reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2020

Wszystko super :) wszystkie dzieci to okazy zdrowia ;) oba mają wszystkie narządy na miejscu, wielkość 6,3 i 6,4cm. Tętno 170 i 168, NT u jednego 1,8 u drugiego 1,9, płeć na razie nieznana :) ryzyko trisomii 21 z wieku 1:110, z korygowane po USG 1:448, pozostałe jeszcze niższe, 1:800 i 1:1200, pobrali mi krew na Pappa, wyniki w przyszłym tygodniu. Doktor zadowolony :) ja przeszczęśliwa :) Ruszały się ślicznie i w ogóle bajka. Nie mam ładnych zdjęć bo prawie same zbliżenia może potem coś wybiorę i dorzucę do wątku USG :)
Super [emoji8][emoji8][emoji8]
Bardzo się cieszę z dobrych wiadomości.
 
reklama
Wszystko super [emoji4] wszystkie dzieci to okazy zdrowia [emoji6] oba mają wszystkie narządy na miejscu, wielkość 6,3 i 6,4cm. Tętno 170 i 168, NT u jednego 1,8 u drugiego 1,9, płeć na razie nieznana [emoji4] ryzyko trisomii 21 z wieku 1:110, z korygowane po USG 1:448, pozostałe jeszcze niższe, 1:800 i 1:1200, pobrali mi krew na Pappa, wyniki w przyszłym tygodniu. Doktor zadowolony [emoji4] ja przeszczęśliwa [emoji4] Ruszały się ślicznie i w ogóle bajka. Nie mam ładnych zdjęć bo prawie same zbliżenia może potem coś wybiorę i dorzucę do wątku USG :)

Nie rozumiem tych testów papa:/
Myślałam ze ryzyko i ryzyko skorygowane jest dopiero po otrzymaniu pappa z krwii?

Moja ginekolog mówi ze jak ryzyko jest 1:5000 to Ok a jak poniżej to już dalsza diagnostyka? Pogubiłam się :(((

A ile Ty masz lat jeśli mogę zapytać?
 
Nie rozumiem tych testów papa:/
Myślałam ze ryzyko i ryzyko skorygowane jest dopiero po otrzymaniu pappa z krwii?

Moja ginekolog mówi ze jak ryzyko jest 1:5000 to Ok a jak poniżej to już dalsza diagnostyka? Pogubiłam się :(((

A ile Ty masz lat jeśli mogę zapytać?
Pierwsze ryzyko wynika z wieku i innych czynników z wywiadu. Przy badaniu USG genetycznym wyliczają już ryzyko na podstawie mierzonych parametrów. No i jeszcze dla pewności robi się papp-a żeby ryzyko określić jeszcze dokładniej. Przynajmniej ja to tak rozumiem z tego co czytam i co mówi lekarka.
 
My po wizycie, wszystko ok, serduszko bije :) [emoji255] fasolek ma 25 mm
Prenatalne za 100 lat czyli 4 grudnia :(
IMG_20191104_121219.jpeg
 
Będzie dobrze :)

Ja dziś jadę test papp-a zrobić... Boje się co to będzie :p USG wyszło mega dobrze więc papp-a też nie powinien być jakiś zly. Lekarka powiedziała, że przy okazji testu papp-a można stwierdzić czy dana osoba ma ryzyko wystąpienia nadciśnienia w czasie ciąży. Ktoś się z tym spotkał? Dopytam jeszcze dziś w punkcie pobrań bo aż jestem ciekawa... Tym bardziej, że mogę być w takiej grupie ryzyka.

Kto wymyśla taki badziewny system? :/ przecież to jest nie do pomyślenia... No ale cóż, w końcu żyjemy w takim kraju, że nic nie powinno nas dziwić :p nie przejmuj się, już po wszystkim!

Ja mimo, że mam 4 kg na minusie to brzuch i tak mi wywaliło. ;p Ja mam jutro wizytę u mojej gin i przedłużenie zwolnienia :D nie mogę się doczekać żeby znowu zobaczyć moje dzikie dziecko haha :D

Ja mam niskie pappa i to zwiększa niebezpieczeństwo rożnych powikłań: nadciśnienia, białkomoczu, preeklempsji, niskiej wagi urodzeniowej itp. Od kilku tygodni biorę na to aspirynę na nic
 
reklama
Super wieści [emoji3059][emoji3590][emoji3059] Gratki dziewczyny [emoji8]
Wszystko super :) wszystkie dzieci to okazy zdrowia ;) oba mają wszystkie narządy na miejscu, wielkość 6,3 i 6,4cm. Tętno 170 i 168, NT u jednego 1,8 u drugiego 1,9, płeć na razie nieznana :) ryzyko trisomii 21 z wieku 1:110, z korygowane po USG 1:448, pozostałe jeszcze niższe, 1:800 i 1:1200, pobrali mi krew na Pappa, wyniki w przyszłym tygodniu. Doktor zadowolony :) ja przeszczęśliwa :) Ruszały się ślicznie i w ogóle bajka. Nie mam ładnych zdjęć bo prawie same zbliżenia może potem coś wybiorę i dorzucę do wątku USG :)
My po wizycie, wszystko ok, serduszko bije :) [emoji255] fasolek ma 25 mm
Prenatalne za 100 lat czyli 4 grudnia :(Zobacz załącznik 1041230
 
Do góry