reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2020

Wujek Google mówi tak:

"CZY W CIĄŻY MOŻNA OBCINAĆ WŁOSY?
Istnieje pewien przesąd, że obcinanie włosów w ciąży ma wpływ na rozwój umysłowy dziecka. To kompletna bzdura, niczym nie udowodniona, więc nie należy się tym przejmować. Jeśli masz ochotę ściąć włosy w ciąży, zrób to. W żaden sposób twoje krótsze włosy nie wpłyną na krótki rozum twojego dziecka."

Ja równo za tydzień też ścinam i kolor odświeżam :)
Jaknjuz wcześniej pisalam , że nie wierzę w przesądy, aczkolwiek mialam taki zbieg okoliczności. Że znajomi zaprosili nas na obiad i ja juz jakos w 7 miesiacu bylam mialam sukienkę przewiazana paskiem, a koleżanka mowi odwiaz to bo dziecko sie pepowina okręci oczywiście zaczęłam się śmiać, ale jakież było moje zdziwienie kiedy powiedzieli mi , że synek mial szyjke owinieta pepowina na szczęście raz i luźno.
 
reklama
Oczywiście wtedy te sytuacja się przypominają - ale dla mnie to zawsze zbieg okoliczności:)

Ważne że dzieciątko całe i zdrowe :) - mój mąż do roku miał bliznę wokół szyji właśnie od pępowiny :( tak była zaciśnięta.
 
Znowu 500 postów jednego wieczora OMG. Ja miałam wczoraj kiepski wieczór więc nawet nie wchodziłam na forum. 3 tygodnie temu byłam na weselu u kumpla mojego narzeczonego. Byli w podróży poślubnej, dopiero co wrócili. W niedzielę w nocy zaczął go boleć brzuch rano trafił do szpitala. O 17 zmarł na silne zapalenie trzustki. Masakra. 32 lata chłop. Otyłość i dużo przygód z alkoholem i tak to się skończyło. Strasznie mi szkoda jego żony przede wszystkim. Nie tak to sobie planowała :(
O jeny. Nie wyobrażam sobie tego nawet po 3 tyg od ślubu. Sama jestem 5 mies po ślubie. Wogole śmierć bliskiej osoby to tragedia.
 
Dzięki za wszystkie kciuki. Prenatalne jak na mój wiek 37 lat, wyszły super :)
NT 1,7
CRL 68,8 mm
data porodu z CRL 11 maj 2020 (a moje urodziny 12 maja, mojego taty 13 maja)
Dzidzia nie chciał się pokazywać ale w końcu się udało. Pani doktor powiedziała ze bardzo dobre usg
AF6CFF09-C6A3-43D7-8BA6-46E60BB2589D.jpeg

Wyniki Pappa w piątek.
 
Dziewczyny czy Wasze pociechy już wiedza? Jaka reakcja? My czekamy do prenatalnych ale powiem wam szczerze, że się boję powiedzieć starszakowi bo wcześniej ciągle mówił, że chce rodzeństwo a dziś jak mu powiedziałam, tzn podpytalam czy chciałby dalej to powiedział, że już nie chce i się aż poplakal, że nie o i kropka [emoji2957][emoji15]

Az się teraz boję[emoji849] jak to ogłosić? Jak go delikatnie przekonać? Nie chce go na bok odsuwa i mówić, że ma się pogodzić i kropka, tylko jakoś go fajnie przekonywać, że warto i fajnie mieć rodzeństwo.. Pewnie zazdrość w górę wzięła bo jednak ma już 5 lat i dobrze zaczyna rozkminiac, że dziecko będzie płakać i będzie czasem trzeba trochę ciszej się bawić itp. (takie argumenty użył między innymi)
Przekupywac go nie chce czymś bo to nie jest rozwiązanie, z resztą ja jestem daleka od takich przekupstw dziecka
My powiedzieliśmy wczoraj (syn 7 lat i córka 5) i reakcja była entuzjastyczna :) córka od razu powiedziała że mi będzie przynosić codziennie szklankę mleka ;) bo tak w jej książeczce było o dzidziusiu. Oboje są bardzo podekscytowani. To dobrze bo trochę się martwiliśmy jak to będzie.
 
Co do przesądów kiedyś się uśmiałam odnośnie mojego ślubu. Jak to ciotki siedziały i dyskutowały :)

UWAGA:
Piątek zły początek
Maj nie ma "R"
Róże mają kolce, i tak całe życie :)

Miałam wesele w piątek, w maju, i miałam róże - i jestem szczęśliwa mężatka, prawie na 5 rocznicę będziemy już w trójkę <3 tak że te przesądy zawsze mnie bawiły :)
Moja mama gada tak samo, że piątek to zły zaczątek. Aż jej czasem nie mogę słuchać jak gada takie głupoty. Albo buty na parapecie przed weselem. Czy coś niebieskiego, nie przejść przez próg kościoła lewa nogą i takie tam. Butów nie trzymałam a pogoda była hoho 30+ stopni.
 
My powiedzieliśmy wczoraj (syn 7 lat i córka 5) i reakcja była entuzjastyczna :) córka od razu powiedziała że mi będzie przynosić codziennie szklankę mleka ;) bo tak w jej książeczce było o dzidziusiu. Oboje są bardzo podekscytowani. To dobrze bo trochę się martwiliśmy jak to będzie.
A Twoje dzieci wiedzą że beda mieć dwójkę rodzeństwa?
 
Dzięki za wszystkie kciuki. Prenatalne jak na mój wiek 37 lat, wyszły super :)
NT 1,7
CRL 68,8 mm
data porodu z CRL 11 maj 2020 (a moje urodziny 12 maja, mojego taty 13 maja)
Dzidzia nie chciał się pokazywać ale w końcu się udało. Pani doktor powiedziała ze bardzo dobre usg
Zobacz załącznik 1041655
Wyniki Pappa w piątek.
Super! Gratuluję :)
 
reklama
Jaknjuz wcześniej pisalam , że nie wierzę w przesądy, aczkolwiek mialam taki zbieg okoliczności. Że znajomi zaprosili nas na obiad i ja juz jakos w 7 miesiacu bylam mialam sukienkę przewiazana paskiem, a koleżanka mowi odwiaz to bo dziecko sie pepowina okręci oczywiście zaczęłam się śmiać, ale jakież było moje zdziwienie kiedy powiedzieli mi , że synek mial szyjke owinieta pepowina na szczęście raz i luźno.
Ja nie nosilam paskow a moj syn był 3 razy uwiniety pepowiną [emoji2368]


Mi znow mówili żeby nie odcinać dziecku włosów do roczku. Mojemu synowi tak szybko rosły że obcinalam na pewno 6-7 razy do roczku. I za każdym razem słyszałam że jak to mogłam, ze sie nie obcina!
 
Do góry