reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majówki 2014

Annad - ja biorę DHA a nic nie czuję hmm... A mnie od początku odrzuciło od alkoholu (wcześniej miałam takie swoje postanowienie nie picia więc myślałam że to się z tego bierze ;D). Dwa razy wypiłam po piwku w całym tym czasie i chyba tyle będzie z nieświadomego picia :D

readerle - ja to samo biorę - femibion 2. A co do mieszkania to gratuluję i życzę owocnych wyborów :D. Ja tak samo mam ochotę na połówkowe przed świętami, ale jeszcze mam zwykłą wizytę w grudniu to się dowiem od ginka czy już można :)

Ayran - ja jakiś czas temu wypiłam pół kieliszka, ale jedyne co to że szybko bardzo mi do głowy uderzyło i w sumie źle się po nim czułam... teraz nie piję, ale jak będę miała ochotę to też skubnę. Wg mnie problemy dla małego są dopiero jak ktoś łoi ten alkohol ostro, a nie jak lampkę wina od czasu do czasu :).

gwiazdeczka - ale zawsze można troszkę mleczka odciągnąć a potem jak się nazbiera to odciągać i wywalać i potem poczekać aż będzie zero alkoholu we krwi :p

struss - fajna historia :D ja nie mam w ogóle ochoty na piwo, w sumie to nawet trochę mnie odrzuca od alkoholu, ale jakiegoś słodkiego likierku to czemu nie ? :) no w każdym razie na razie nie piję i tak ;)

futurystka - jak większe ilości alkoholu to też jestem przeciwna :). Przecież jak teraz coś będzie nie tak może skutkować na całe życie małego...

wichurka - ja też tam z 2 razy bezalkoholowe piłam :) ale nie piwo, bo nie miałam ochoty, ale Karmi. A teraz w ogóle nic :p

Ojojoj, dzisiaj taka wkurzona jestem cały dzień, ale trochę Was poczytałam i mi przeszło... mogę się wziąć do nauki na jutrzejsze koło, jak zwykle na ostatnią chwilę ale lepiej późno niż wcale heh :p.

W ogóle to jestem podwójnie zła bo mój facet do mnie dziś nie przyjedzie, a ja do niego nie mogę i mi smutno :(. Ale dam radę jakoś do jutra heh :D.

Anetka - po tym artykule na wiki, to ja chyba nie tykam nawet łyczka alkoholu do końca...
 
Ostatnia edycja:
reklama
jeszcze nie wiem, dopiero zadzwonili ze przyznali:) baliśmy się czy nam dadzą bo mąż ma umowę do stycznia ale daliśmy promese z firmy że będzie przedłużona ale wiadomo jak to z bankami teraz, a zależało nam żeby załapać się na 100%, poza tym teraz mamy zdolności liczoną na 2 a nie na 3:) ja jestem z Opolszczyzny, więc można powiedzieć że Śląsk:) Dzięki:))
jesteś z części kozielskiej? byłam w K-K w tym roku na inscenizacji bitwy :-)
wczesna ciąża i trochę obawiałam się o ten hałas z armat...
 
ja niestety na początku, jak jeszcze nie wiedziałam że jestem w ciąży tez piłam alkohol, i niestety dużo paliłam:wściekła/y: ale od kiedy się dowiedziałam to nic a nic:-) myślałam że ciężko mi będzie wytrzymać ale nie mam z tym problemu:-D i nei zamierzam już wracać do papierosów:tak: czytałam że do 6 tyg dzidzia jest jakoś tam chroniona i nie dochodzi do niej tak dużo substancji szkodliwych. Koleżanka z pracy urodziła córeczkę z FAS, w 7 miesiącu, mówiła że po urodzeniu reanimowali małą na jej oczach, teraz ma około 6 lat i cały czas lata z nią po lekarzach. i niestety nadal się niczego nie nauczyła bo nadal pije:-(
 
Witam Was wieczornie,
O alkoholu mowa. Ja mam od jakiegos czasu potwrona ochote napic sie bialego winka i chyba umocze jezora przy najblizszej okazji.
Niestety jak nie wiedzialam jeszcze, ze jestem w ciazy, to tez pilam alkohol. Zreszta w pierwszej i drugiej ciazy. W pierwszej dodatkowo jeszcze palilam. Teraz juz nie. Choc dziwne to wszystko, ale tak jak zapachy i smrody wywoluja u mnie mdlosci, to zapach papierosow mi sie podoba i bym sobie dymka puscila. Ale, ze rzucilam niemal rok temu, to raczej obejde sie smakiem.

Gratuluje sukcesow wszystkim, ktorzy je maja: kredyty, etaty i w ogole co tam jeszcze:-)

ekona ta Twoja kolezanka to pila w ciazy regularnie? jak pije nadal, to pewnie ma problem z alkoholem.
 
U nas to się czekalo się na piątek jak na zbawienie. ciągle ktoś był u nas albo przesiadywalismy w knajpkach i nie wyobrazalam sobie ze może być inaczej. Nie wyobrazalam sobie weekendu bez alko i zawalilam wiele zjazdów z powodu kaca. A teraz praktycznie od tego jednego wybryku , kiedy nie wiedziałam ze jestem w ciąży nawet nie pomyslalam o alko, ze mam ochotę itd. Ale zła jestem na siebie za takie płytkie myślenie. To przyszło tak łatwo i naturalnie ze nie miałam żadnego dylematu ze muszę pożegnać procenty choćby na kolejne 1,5roku.
I pomyślałam, ze jak już bedzie mnie suszyc niesamowicie to na wigilię sobie zamocze język w czerwonym winie. Ale absolutnie o lampce czy butelce piwa nie ma mowy.

Ach, no i czekam kiedy mojemu slubnemu tak tez się odmieni...

A wszystkie historię o fas są tak niesamowicie przykre. Matki same zgotowaly gorszy start i straszny los swoim dzieciom :-(
 
Ostatnia edycja:
Karoli4 tak niestety ona jest alkoholiczką,
Dziewczyny zdecydowałyście już jak chcecie rodzić? cesarka czy naturalnie, ze znieczuleniem czy bez? Wiem że jest jeszcze dużo czasu ale ja już cały czas o tym myślę, strasznie się boję porodu naturalnego a znowu po cięciu cesarskim dłużej się dochodzi do siebie. w maju moja siostra rodziła naturalnie i byłam przy porodzie, Urodziła szybko i bez komplikacji ale jak sobie pomyślę że ja tak będę to na samą myśl słabo mi się robi:szok: a i z tatusiami chcecie? ja jeszcze z moim mężem na ten temat nie rozmawiałam. Ja nie mam odwagi zacząć rozmowy na ten temat i On chyba też:) mamy zamiar iść do szkoły rodzenia i myślę że wtedy podejmiemy decyzję.
podaje link do radia dla nas:) Kobiety w ciąży | Radio • Muzyka • Piosenki • Dla dzieci | Radio4baby
 
Karoli4 tak niestety ona jest alkoholiczką,
Dziewczyny zdecydowałyście już jak chcecie rodzić? cesarka czy naturalnie, ze znieczuleniem czy bez? Wiem że jest jeszcze dużo czasu ale ja już cały czas o tym myślę, strasznie się boję porodu naturalnego a znowu po cięciu cesarskim dłużej się dochodzi do siebie. w maju moja siostra rodziła naturalnie i byłam przy porodzie, Urodziła szybko i bez komplikacji ale jak sobie pomyślę że ja tak będę to na samą myśl słabo mi się robi:szok: a i z tatusiami chcecie? ja jeszcze z moim mężem na ten temat nie rozmawiałam. Ja nie mam odwagi zacząć rozmowy na ten temat i On chyba też:) mamy zamiar iść do szkoły rodzenia i myślę że wtedy podejmiemy decyzję.
podaje link do radia dla nas:) Kobiety w ciąży | Radio • Muzyka • Piosenki • Dla dzieci | Radio4baby[/QUOT



Muszę z moim ginekologiem porozmawiać o porodzie, szpitalu i położonej.
W sobotę będę widziała się z kumpela , która dwa razy rodziła w szpitalu, który biorę pod uwagę. W sumie mam dwie opcje ze szpitalami. Albo gronkowiec albo 40 km od domu :-(
 
jesteś z części kozielskiej? byłam w K-K w tym roku na inscenizacji bitwy :-) wczesna ciąża i trochę obawiałam się o ten hałas z armat...
Stanowczo frakcja kędzierzyńska:) do koźla jeżdżę tylko do pracy. Całe życie mieszkam w kk i ani razu nie byłam na inscenizacji - wstyd:( ale to nasze wewnętrzne konflikty z dwóch stron odry, ile to ja się natłumaczyłam na studiach że jestem z Kędz. a nie z Koźla:))
 
ekona - ja chcę naturalnie, bez znieczulenia (teoretycznie, zobaczymy potem :p) i chciałabym móc wybrać pozycję i nie mieć nacinanego krocza dlatego będę pewnie długo się zastanawiać nad szpitalem... A tatuś będzie i już o tym na samym początku rozmawialiśmy :). Jakby go nie było to byłabym na pewno zła że muszę przez to sama przechodzić więc dla mnie nie ma innej opcji :p.

annad - ja też w sumie myślę o szpitalu, który jest trochę oddalony ale za to chyba jest w miarę ok...
 
reklama
Niestety mimo, ze sama jestem wierząca i do kościoła chodzę, stwierdzam, ze katolicy, zwłaszcza skrajnie prawicowi, są bardzo mało tolerancyjną grupą społeczną. szkoda:-( Mi bliżej do lewicy;-)


a prezenty losujemy między wszystkimi dorosłymi osobami, które będą na Wigilii i wychodzi na to, ze nie każdy każdemu, tylko robimy jednej wylosowanej osobie prezent do 100zł. Ja wylosowałam swoja siostrę Olę, kto mnie nie wiem;-)
no jeśli chodzi o poglądy polityczne, to moje również mocno lewicowe :p ale jestem wierząca, wkurza mnie tylko kościół i jego nauki sprzeczne z tym, co jest napisane w Biblii ;) dlatego bliżej mi do chrześcijanina niż katolika :)

super pomysł z tym losowaniem :) bo powiem szczerze, że mi często jest głupio jak takie bogate prezenty odpakowuję :/ wolałabym właśnie żeby było skromnie i z sercem, a mimo wspaniałej atmosfery, to pod choinką jest taki przepych, że zasze się obawiam, czy mój prezent nie będzie za biedny...


aesthete a skąd dokładnie jesteś bo u nas też się tego nie robi:tak:
pochodzę z Zabrza :) ale od prawie 3 lat w Rudzie Śląskiej mieszkam ;)


Właśnie odnośnie M....byłam w drugiej ciąży,noc ,godzina 2.30,budzę go "wstawaj ,jedziemy do szpitala,zaczyna się"Zdziwiony otwiera oko i mówi"no jak o tej godzinie ?szpital zamknięty ,wszyscy śpią,a Ty chcesz rodzić?"Po 15 minutach przekonywania ,że na pewno mnie przyjmą pojechaliśmy,a o 4.10 urodził się Marcin.Mam nadzieję ,że tym razem będzie gotowy o każdej porze dnia i nocy.
hahaha :D no tak, wypadki i porody dozwolone jedynie od 8:00 do 18:00 :D


Dziewczyny, Wasi faceci tez tacy wylewni?

Maz poszedl ogladac ten dom dzisiaj i sie pytam go co i jak a on "no chyba ok, ale wiesz co, wole zebys sama poszla i obejrzala wiec umowilem Cie na ogladanie w sobote" :tak:

Ale cos mi sie wydaje, ze bede na NIE bo jak wyciagalam jakies szczegoly to sie dowiedzialam, ze z zewnatrz wchodzi sie od razu do salonu :| nie ma przedpokoju :/ no nic szukamy dalej i liczymy, ze pojawi sie cos lepszego :tak:
to u znajomych wchodzi się od razu do kuchni :O


Cześć dziewczyny. Muszę się pochwalić, dzwonili dzisiaj do nas z banku, że dostaliśmy kredyt na nasze pierwsze mieszkanie:)
no to gratulacje i powodzenia :)

Mam do was pytanie ;)
Właśnie naszła mnie straszna ochota na lampkę wina ! xD I tak zaczęłam się zastanawiać i szukać na forach... Zdania są podzielone : ) A wy jak z tym w ciąży ? Ja nie wiem czy bym się zdecydowała, jednak te 9 mies to znowu nie tak długo, żeby nie móc się powstrzymać. Już i tak mam wyrzuty sumienia że piłam parę razy jak jeszcze nie wiedziałam o ciązy......
Ciekawa jestem waszego zdania ; )
ja jestem przeciwna. nie stwierdzono jakie ilości alkoholu mogą prowadzić do zespołu FAS, a wydaje mi się, że dla żadnej matki nie powinno być problemem przez kilka miesięcy nie pić... poza tym ja nigdy za alkoholem nie przepadałam, piłam bardzo sporadycznie.


jeszcze nie wiem, dopiero zadzwonili ze przyznali:) baliśmy się czy nam dadzą bo mąż ma umowę do stycznia ale daliśmy promese z firmy że będzie przedłużona ale wiadomo jak to z bankami teraz, a zależało nam żeby załapać się na 100%, poza tym teraz mamy zdolności liczoną na 2 a nie na 3:) ja jestem z Opolszczyzny, więc można powiedzieć że Śląsk:) Dzięki:))
ale mowa o kredycie hipotecznym? dostaliście decyzję pozytywną z banku bez umowy przedwstępnej, wszystkich świstków itd?? co to za bank?


Ja też się chciałam pochwalić, że M w końcu dostał etat. Po 11 latach pracy, na początku wiele lat miał swoją firmę, ale potem przestało się nam to opłacać więc ok 3 lata pracował na umowę śmieciową i w końcu wywalczył sobie etat ;-).

Dobranoc
no to pogratuluj mężowi :)


Karoli4 tak niestety ona jest alkoholiczką,
Dziewczyny zdecydowałyście już jak chcecie rodzić? cesarka czy naturalnie, ze znieczuleniem czy bez? Wiem że jest jeszcze dużo czasu ale ja już cały czas o tym myślę, strasznie się boję porodu naturalnego a znowu po cięciu cesarskim dłużej się dochodzi do siebie. w maju moja siostra rodziła naturalnie i byłam przy porodzie, Urodziła szybko i bez komplikacji ale jak sobie pomyślę że ja tak będę to na samą myśl słabo mi się robi:szok: a i z tatusiami chcecie? ja jeszcze z moim mężem na ten temat nie rozmawiałam. Ja nie mam odwagi zacząć rozmowy na ten temat i On chyba też:) mamy zamiar iść do szkoły rodzenia i myślę że wtedy podejmiemy decyzję.
podaje link do radia dla nas:) Kobiety w ciąży | Radio • Muzyka • Piosenki • Dla dzieci | Radio4baby
ja to naturalnie, o ile nie trzeba będzie cc. no i raczej z mężem, bo jednak boję się :) a jak on spanikuje to moja przyjaciółka, która jest położną mi potowarzyszy ;)


Stanowczo frakcja kędzierzyńska:) do koźla jeżdżę tylko do pracy. Całe życie mieszkam w kk i ani razu nie byłam na inscenizacji - wstyd:( ale to nasze wewnętrzne konflikty z dwóch stron odry, ile to ja się natłumaczyłam na studiach że jestem z Kędz. a nie z Koźla:))
oo... widzę, że coś podobnego jak u nas, że jest podział na śląsk i zagłębie :p a wyjaśnisz na czym polega wasz konflikt? :D bo ciekawi mnie to :)


dziewczyny, trzeci dzień z rzędu masakrycznie boli mnie podbrzusze... nie mogę prosto stać, muszę być non stop pochylona. Leżeć mogę tylko na boku, nic nie mogę zrobić ;( tak to mnie jeszcze nie bolało :( jutro pójdę do przychodni czy mnie jakiś gin przyjmie... bo wizytę mam dopiero 4.12 :/
 
Do góry