reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majówki 2014

Hej dziewczyny!

Jaki ciężki dzień, najchętniej bym spała i oczu nie otwierała. Masakra jakaś :-(

Czytam i czytam zaległości, ale mam taki mętlik.

Kpe - trzymam kciuki za wizytę
Brownagula - Za twoją wizytę również trzymam kciuki ;-)
Lena - Mam nadzieję, że uda porozmawiać się z kuzynką jak nie to trzymam kciuki za sąsiadkę.

Przepraszam, że reszcie nie odpiszę bo nic nie pamiętam z tego co przeczytałam.

Wpadła wczoraj w dzień do mnie koleżanka na ploty, zrobiłyśmy farsz na sajgonki. Wieczorem wpadli jeszcze jedni znajomi i zaserwowałam im sajgonki z ryżem z curry i suróweczką z kapustą. Ale się zajadali :-).

Wczoraj ustaliliśmy ze znajomymi, że w styczniu jedziemy w góry na 5 dni.

Miłego dnia

Ach przypomniało mi się odnośnie żłobka. Makao i Aesthete - musicie się dowiedzieć, czy zapisując dziecko do żłobka nie trzeba mieć numeru pesel, który jest nadawany po urodzeniu jak wiadomo. Wiem, że pozmieniały się przepisy, tylko nie wiem czy w Wawie czy ogólnie. Za względu na to, że trzeba mieć pesel to zapisałam naszą małą po urodzeniu i do żłobka się nie dostała. Mam nadzieję, że u Was nie ma takiego obłożenia i Wasze dzieciaki dostaną się bez problemu ;-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Hejka! :-)

Zazdroszczę Lena takiego mocnego "czucia", mi sie czasami wydaje że czuję bąbelki, ale przez to łożysko na przedniej ścianie pewnie za 2 tyg będę dobrze czuć, chociaż to już 16 tydzien wg USG a 17 wg OM... czasami się schizuję że coś jest nie tak bo chciałabym lepiej czuć, a teraz te bóle brzucha to już wogóle mętlik w głowie:nerd:

O palenie... ja paliłam od 13 rż, (wiem recydywa jak się patrzy,ale głupia byłam), w klasie maturalnej rzuciłam, potem znów paliłam by na licencjat rzucić, az do pojawienia się e-papierosów, które mi zasmakowały i do 5tc paliła e-fajkę-bo nie wiedziałam o ciąży...odstawienie było szybkie mimo palenia 24mg nikotyny.... Nie wiem czy wrócę do e-fajek, zapewne już nie bo po co :-)

Jak dziś w nocy obudzi mnie ból brzucha-jakbym miałą wzdęcia to jadę na IP, chyba że to Bobik się rozpycha i jelita przesówa dlatego takie dziwne uczucie mam? Jak myślicie czy to może być spowodowane rozszerzaniem się macicy?
 
Kurczaczek - a będziesz aktywnie chodzić po górach ? :D kurde, ja pewnie bym się jeszcze nie odważyła w góry zimą, najpierw muszę je lepiej poznać latem :p.

struss - ja też mam na przedniej ścianie łożysko. Czy przednia ściana to znaczy że że od strony brzucha mojego ? Dlaczego wtedy nic nie czuć ? :p

Kurde, ja nie mam bólów nawet, wiem ze to nieprzyjemne, ale wolałabym cośkolwiek czuć już :p. Dziś tylko czuję lekkie pokłuwanie po prawej stronie dolnego brzucha, więc domyślam się że to ciążowe pokłuwanie, ale chciałabym jednak mieć jakieś mocniejsze odczucia :p
 
pampuszek a wlasnie nie wiem jak to z ta umowa wyglada w Irlandii, ale zamierzam zadzwonic do wlascicielki i z nia pogadac :) Wolalbym przeprowadzic sie jak malenstwo bedzie jeszcze w brzuszku. Co do ruchow to za niedlugo poczujesz, nie boj sie :) W pierwszej ciazy czase zajmuje to wiecej czasu, bo jeszcze sie nie wie czego oczekiwac.

kurczaczek koniecznie prosze o przepis na te sajgonki z curry i suroweczke :) Uwielbiam takie dania i ochote mi narobilas niesamowita :D

struss kochana u mnie bole brzucha ostatnio na porzadku dziennym, ale na tym etapie sa calkiem normalne oczywiscie jesli nie trwaja dlugo i nie ma do tego plamien. Ja z synkiem tez szybko poczulam ruchy, bo w 17 tygodniu, ale podejrzewam, ze to dlatego, ze ja taka chuda szkapa jestem :p
 
Ivon ale mi narobilas smaka na ten jablecznik mniam.. moze w weekend albo jutro? :)

Lena narazie jeszcze moge funkcjonowac bo nie boli mnie az tak bardzo, ale jesli jutro bedzie gorzej to wezme wolne bo wole to wylezec niz pozniej cierpiec, w szczegolnosci, ze nie chce brac zadnych tabletek.

Pampuszek masaze spokojnie mozna, tylko niektorych nie wolno, trzeba poinformowac masazystke i mozna sie relaksowac :)
 
ale mnie brzuch swędzi, tak wokół pępka...
brat przyszedł do mnie i pyta czy mu wypracowania nie napiszę:-D robi technikum weekendowo, a w tygodniu pracuje w kopalni. i tak nie mam co robić, więc poszukam mu czegoś w necie, przejrzę moje książki, zeszyty, ale pisać nie będę, niech sam sobie zdania skleja:-D

u mnie dziś będzie jabłecznik, jabłek pod dostatkiem :-D
 
Pampuszek Za słabe wyczuwanie ruchów dziecka odpowiada ulokowanie łożyska na przedniej ścianie macicy. Łożysko tworzy wówczas coś w rodzaju poduszki amortyzacyjnej. Czyli dziecko ruszając się i kopiąc, uderza najpierw w łozysko dlatego tak słabo czuć jego ruchy.

No naszczęśnie mnie nie boli non stop tylko wieczorami i to też nie ciągle tylko sporadycznie zakłuje
;-)
 
Witam się i ja...

Dziękuję Wam za życzenia urodzinowe w imieniu mojej córci

Och... Od poniedziałku próbuję Was nadrobić i końca nie widać... Zostało mi jeszcze tyle że chyba nie dam rady tego przeczytać :baffled:

W przyszłym tygodniu lecę do PL na kilka dni, chcę pójść do mojego PL ginekologa itd itp więc znowu mnie nie będzie kilka dni...

Powodzenia dziewczynki na dzisiejszych wizytach!! :-)

Ja uciekam obierać ziemniaki na obiad, jak obiorę będę mogła spokojnie usiąść i czytać Was dalej ;-)
 
Lena - no tak, Irlandia zapewne ma inne prawo, oczywiście nie zauważyłam że nie jesteś stąd :p.

gwiazdeczka - a, no chyba że tak to jest z tymi masażami :p

struss - dobra, teraz to czaję, obczaiłam ja głupia w końcu jak to wygląda to łożysko, wyobrażałam sobie to trochę inaczej, ale głupek ze mnie mały że nie wiem czegoś takiego :p
 
reklama
Witam :)

co do palenia, ja nigdy nie paliłam, a wręcz mam odrzut od tego zapachu... :tak:

a co do szkoły rodzenia, to na pewno dziewczyny, które będą pierwszy raz rodziły, chętniej pozapisują się na takie kursy (ja jestem w tej grupie:-)) bo nie za bardzo wiedzą co je czeka itp... a moim zdaniem jest to jakieś zaspokojenie wiedzy, kontakt z innymi przyszłymi mamami...

A tak z innej beczki: cudne uczucie jak już nie doskwiera żołądek :-D
 
Do góry