga.

Moje pierwsze dziecko no to strasnie uwielbiaw kampieli od porodu :)

A z curunia no niewiem co sie dzieje :( przeciez musze ja wykampac :(
Ostatnio myszlalam ze policja mi zapuka do drzwi lub sasiedzi tak sie darla no szok szok szok szok poprostu brak inych slow....




Sent from my iPhone using Forum BabyBoom mobile app
 
Ostatnia edycja:
Mimi4 u nas tez piekna pogoda :-). Slonce swieci i cieplutko a ja gnije w domu, bo mi znow slabo a juz tak dobrze sie czulam :'(.

Czy ktoras z Was stosuje smoczka? Jak sie wyparza smoczki? Chodzi mi o to, ze my z mezem przed kazdym uzyciem wyparzamy smoczka przez 5min we wrzatku i nie wiem czy dobrze robimy. Miało sie obyc bez smoka, ale mala traktuje moja piers jako uspokajacz i mialam straszny nawal pokarmu. Plakala ciagle o cycka a wypluwala mleko przez to ja mialam mega produkcje a mleko sie marnowalo :p.
 
iza-marta ja stosuję smoczek. W ciągu dnia wyparzam tylko jak upadnie lub źle go położę.Polewam go wrzątkiem. Wieczorami wrzucam do szklanki i zalewam wrzątkiem.

Co do karmienia, to dzięki mojej położnej, która radziła mi , abym zabrała do szpitala nakładki do karmienia, tym razem obyło się bez bólu. Karmię małego w nakładkach i mogę napisać , że za przy pierwszym dziecku był koszmar i syczałam z bólu, a teraz to poprostu karmienie.
Mój sposób na wieczorne karmienie, to odciągnięcie mleka i podanie z butelki, aby małemu łatwiej leciało i się najadł. I ja jestem spokojniejsza, bo wiem ile zjadł.
 
Iza-marta ja ze smoczkiem robie tak samo jak MonikaZgierz, tylko w nocy niedaje do wody. Bo moja malutka to jest strasny ssak i prawie zawsze musi mieci cos w buzi.

MonikaZgierz ja tez stosuje te kapturki i jestem zadowolona, niebo a ziemia z kapturkami, jak malutka sie nauczy dobrze ssac bez bolesnie to w tedy ostwawie kapturki a narazie bez nich ani kroku :)

Iza-marta no to duzo zdrowka zycze, dojscia do siebie :)

Co do wagi to ja chyba mam koszmar jeszcze 20kg musze zgubic zeby byc wwadze przed ciazy, tylko ta waga stoi w miejscu po porodzie trochy ruszylo no i koniec, brzuch polowa zzedl, niekturzy to se jaja robia ze niby na kiedy masz termin, ja muwie ze urodzilam trzy tygodni temu, a one napewno, wcale to niejest smieszne dla mnie tylko irytujace, choc przez niesmak sie usmiecham zeby niemyszleli ze mi przykro robia.


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom mobile app
 
Oj ja też mam brzucho, jestem 2 tyg po porodzie i nie mogę sobie przypomnieć jak to po córce było... Wtedy sn a teraz cc... Ciekawe czy to też ma jakieś znaczenie?? Zjechalo mi już 14,4kg i zostało 3,6 do wagi sprzed ciąży. Ale ten brzucho mnie przeraża...brr
 
MonikaZgierz wlasnie u mnie jak zalozylam nakladke to az maz sie przeraził, bo akurat byl swiadkiem. Tak strasznie mi poszła krew z piersi. Mam strasznie wrazliwe i zawsze miałam. Myślałam, ze beda dla mnie ratunkiem a tu jeszcze gorzej :'(. Ale uczymy sie karmic i raz jest lepiej a raz gorzej ;-).

Mimi4 szczerze: co za chamy! No wiesz co! Jestem zbulwersowana :p. Musi Ci byc strasznie przykro. Ja tez mam brzuch i wygladam na 4mce. Ale waga i brzuch zleca. Karmisz piersia i zobaczysz minie trochę czasu i bedzie dobrze. Ciaza, porod i zaraz po Porodzie to ciezki czas dla kobiety. Jak ma sie czuc sexy jak tyle jej organizm przeszedł i to jeszcze w tak krotkim czasie. Zreszta ktora baba ma czas dla siebie na kosmetyke, fitness, itd. w pierwszych miesiacach?! Jak zje cos na spokojnie to jest sukces ;-). Wez sie nie przejmuj takimi tekstami, bo sobie sprawy nie zdają co mowia :p.

Kasia.artwik Ty mi nie mow o brzuchu! Moj wyglada jakby ktos go wymemlal i wyplul jest tak paskudny! Jak balon z ktorego ktoś spuscil powietrze. Czy Ty tak mialas jak rodzilas sn? Co z tym zrobilas?
 
Miałam tak po sn i mam tak teraz... Po sn szybko zaczęłam nosić majtki sciagajace z wysokim pasem, ale jak długo mi brzuch schodził to nie pamiętam... Teraz z uwagi na ranę, nie wiem czy już można takie majtki nosić, albo te pasy poporodowe...
 
reklama
Kasia, ale podobno te pasy rozleniwiaja miesnie i nie powinno sie ich uzywac. Jejku mam nadzieje, ze on kiedys wroci do formy. A wrocil u Ciebie czy juz można było zapomnieć?

Dostalam wiadomość od administratorki forum z zapytaniem czy nie chcialybysmy zmienic naszego forum z grupy na dzial zamkniety. Dzieki tej zmianie bedziemy mialy wiecej mozliwosci. Czy jestesmy zainteresowane taka zmiana? Bardzo prosze o odpowiedz, zebym wiedziala co napisac :-D. Dziekuje!
 
Ostatnia edycja:
Do góry