reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majówki 2014

MonikaZgierz a widzisz o aptece nie pomyślałam :-D
Diabliczka ty tak jak ja. Ja mam tylko parę ubranek do maleństwa i poza tym nic :-(
Aśku ja na noc smarowałam pod nosem miętową maścią dla dzieci. Lepiej mi się oddychalo i z nosa tak nie leciało
 
reklama
witam witam ja przeciągam tłusty czwartek na dziś bo zostały nam pączusie;-):-)

piękna pogoda się szykuje na dziś:-D
Wichurka ja ze spojeniem męczę się ponad miesiąc lekarz kazał się oszczędzać nie stawać na jednej nodze np buty ubierać na siedząco zapytaj gina w jakim jest stanie bo jeśli za mocno się rozciąga jest inne postępowanie przy porodzie:tak: ja już się przyzwyczaiłam;-)

wczoraj beczałam nad obiadem bo dałam za dużo pieprzu i było ostre prawie nie do zjedzenia a ja się tak starałam ehh i rycze nad tym jak głupia:baffled::laugh2:
dziś planuję zupę krem z selera mam taka ochotę :tak::-)
 
Ja juz mam pizamke do szpitala. Kiedys przepatrywalam kilka razy stronki i nic ciekawego nie widzialam. Kupilam ja na placu przechodzac obok stoiska i bez zastanawienia od razu ja nabylam. Jest popielata w groszki, ale niestety ma z boku jakiegos miska. Nie rozumiem dlaczego nie robia normalnych koszul do porodow tylko wszystko sa dzieciece. Tez nienawidze spac w koszuli, ale teraz jest to moja jedyna opcja, bo wszystko mnie gniecie w pasie i nawet majtki ciazowe musialam kupic.

Wczoraj moja swiadkowa ze slubu urodzila coreczke :). Tylko sie przerazilam, bo porod trwal 12h a jak juz miala przec, zeby dzidzi wyszlo to ona nie miala sily i mieli jej zrobic cesarke. Ale maz z zespolem medycznym ja zmotywowali, ale jej sie udalo. Dziewczyny pamietajcie co kiedys napisalam. Jadac do porodu powiedzcie od razu, ze chcecie znieczulenie. Oni Wam go od razu nie dadza tylko zrobia szybko badania i anastazjologa zalatwia. Ona o tym wiedziala, ale zapomniala z nerwow, bo zaczela rodzic w srodku nocy. Nie miala sily na parcie, bo nie zdazyli podac jej znieczulenia w odpowiednim czasie. Aby ono bylo skuteczne nalezy je podac do 4-5cm rozwarcia. Jej mieli juz nie podawac, bo powyzej tej granicy ciezej sie rodzi, bo kobieta nie czuje tak skurczy przez co ten porod jest dla niej dluzszy i meczacy. Jak jej podali to akurat zaczela sie akcja porodowa i malo to pomoglo. Wiedzialam o tym juz wczesniej, ale teraz jeszcze mi to potwierdzila. Wiec pamietajcie koniecznie, bo malo kobiet o tym wie. I nie bojcie sie, bo porod to naturalny proces ;).

Sorki za bledy i brak skladni, ale jestem podekscytowana tym wszystkim :). Tez bym chciala juz byc po i przytulac mojego dzidziusia :):):):).
 
Ostatnia edycja:
Hejka. U mnie dzis ponuro z rana. Mam nadzieję, ze słoneczko sie pojawi. Wczoraj mialam wizyte u gina, usg chyba z pol godziny trwalo... Ah jak mnie plecy bolaly i zgaga meczyla do tego. Z Igorkiem na szczescie wszystko dobrze :)
Córeczka zaraz mi zdjecia z usg zabrala, ze to jej braciszek i jak sie urodzi, to razem sobie beda je ogladac :)
Na pączki trzymalam miejsce do wieczorka, bo do babci jechaliśmy na wyzerke :) Mniam :)
A i pomozcie kobietki.. Jakie farby polecacie: dulux, sniezka, jedynka, nobiles czy decoral? Bo musze cos szybko zakupic.
Pozdrawiam serdecznie
 
KASIA.ARTWIK brałabym duluxa ;-) i miałam tak brać, ale w naszej castoramie ostatnio była promocja na farby beckersa (do dużej farby lateksowej, akrylowa była za 1 zł - akurat do sufitów) ;-)
 
mi_Iva podziwiam, jak ja kocham słodycze, tak od wczorajszego popołudnia nie dobrze mi na sam widok pączków :no:


iza_marta
do szpitala nie mam nic, kompletnie :baffled: i zaczynam odsuwać myśl o porodzie, jak do tej pory się nie przejmowałam to w końcu dopadają mnie obawy :confused:


kasia.artwik
u mnie tylko Śnieżka :tak:


_____________________


Dziewczyny mam dość mopa i ściereczek, codziennie w całym domu pełno kurzu. Masakra :crazy: Ale ścianka rozwalona, jeszcze taki bałagan przez następny tydzień bo gipsowanie i szpachlowanie :wściekła/y: a dzisiaj kanalizą jedzie w cąłym domu, bo trzeba rury pociągnąć w inne miejsce. Fuuuuuuuuuuuuu :angry:
Zła jestem, zmęczona i niedospana. Głowa boli od kucia ścian i już mi brak siły :crazy: O kręgosłupie nie wspominam bo chyba sam mi odpadnie...
 
Ja też będę brać Duluxa. Musimy odświeżyć sypialnię. Wszystkie pokoje mam malowane Duluxem i sobie chwalę.
Nie znoszę remontów a najbardziej tego bałaganu w trakcie i po fakcie. A niestety jeszcze nas czeka położenie ogrzewania podłogowego w łazience. Już się boję :crazy:
Co do wyprawki to mi z ubranek brakuje tylko rozpinanych bodziaków, maty na przewijak, pościeli i wózka ale to wszystko jest już wybrane i tylko czeka na kupienie :-) No i jeszcze kilka spraw higieniczno-kosmetycznych dla mnie i maluszka. Podkłady poporodowe kupiłam Belli, 3 opakowania na początek powinny wystarczyć. Majtki mam zamiar kupić siateczkowe bo na te jednorazowe u nas w szpitalu krzywo patrzą :confused:
 
Jaranti ja tak do konca marca chce spakowac torbe do szpitala na wszelki wypadek, gdyby porod jednak byl wczesniej niz powinien. Wynika to bardziej z moje charakteru, gdyz jestem osoba, ktora poprzez takie dzialania ma wiekszy komfort psychiczny.

Co do porodu to jestem dobrej mysli i zobaczysz, ze od poczatku maja z dnia na dzien bedzie co raz wiecej szczesliwych mam a potem bedziemy sobie pomagac w kwestiach zwiazanych z pielegnacja noworodka czy bedziemy pisac o kupkach ;). Na innych forach widzialam, ze jest to top temat ;). Naprawde nie ma co sie martwic i bac na zapas :). Trzeba byc dobrej mysli i przygotowac sie do tego jako do zadania. Powtarzam sobie, ze moim zadaniem bedzie to, aby pomoc dziecku przyjsc na swiat jak najszybciej.
Hehe zobaczymy jak wyjdzie w praniu, bo to moja pierwsza ciaza ;).
 
iza_marta wiem o czym piszesz, ja też lubię mieć wszystko zaplanowane i pewnie pod koniec marca zacznę panikować, że jeszcze nie mam spakowanej torby. A jak na razie odganiam tą myśl.
 
reklama
kasia.artwik ja zawsze biorę Duluxa. Całkiem nieźle znosi "wypadki" mojego dziecka.
Co prawda nie jest to ta sama jakość co 10 lat temu, ale w porównianiu do innych farb jest całkiem niezły.
 
Do góry