reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majówki 2014

reklama
mum_to_be - podziwiam za sile zebrana przez te wszystkie lata , wytrwalosc i wiare :) rozumiem co przeszlas bo sama mialam dwa podejscia in vitro dwa nie udane niestety mimo superr wynikow dobrych zarodkow i mlodego wieku :) zycze powodzenia i mam nadzieje ze zostaniemy w kontakcie :) ponoc jak ma sie wysoka betke po transferze i wysoki przyrost to dwie fasolki lub wiecej :) zasluzylas na podwojne szczescie za ta wytrwalosc :)
 
Ostatnia edycja:
Lena_no - miłe zaskoczenie :tak:

To tak jak i u mnie:tak: Ciąża z synkiem była planowana. Potem próbowaliśmy, ale poroniłam więc odłożyliśmy starania na bok. Do tego doszła przeprowadzka i nowa praca. I tu nagle patrzę okres 4 dni się spóżnia:-p Najlepsze jest to, że w tym miesiącu prawie w ogóle się nie kochaliśmy, bo byłam wiecznie zabiegana i zmęczona. Więc zaskoczona byłam gdy zrobiłam test a tu II kreseczki:-)
 
a jak sie laczy posty ?:D bo ja nie zaszlam jeszcze tak daleko heheh :) ale dobrze wiedziec dziekuje :*

Ty postów nie połączysz, może to zrobić moderator :) Ty musisz korzystać z edycji poprzedniego posta i dopisać po prostu ;)

dziewczyny, ja wróciłam taka zmęczona, że szok... najeździłam się dzisiaj strasznie, a i tak nie wszystko załatwiłam :/ bety nie zdążyłam odebrać, bo mąż samochodu potrzebował. Jutro odbiorę to zobaczę :)

za 3 dni w końcu mam wizytę! odliczam te dni jak jakaś głupia :confused2:

idę leżeć dalej. miłego wieczoru :*

Najlepsze jest to, że w tym miesiącu prawie w ogóle się nie kochaliśmy, bo byłam wiecznie zabiegana i zmęczona. Więc zaskoczona byłam gdy zrobiłam test a tu II kreseczki:-)
to dokładnie tak jak u nas :)
 
Ostatnia edycja:
skorupka89, Początkująca, Joasia1979, Kasiek1983 witajcie! Rozgośćcie się!

Straciatella, Nanncy, mam nadzieję, że czujecie się już lepiej!

ASPIRYNA - Kwas acetylosalicylowy nie powinien być stosowany przez kobiety w ciąży – badania wykazały korelację między jego zażywaniem przez matki, a występowaniem rozszczepu podniebienia, wad serca i mniejszej masy urodzeniowej u noworodków. Salicylany zażywane w ciąży zwiększają też ryzyko powikłań okołoporodowych, gdyż zaburzają syntezę pochodnych kwasu arachidonowego.

IBUPROFEN
W okresie okołoporodowym – D.
Istnieją dowody na niekorzystne działanie leku na płód, ale w pewnych sytuacjach klinicznych potencjalne korzyści z jego zastosowania przewyższają ryzyko (np. w stanach zagrażających życiu lub chorobach, w których inne, bezpieczne leki nie mogą być zastosowane lub są nieskuteczne).


Uważajcie dziewczyny z tymi lekami - najbezpieczniejscy jest paracetamol czyli np apap.

Ja już po kolacji - pierwszej :) leżę i oglądam tv. Dziecko śpi, męża nie ma - błoga cisza!

Zazdroszcze Wam tych wizyt i bijących serduszek! Ja za równe 2 tygodnie!
 
Mum_to_be gratulacje, ale sie naczekalas! Trzymamy kciuki za szczęśliwe rozwiazanie:)

mum_to_be - podziwiam za sile zebrana przez te wszystkie lata , wytrwalosc i wiare :) rozumiem co przeszlas bo sama mialam dwa podejscia in vitro dwa nie udane niestety mimo superr wynikow dobrych zarodkow i mlodego wieku :) zycze powodzenia i mam nadzieje ze zostaniemy w kontakcie :) ponoc jak ma sie wysoka betke po transferze i wysoki przyrost to dwie fasolki lub wiecej :) zasluzylas na podwojne szczescie za ta wytrwalosc :)
Dzięki dziewczyny! Ja się po prostu w pewnym momencie poddałam i w końcu zdecydowałam sie na in-vitro.
Tylko to było robione tu w Anglii, wiec, na przykład nie wiem co to betka, bo tutaj po transferze nikt o czymś takim nie wspomina. Już wyczytałam ze to hCG, ale nikt nie wspominal o takim badaniu. Jak mówie, jutro idę na pierwsze usg to sie może coś więcej dowiem.

Poza tym, martwi mnie, ze nie mam, żadnych nudności. Fakt że od stycznia piję tylko herbatę Rooibos - pogooglajcie - polecana kobietom w ciąży bo ma dużo żelaza i podobno zapobiega nudnościom, więc może stąd u mnie brak mdłości. A podobno im wieksze mdłosci tym lepiej ciąża idzie. Nie wiem - to mój pierwszy raz. ;-)

Niuniaa, ale rozumiem, ze teraz jestes w ciąży?
 
Witam się z wieczorka :tak:

U mnie już lepiej, ciśnienie w normie.
Ginka dzwoniła, przepisała jakieś leki na obniżenie ciśnienia i mam je brać tylko w takich przypadkach jak ten dzisiaj.


Wiecie co? Zjadłam 0.5 kg kapusty kiszonej i zagryzłam to donatami z czekoladą :zawstydzona/y::zawstydzona/y::szok:
 
annte- dzieki za wyczerpujaca wypowiedz na temat aspiryny ale coz w moim przypadku warto sprobowac bo jak tak sie mecze to ze nie jest dobrze i dla mnie i dziecka :) co tam slychac wogole ?:D

mum_to_be - tak udalo sie naturalnie ale z innym partnerem, poniewaz maz umarl :( i powiem ci ze ja za duzo to mdlosci nie mam:D najgorsze sa migreny , transfer udany z mrozaczkow czy ze swiezych ?:)
 
Ostatnia edycja:
niuniaa - w wieku 22 lat już in vitro? Ja myślałam, że to się robi po wielu latach nieudanych prób i leczenia innymi metodami...
Gdzie to robiłaś? w PL?
Przykro mi z powodu męża. Teraz musi się już ułożyć. :tak:
 
reklama
niuniaa, współczuję tych bóli. Ja miałam tak w pierwszej ciąży, ból głowy rozsadzający czaszkę. Teraz też mam bóle głowy ale mniejsze, nie mogę sobie pozwolić na ból czegokolwiek z moją córką, która jest pełna energii.

W ogóle inaczej jakoś się czuję w tej ciąży. No ale każda jest inna. Poprzednio byłam pełna euforii a teraz jakoś codzienne obowiązki mi ją trochę przysłaniają, choć cały czas o niej myślę. Nie mogę się doczekać wizyty.

I chciałabym dziewczynkę :wink:
 
Ostatnia edycja:
Do góry