reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majówki 2014

Ooooo matki... alescie sie rozpisaly :o nie nadrobie chyba ze noc zarwe :p
Dziekujemy wszystkim za gratulacje i zyczenia :)
Dopiero teraz mam chwile czasu wolnego mozna powiedziec :D Pierwsza noc z cora byla dla mnie bardzo meczaca. Mala sie budzila ciagle krzyczala w nieboglosy :o a najgorsze to ze co przyszla polozna czy pielegniarka to kazda swoja wersje zeznan miala co to moze byc :p i tak to musialam robic rozne rzeczy na uspokojenie mojej ksiezniczki i nic nie pomoglo. Na drugi dzien spadla z wagi kazali dokarmiac sztucznym mlekiem... zachwycona nie bylam ale co bylo robic jak pokarmu bylo malo i co posilek mniej i mjiej. Zalecono wiec odciaganie. I tak dzisiaj rankiem okazalo sie ze mimo odciagania i dokarmiania znow nieco poszlo w dol a mala dostala zoltaczki i slaba byla jesc nie chciala. Wiec na przyslowiowego hama trzebabylo budzic dziecko co 2 sekundy bo bylo tylko lyk i juz spi. Na szczescie laktacja ruszyla i teraz wystarcza tylko to co odciagne. Mam nadzieje ze tak zostanie. Sprawdzali wage na wieczor i stwierdzili ze idziemy w gore :D a zoltaczka sie cofa.
Diabliczka a co do tego jak sie czuje to wlasciwie emocjonalnie jeszcze tego nie ogarnelam :D Porod jak z ostrego dyzuru w tv i wgl nie wydaje mi sie ze tam bylam naprawde :D Co dzien rosnie we mnie milosc do tej malej krzyczacej istotki :D :* a fizycznie to dzisiaj po raz pierwszy mialam czas odwiedzic kibelek na dluzej bo maz sie zajal corcia i pospalam jakies 40 minut :D pozdrawiam was wszystkie i wasze pociechy. Zycze wam duzo zdrowka i milosci :D
 
reklama
Justysienka przy żółtaczce bardzo ważne żeby maleństwo jadło bo zwiększa się waga a przy tym zmniejsza żółtaczka. Nie wzbraniaj się przed dokarmianiem jak masz mało swego bo wtedy szybko wyjdziecie. Nie martw się że nie będzie chciało cyca...podawaj co chwilę... z tego co zrozumiałam to nie jest naświetlane? Zdrówka i uszy do góry
 
Diabliczka miałam tak z piersiami przy córce, prawą miałam ogromną i widać było różnice, ale szybko to iogarnelam. Przez jakiś czas dawalam prawie cały czas z tej mniejszej, a z tej większej ściągałam sobie (ręcznie, nad wanna) do poczucia ulgi. Większa pierś się zmniejszyła i były prawie równe :)
 
No fakt, z 2-3 dni będzie twarda, ale po tym czasie mózg dostanie informacje że już tyle mleka nie potrzeba i zrobi się mniejsza. Ja jak sobie odciagalam to tak troszkę, aż przestała boleć i było dobrze :)
 
Diabliczka00 nie wzbraniam sie bo wiem ze dla malej to wazne zeby byla zdrowa, tylko zawsze jakies rouczarowanie jest jak sie chce karmic a tu trzeba jeszcze chemia dopychac :p Dzisiaj dostawala tylko moje mleko bo bylo wystarczajaco i wlasnie teraz na wieczor mam problem :o lewa piers boli i mleka daje za dwie a prawa daje tyle co kot naplakal i znowu bede musiala dokarmic sztucznym bo nie sciagnelam do konca z tej bolacej. Nie chce sobie zapalenia i bomby wychodowac :p A malutka byla o wlos od wyladowania pod ta lampa bo tylko 0,5 % wartosci brakowalo. Ale dzielna jest dala rade :D Teraz mnie czeka wstawanie co 2,5 h :)
 
Kasia 2-3 dni? Żartujesz chyba :-) ja po kilku godzinach nie daje rady :-)
Justysienka doskonale Cie rozumiem bo sama miałam taki "problem psychiczny" w szpitalu jak musiałam dokarmiać...z tą żółtaczką nie taka prostą sprawa...mam nadzieje ze obedzie się bez naswietlań bo my wygrzewalismy się dobre 4 dni
 
Aaaaa no gdzie moja kultura osobista???
GRATULACJE DLA ROZPAKOWANYCH MAM :) w końcu macie maluszki przy sobie. :)
Wisimy na cycu i korzystam z okazji :)
Justynasienka a jaki macie poziom bilirubiny? My mieliśmy na poziomie 12 i nas puscili do domu, ale czasem i przy niższych naswietlajan pewnie od szpitala i lekarza dużo zależy. Głowa do góry :) co by nie zdecydowali zrobią to dla dobra dziecka :)
 
Anetkaaa w drugiej dobie bylo 13,5 i polozna mowila ze to na granicy jest i jakby jeszcze troszke podskoczylo to lampa. Ale wieczorem opadlo troszke i mam nadzieje ze idzie dalej w dol. Moze dzis nam tez zmierza :) Ja tam sie nie znam ale oni tu maja jakas tabelke i to zalezy nie tylko od poziomu ale tez od tego ile dni ma dziecko. Mowily mi tez ze jakby po 5 dniu od porodu dostala zoltaczki to juz i tak nie ma ona wplywu na mala i jej zdrowko :)
 
reklama
Witam :) u nas jeszcze sobota u was juz niedziela :)

Mam takie pytanko: moja niunia 8 czerwca bedzie miec miesiac (to juz za pare godzin) a ja nadal krwawienie ciagle tylko to niby niema a za chwile jest. Jak dlugo mozna krwawic po urodzeniu dziecka?
Po synku to krwawilam tylko tyle co w szpitalu bylam to 4 dni. A tu juz miesiac i troche sie martwie niewiem czy jest ok. Ostatnio bylam u mojej ginekolog to mowilam jej z tydzien temu to nic niepowiedziala. Confused....


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom mobile app
 
Do góry