reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majówki 2014

hej dziewczynki ja z takim pytankiem...wiem że pisałyście kiedyś o tym ...ale wyszukać tego raczej nie uda się:D....a chodzi o farbowanie włosów w ciąży...a bardziej interesują mnie konkretne nazwy farb....ktore używacie teraz....
 
reklama
A jak tak poczytałam Wasze wypowiedzi wcześniejsze o dentystachi sobie pomyslałam, że niestety też muszę iść, ale że koniec roku i kończą się gdzieniegdzie kontrakty, albo każą dzwonić w styczniu lub czeka się miesiącami, weszłam na str NFZ i znalazłam wykaz placówek, również prywatnych które mają podpisane porozueminie z NFZ na darmowe świadczenia. Znalazłam klinkę blisko siebie by nie jechać przez pół miasta, dzwonie z myślą, że pewnie już nie da rady w tym roku się zapisać, bo za pasem grudzień lub że brak miejsc;-)
Telefon po 2 sygnałach odbiera miła Pani-ja juz zdziwiona że wogóle ktoś odebrał bo wcześniej przez 2 godziny starałam się dodzwonić do mojej starej przychodni do której chodziłam leczyć zęby i bez skutku- pytam czy świadczą usługi w ramach NFZ, potwierdziła, ja jej mówię, że w ciąży jestem i mi się trochę zęby sypią a dzwoniłam do innych klinik i nie ma miejsca itp itd;-)
Czekam aż powie, że w styczniu, lub dzwonić w styczniu, a kobietka do mnie " to zapraszam jutro na 14.10, w ramach NFZ leczenie za darmno"
DZIEWCZYNY JA MYSLAŁAM, ŻE NA STRES BĘDĘ MIEĆ CZAS A TO JUTRO!!! :szok::szok::szok: Tobył błąd, że zadzwoniłam, chociaż przez tą informacje moje jelita zwariowały i zaparcie minęło - jeden plus ;-)
 
No w koncu moge juz do domu uciekac :tak:
Jeszcz tylko jutro i znowu weekend:-)

sylwuskavol dobrze, ze malenstwo ma sie dobrze. Oszczedzaj sie i trzymam kciuki zeby obeszlo sie juz bez takich przebojow ;*
 
Oto artykuł o którym wspominałam wcześniej:

"Pamiętam, jak jednego razu odwiedzałam koleżankę dzień po jej porodzie. Leżała na sali z młodą dziewczyną i jej córeczką, która non stop płakała. I nie ma tu cienia przesady. Siedziałam tam 1,5 godziny, w tym czasie mała wyciszyła sie na jakieś 15 minut. Nawet jak była przystawiona do piersi, to possała chwilę i w ryk. Tamta mama zadzwoniła po położną, by jej pomogła, a ta wezwała lekarkę.
Młoda mama była wyraźnie zdenerwowana na dziecko, coś tam tłumaczyła lekarce, ale w mojej głowie utkwiły słowa pani doktor. Powiedziała tamtej matce , że nie ma co się dziwić i złościć na dziecko- ono płacze i bedzie płakało, bo jest uzależnione od nikotyny i w chwili obecnej walczy z głodem nikotynowym.
Sama byłam wtedy w ciąży, więc te słowa były dla mnie jaki zimny prysznic, bo ja przed ciążą też paliłam i w ciązy nieraz mnie ciągneło. Podczas ciązy możliwości kompromisu są, ale nie jeśli chodzi o używki. Takie jest moje zdanie."
 
futurystka - Ty 4 tygodnie przede mną :p mi się wydaje że mógł się powiększyć troszkę, ale nie jestem pewna. I nie z dnia na dzień ;p
 
Applecrumble wapn to jest mineral ktory dostarczasz organizmowi dla zdrowych kosci (w uproszczeniu) wapno natomiast jest wapniem z domieszka innych zwiazkow chemicznych. Wiele ludzi uzywa pojecia wapno myslac o wapniu ale jesli masz na mysli mineral dla kosci to jest to to wapn, wapno jako zwiazek chemiczny nie jest do spozycia. Wiec jesli pojdziesz do apteki i poprosisz o wapno (Calcium) to dadza Ci wapn! I pamietaj, ze znadziesz go nie tylko w nabiale i mleku ale tez w zielonych warzywach lisciastych, fasoli, ciemnym chelbie itd.
Wiem, że potocznie mówi się właśnie wapno na calcium. Kiedyś nawet to stosowałam na jakieś reakcje uczuleniowe. Tylko jakoś nie byłam świadoma, że to Calcium też można brać w ciąży na uzupełnianie niedoborów.

hej dziewczynki ja z takim pytankiem...wiem że pisałyście kiedyś o tym ...ale wyszukać tego raczej nie uda się:D....a chodzi o farbowanie włosów w ciąży...a bardziej interesują mnie konkretne nazwy farb....ktore używacie teraz....
Ja używam Casting Creme Gloss z Loreala. Jest bez amoniaku.

umówiłam się na wtorek na wizytę :blink: Może w końcu zobaczymy kto tam siedzi w brzuszku:tak:

Idę czytać książeczkę, miłego wieczoru dziewczyny!
 
Iwona bedzie dobrze, daj znac co lekarka powiedziala

Sylwuska najwazniejsze, ze dzidzius ma sie dobrze! A Ty lez i odpoczywaj!

Strus nie martw sie, dasz rade, potrwa chwile poboli i przestanie a zeby lepiej miec wyleczone :)

Ja na obiad lazagne zjadlam trzy kesy i sie napchalam, teraz do kapieli, do lozeczka z goraca herbatka malinowa i czytam :) ale i tak czuje, ze zaraz padne. Milego wieczorku Kochane!
 
reklama
Bry wieczór :) Ja dzisiaj odpadam, tak źle się czuje ...totalna masakra. Zęby mnie bolą od rana, w ogóle jakaś słaba jestem, wstałam po 9 i leżałam w nocnych ciuchach pod kocem chyba do 15...głowa mnie boli...samopoczucie okropne...teraz mnie nyje co dziwne :) pogoda się pogorszyłam i jest okropnie szaro deszczowo brrr
 
Do góry