reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majówki 2014

my z Jankiem też:)))) Aśku:) kupujemy na Orlenie:p
eee ... na Orlenie?


Ja też uwielbiam czytać :happy: Z powodu małża kupujemy głównie fantastykę, ale pożyczam od koleżanek i kryminały, i romansidła. Musierowicz w okresie nastoletnim uwielbiałam, jednak przerwałam na którejś części i jak dotąd nie wróciłam. Koleżanka poleciła mi, a ja polecam Wam: Język niemowląt, Tracy Hogg. Nawet znalazłam w pdf, ale jeszcze się nie zabrałam: Książka Jezyk niemowlat Tracy Hogg w formacie pdf. ZA DARMO - Edukacja i wychowanie - strona 1 - 40tygodni.pl Na pewno nie przypadnie wszystkim do gustu, bo to jest pewien konkretny punkt widzenia, ale warto się zapoznać. Koleżanka bardzo chwaliła :happy:
miałam kupioną przy Mrówku :-) można przeczytać, pomocna jedynie przy pokazaniu jak ważny jest plan dnia, jak go pilnować, ułożyć i przestrzegać ;-) odsprzedałam bez żalu ;-) tak więc nie kupować, a drukować ;-)


A z pierworodnym to Mikołajek :)
nasz następny punkt jak przerobimy Biuro detektywistyczne do ostatniego tomu ;-)​
 
reklama
hej dziewczyny próbuje Was doczytać, ale taka totalna niemoc mnie ogarnęła. Na nic nie mam siły, co zaczynam robić to zostawiam . Do tego strasznie nerwowa jestem, wszystko widzę w złych barwach - dół doł dół...:-(

Mam nadzieję, że to szybko minieee
 
Aśku polecam :) Oboje się ubawiliśmy po pachy :)

Mój synek uwielbia jeszcze "Oskar i Pani Róża", może to mieć czytane co chwile i mu się nie nudzi :)

Lubi jeszcze filmy o Harrym Potterze i mam w planach zaczać mu czytać. Tylko trochę się obawiam, czy to dla niego nie za szybko?
 
u mnie bardziej romansidła ale i kryminaly chętnie poczytam jak mieszkałam w Hiszpanii zapisałam się do swiata książki i musiałam przynajmniej 5 książek na rok kupic oczywiście było ich więcej i teraz sa na strychu u mojej koleżanki bo ja niestety nie mam miejsca a nie lubie powracać do książek
greya czytam dwie pierwsze części weszly mi bardzo szybko czytałam po nocach teraz mam trzecia i jakos mi nie idzie chyba oddam bo mam z biblioteki

zaraz po majke do przedszkola a nie chce mi się
 
eee ... na Orlenie?


miałam kupioną przy Mrówku :-) można przeczytać, pomocna jedynie przy pokazaniu jak ważny jest plan dnia, jak go pilnować, ułożyć i przestrzegać ;-) odsprzedałam bez żalu ;-) tak więc nie kupować, a drukować ;-)


nasz następny punkt jak przerobimy Biuro detektywistyczne do ostatniego tomu ;-)​


wyobraź sobie, że przy najbliższej stacji jest taki stojak z książkami i tam znaleźliśmy "biuro detektywistyczne" :) na orlenie kupuję też filmy na dvd bo mają fajne tytuły (jakiś czas temu kupiliśmy "drogówkę") i fajne promocje cenowe:p
 
Aśku polecam :) Oboje się ubawiliśmy po pachy :)

Mój synek uwielbia jeszcze "Oskar i Pani Róża", może to mieć czytane co chwile i mu się nie nudzi :)

Lubi jeszcze filmy o Harrym Potterze i mam w planach zaczać mu czytać. Tylko trochę się obawiam, czy to dla niego nie za szybko?

Mikołajki też mamy, czytamy w kółko. moja ulubiona historyjka to "nos wujka Gienia". wiesz co, wydaje mi się, że jak Ty będziesz mu czytać "Harrego" i na bieżąco tłumaczyć trudne rzeczy (a tam będzie przecież sporo ciężkich tematów do wyjaśnienia) to będzie dobrze.

mamy też kilka "Koszmarnych Karolków". Tak naprawdę głównie ja mam z tego pożytek psychiczny. Kiedy czytam, to cieszę się, że mam takie grzeczne dziecko:pP

Jan oczywiście sam czyta bo jest taki duuuuuuuuży. Ale lubimy sobie posiedzieć i czytać jeden rozdział ja, drugi on.

a "Oskara" ja przeczytałam raz i się zwyłam jak głupia. Nie ma opcji na powtórkę.

Są i takie książki i filmy, które doceniam, które były tak dobre, że zrobiły mi dziurę w głowie. Ale taką, że nie jestem w stanie do nich wrócić. filmem takim jest dla mnie "Edi".
 
Ostatnia edycja:
Generalnie jest wielu autorów, po których sięgam, ale ukochanymi są King, Koontz, Cook,Coben, Revay no i Christie :)

Ja też lubię Christie i Koontza, ale Kinga i Cobena omijam szerokim łukiem - za ciężkie dla mnie, za brutalne, za mroczne, potem powraca mi w wyobraźni w nocy i boję się własnego cienia brrrr. Kiedyś lubiłam tak się katować i np. oglądać horrory w stylu 'Piły', ale wyrosłam z tego :rofl2: Lubię też Pilipiuka (tylko nie podchodzi mi seria o Wędrowyczu). Do tego Alistair MacLean, Cussler. Bardzo mi się też podobało Mike Resnik "Na tropach jednorożca" (ale jego pozostałe nie, bo nie trawię książek o wymyślonych wizjach kosmosu). Poza tym Dorota Terakowska - polecam także dla dzieci - mądre i dobre książki!!!
 
Karmelowa też jestem fanka Harrego Pottera, ale dla 5-latka to moim zdaniem za poważna lektura (pisze z telefonu, wiec nie sprawdze czy dobrze pamiętam wiek). Wydaje mi się, że najlepiej startować od wieku głównego bohatera, bo te ostatnie części to już typowo dla starszych nastolatków i dorosłych.
 
hej dziewczeta
dzis nie pada :) wiec humor lepszy choc mnie muli dzis od rana
Jesli chodzi o magnez i wogole o witaminy to ja polecam naprawde z firmy olimp sa najkepiej przyswajalne bo sa helatowane. I jako jedyne sa przebadane i dopuszczone do sprzedazy jako witaminy i mineraly a nie suplement czy nie wiadomo co.
Maja swietne zelazo i witaminy dla kobiet w ciazy ktore moze w ostatnim trymestrze kupie jak bedzie potrzeba. I maja magnez jak ktos ma mega nie dobory w ampulkach i to jest jednorazowa dawka 1000% dziennego zapotrzebowania( dla sportowcow napewno) Moj maz od dluzszego czasu kupuje ich zestaw witamin tylko normalny bo po forte mial za duzo energi. Ja naprawde ta firme polecam.
szkola niestety nie masz racji wszytskie preparaty firmy olimp to SUPLEMENTY DIETY chelamag, czy chelaferr maja status suplementu a co to oznacza ?? ano to ze suplementy w Polsce sa po za wszelka kontrola nie przechodza zadnych badan jak np. leki zwroccie uwage jak juz cos kupujecie zeby to byly lek nie suplement diety.Z lekow magnezow to mamy w aptece MagneB6,maglekb6,Asmag,Magnezin,Slow Mag i to sa wlasnie leki ktore sa przebadane. Z żelaza to ascofer ma status leku jest bez recepty.Niestety wszystkie witaminy dostepne w aptece to suplementy diety nawet te dla kobiet ciezarnych oraz dzieci
brownagula hej :)
lena to od jutra urlop :) odpocznij sobie i zregeneruj sie
makao to prawda panie po 50 bardzo czesto wylewaja na siebie spore ilosci perfum ale agent z synka
aśku my tez jeszcze rodzince nie powiedzielismy
mamunia to sie podzialo z ta opuchlizna
martynia ja sie lecze od 2006 roku ostatnie badanie jakie robilam gdy dowiedzialam sie ze jestem w ciazy to 2,33 byl wynik byla wtedy na eutyhrox 125 wiec zwiekszyl mi na 150 i mam wynik 0,329 wiec kazal nadal zazywac 150 i 4.11 mam miec kolejna wizyte jesli wynik bedzie podobny mam przejsc na 137 powiedzial mi ze w ciazy zapotrzebowanie wzrasta o 25 % przy Emi mialam podobnie ze bralam 150 a potem zmniejszyl mi ale wiesz kazdy pacjent jest inny wiec nie ma co porownywac jak masz dobrego lekarza to Ci na pewno dobrze poprowadzic ciaze
natuszka ja nie placilam za cc chcialam rodzic normalnie ale nie udalo sie brak postepu porodu dziecko nie schodzilo, szyjka twarda byla wiec ze podjeto decyzje o cc teraz rowniez nie zamierzam placic bedzie co ma byc jak da rade sn to sn ale lekarz kazal sie nie nastawiac na sn raczej cc bedzie
widze ze duzo tu czytaczek ja rowniez uwielbiam M.Musierowicz,Chmielewska, lube tez Tolkiena,Zafona
pisze tego posta od po 12 prad nam wylaczyli na godzine jakas awaria byla ja mega glodna juz zaczynalam nam obiadek robi i wam odpisywac a tu trach nosz kurcze ale juz po obiadku biore sie za sprzatanie gory bo Emi wprowadzilam wielki nieład w naszej sypialni i swoim pokoju :sorry:
 
Ostatnia edycja:
reklama
Z tego co wiem to jedynym przebadanym komplexem witamin dla kobiet w ciąży jest Elevit prenatal, bo ma status leku. Ale pisałam juz o tym parę razy. Nie jest jednak idealny bo np. Nie ma w nim jodu, dlatego biorę go co drugi dzień z prenatalem classic, tak mi endokrynolog polecił...
 
Do góry