reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majówki 2014

Mama O. Nie wiem czy pomogę bo jestem początkująca mamusia ale ja mieszam cyca i mm. Mm dajemy na noc, bo Hania ssie i ssie a ja juz nie mam dla niej nic wiec daje jej troche mm zeby sie najadla. Mysle ze duzo zależy od dziecka czy jak podasz butle to czy bedzie jeszcze chciał pierś. Nasza póki co nie ma z tym problemu i ssie to i to :)
Jestem juz przezuta i wypłata a ona jeszcze nie ma dosc. Ojj chyba ciężka nocka przede mną a mężu w pracy...
Dzieki dziewczyny za podpowiedzi w związku z laktatorem, chyba zdecyduje sie na ten medeli mini elektric. Zobaczymy jak bedzie bo ten baby ono to porażka.
 
reklama
Pampuszek wlasnie dlatego nie bylam przekonana co do poloznej. Balam sie, ze bedzie jakis problem. Jak na razie nie ma, ale z ludzmi nigdy nic nie wiadomo. U nas polozna przyszla godzine wczesniej niz sadzilismy a Emi nam dala wtedy czadu. Maz poszedl z psem a ja karmilam mala w lozku. Otwarlam Pani w majtkach i krotkiej koszulce z tym, ze Pani czekala dosc dlugo, bo mala nie chciala cycka puscic :-D. Jak otwarlam to mnie przeprosila, ze jest wczesniej i widzialam, ze faktycznie zrobilo jej sie glupio. Mowila, ze sie spieszy do pracy, itd. Przeprosilam za burdel, itp. a polozna powiedziala, ze niepotrzebnie sie spinam, bo przy malym dziecku to norma. Mowila, ze to jest rewolucja w naszym zyciu i zebym sobie dala czas ;-).

Mama.O. dzieki za sciage :-). Karmie na zmiane i z tym bolacym cyckiem udało mi sie jakos to zalatwic. Karmilam tak jak normalnie i na ostatnie karmienie mala dalej byla glodna wiec dalam jej na chwile tego drugiego cyca i poszło jakos ;-).

Czy Wam tez mrowia piersi? Czy macie moze nagle ataki zimna tak, ze az Wam zeby lataja?
 
Iza, ja takie ataki zimna mialam w trakcie ciazy. Czasem wygladalo to jak drgawki i zęby mi lataly i nieco az je zaciskalam. Do tego bylam zlana potem zimnym. Bylo to spowodowane pewnie hormonami ktore wariowaly. Chyba ze to byl objaw stresu/nerwicy jakiejs. Albo to i to. W sumie nie wiem. Samo przeszlo.
A temperature mierzylas przy takim ataku?
 
Ostatnia edycja:
Iza ja nie miałam nigdy takich objawów.
Mama O. Świetna ściąga, nic dodać, nic ująć :)
Od środy podaje Igorkowi Espumisan i normalnie od dzis rano jakby mi dzieciątko podmienili :) żadnych problemów brzuszkowych, nie płacze tak histerycznie, nie rzuca się przy cycku i przepięknie się Igusiowi odbija :)
Wiecie czego nigdy nie mogłam zrozumieć? Tego, jak czytałam, że należy dawać dziecku najpierw jedną pierś i jak oprozni do końca, to następna (oczywiście jesli głodne jeszcze). Ale co to znaczy oproznic, skoro mleczko produkuje się na bieżąco podczas ssania piersi przez dziecko... Hmm :) Wymyślam co?? :):):)
 
Hej laski noc w miarę miałam ale syn to jednak humoru po tacie nie ma tylko raczej po mnie. Do bąbla wstał jego dawca genów i miałam spać a leżałam i ich podziwiałam razem.

Pojawiajaące się zimno miałam i byl to efekt "pokarmienny" Bo jak piersi są pełne to temp naszego ciała wzrasta a jak dziecię je to się pocimy (do pewnego momentu) potem to temp spada i nam zimno. Ja bynajmniej tak mam.
Opróżnić pierś w moim języku to dac tak żeby pierś była w naszym odczuciu pusta czyli miękka i nie czuje się żadnego napięcia w brodawce.
Ja też daję esputicon ale tylko sporadycznie bo do kolek mam podescie takie ze musza minac same. Niestety nie widzę różnicy za to widzę róznicę po tym jak z mleka krowiego przeszlam na kozie i jem zdecydowanie ostrozniej nabial. Tu się nietolerancja laktozy kłania. Chociaż nasze ludzkie mleko ma jej wiecej niz krowie to się staram. Nie stosuje jakiejs diety tylko jem praktycznie wszystko ale w malych ilosciach. Niestety nie chudne za to tylek mam piekny;-)

Wichurka masz racje w duzej mierze wszystko zalezy od dziecka czy bedzie chcialo wgl.

Kurka moje cycki znowu wariuja- się kolezanki nie naucza szybko cos czuje bo pan prezes zmienia co chwile pory karmienia. Wgl kobity moje dziecko to maly pączek. Taki się z niego lorbas zrobil, że niedlugo oczu nie otworzy bo mu poliki nie pozwola. Jutro mlody konczy 6 tyg a we wtorek generalne mierzenie i wazenie, czuje ze padna rekordy.
Przyjaciel moj napisal " sprzedaz ciast od 14ej na festynie" kobiety jade jego mama robi takie wypieki ze wlos sie sam kreci. :-):-):-) Udanego dnia.
 
Ostatnia edycja:
Mama.O.to Ty juz 6 tyg jestes po porodzie? Wow...to polog juz Ci sie konczy! Ale Ci fajnie :p. U mnie dopiero drugi tydzien sie konczy :-(.
Ja tez chce ciasto :p.

Nasz mala spala od 24.30-6.30. Dostala cyca i teraz spi u nas w lozku i wcale nie wyglada na taka, ktorej chcialoby sie wstawac :p.
Mam jakas obsesje na punkcie moich szwow. Boje sie, ze mi juz wszystkie poszly, ze mi sie zle zrasta, itd. Caly czas zyje w stresie i sie o to martwie.
 
iza - no mój dzisiaj tylko raz mnie obudził w nocy, potem od 6 nadrabiał i pił kilka razy hehe :p ale położna Ci kontroluje szwy więc chyba jest ok ? Zresztą chyba sama możesz spojrzeć czy jest ok :)

Ejjj kiedy mogę kupic stanik do karmienia ? Teraz czy czekać aż laktacja się ustabilizuje ? Czy może już jest stabilna ? :p Ale chyba nie :p
 
izus ja mam takie ataki zimna. Wtedy mam takie dreszcze ze szok.Temp nigdy nie mierzylam.

Ja to tak na chwile tutaj wpadlam (nie ogarniam niczego wiec i czasu nie mam na forum) pytanie mam jak, w co ubieracie swoje malenstwa na spacery? Dzisiaj jest cieplo i nie wiem jak ubrac. Czapeczki ubieracie?
Drugie pytanie jak dlugo karmicie swoje dzieciaczki? Bo moj wisi dlugo, ciagnie za cyca i wydaje sie byc nienajedzony. Smoczkiem pluje esh....
 
anitajas - ja czasu nie liczę... czasem dłużej poje z jednej piersi i mu wystarczy.. czasem robi przerwę i go dostawiam kilka razy, potem zasypia na 10 minut i znowu chce jeść, potem chwila aktywności i znowu je... bywa różnie. Teraz w sumie próbuję od rana iść się wykąpać a boję się że znów będzie głodny... ale teraz to chyba się najadł więc spróbuję go odłożyć i pójść :). Jeżeli dalej ciumka cycka, to możliwe że ma mało mleka i pobudza właśnie Tobie w ten sposób laktację... wszystko się samo unormuje. Bo z czego w sumie wnioskujesz że się nie najada ?
 
reklama
Anitka to moze jest to zwiazane z cukrzyca, bo ja mam tak dokladnie jak teraz opisalas i nic nie pomaga :-(. Co do piersi to mnie zarowno pediatra jak i polozna powiedzialy tak: karmimy jedna piersia 15min., jesli dziecko faktycznie jest glodne to daje na chwilke druga piers i wtedy nastepne karmienie zaczynamy od tej co byla na chwilke. Jak dziecko dalej wola to dac smoczek, jesli widzimy, ze sie najadlo i chce bliskosci a nie jedzenia. U nas to dziala idealnie i uratowalo moje sutki, bo byly wymietoszone za bardzo. Trik na sprawdzenie czy dziecko faktycznie jest glodne to: odciagnac pokarm w ilosci 30ml i dac dziecku, jesli zje to glodne jak nie to smoczek ;-).
Byliscie juz na spacerze? My dzis idziemy pierwszy raz (oprócz wizyty w szpitalu i u pediatry), bo sie zle czulam wczesniej :-(. Slyszalam, ze schemat spacerow to: 15min, 30min, a potem dopiero godzina. Czy to prawda? Jutro jest jakis festyn obok nas i bym sie przeszla, ale nie wiem czy moge isc z mala i na ile bysmy mogli wyjsc. Boje sie, ze ja zalatwie i bedzie chora :p nadopiekuncza matka ze mnie :p.
Zapomnialam zapytac i jak tam udaje Ci sie karmic mniej bolesnie? Jak dalej boli to zglos sie do poradni laktacyjnej i sprobuj nakladek uzyc, bo po co masz sie meczyc ;-).


Pampuszek sprawdz krocze, ale ja i tak mam jakas schize :p. Nie wiem jak bede sie kochac z mezem, bo jak na razie boje sie sama dotknac podczas mycia :p. Licze na to, ze mi przejdzie :p.
 
Do góry