reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2023

reklama
ja to mam nadzieje ze sie nie przeterminuje znow… pamietam te dni ciagnace sie do porodu, i co chwile dzwoniacy telefon czy juz urodzilam czy jeszcze nie…
Oj tak, jakie to męczące było. U mnie 2 po terminie (śmieję się, że jak teraz dzidzi by poczekałą, to może sobie zrobi urodziny na dzień dziecka 😅), a jeden tylko w terminie :p
 
Dziewczyny pomóżcie. Mam brać duphaston 3x1 rano zjadłam , teraz się zdrzemnęłam i wzięłam tabletkę zawsze drugą jem koło 15 i teraz nie wiem czy ja zjadłam ta tabletkę przed zaśnięciem czy nie. Jeśli tak tzn ze zjadłam i o 15 i o 17 🤦‍♀️ i następna szykuje się na noc. Nie wiem co mam robić nie pamiętam za nic w świecie czy jadłam o 15 czy nie .... wydaje mi się że nie bede jadła już na noc w razie czego żeby nie przedawkować. A jutro muszę zapisywać czy jadłam czy nie.
Co o tym myślicie? Czy zjeść jeszcze na noc , ale jak to będzie już 4 dzisiaj i coś się stanie z dzieckiem bo przedawkuje. Matko nie wiem co się dzisiaj ze mną dzieje 😔😔😔😔
 
Ja z kolei mam nadzieje, że tym razem nie będę musiała mieć wywoływanego porodu w 39tc przez nadciśnienie bo to była katorga. Najpierw balonik, bez rezultatu, potem oksytocyna. 16h męczarni :/

Mi się przyplątała jakaś infekcja. Nie wiem skąd. Napisałam do mojego gina, mam nadzieje, że szybko odpisze.
Mam w domu tylko maść clotrimazolum ale czytałam, że w ciąży nie można :/
 
Dziewczyny pomóżcie. Mam brać duphaston 3x1 rano zjadłam , teraz się zdrzemnęłam i wzięłam tabletkę zawsze drugą jem koło 15 i teraz nie wiem czy ja zjadłam ta tabletkę przed zaśnięciem czy nie. Jeśli tak tzn ze zjadłam i o 15 i o 17 🤦‍♀️ i następna szykuje się na noc. Nie wiem co mam robić nie pamiętam za nic w świecie czy jadłam o 15 czy nie .... wydaje mi się że nie bede jadła już na noc w razie czego żeby nie przedawkować. A jutro muszę zapisywać czy jadłam czy nie.
Co o tym myślicie? Czy zjeść jeszcze na noc , ale jak to będzie już 4 dzisiaj i coś się stanie z dzieckiem bo przedawkuje. Matko nie wiem co się dzisiaj ze mną dzieje 😔😔😔😔
Ja nie raz zapomniałam wziąć tabletki na noc :/
Nic złego się nie działo i myśle, że lepiej nie wziąć jednej jeśli bierzesz 3x niż wziąć 4.
 
Wlansie dziewczyny, co do adapterów to chciałam wam jeszcze coś napisać. Bo one są naprawdę bardzo przydatne, i załatwicie sobie jakiś. Jak byłam z synkiem w 4/5mc to mieliśmy z mężem mały wypadek, jakaś babka wyjechała nam na skrzyżowaniu pomimo czerwonych świateł. Trochę nas wywaliło z drogi i z mojej strony był słup. Ale miałam pasy i wlansie adapter i dzięki temu ze miałam pasy, to przytrzymały mnie i nie uderzyłam cała siła w drzwi samochodu a dzięki temu ze miałam adapter to pas nie wbił mi się w brzuch… a najgłupsze jest to, ze akurat jechaliśmy na wizytę do ginekologa…
Także pasy to podstawa!
 
A jeszcze było o KTG - u mnie było akurat bardzo ważne, bo w pierwszej ciąży ze względu na małowodzie dziecko miało tachykardię (zbyt wysokie tętno, za wysokie i zbyt częste piki). Dzięki wyłapaniu tego mieliśmy po porodzie dodatkowe badania serca i udało się wychwycić i szybko wyleczyć arytmię. Także ja na pewno z KTG nie zrezygnuję.
 
reklama
Dziewczyny pomóżcie. Mam brać duphaston 3x1 rano zjadłam , teraz się zdrzemnęłam i wzięłam tabletkę zawsze drugą jem koło 15 i teraz nie wiem czy ja zjadłam ta tabletkę przed zaśnięciem czy nie. Jeśli tak tzn ze zjadłam i o 15 i o 17 🤦‍♀️ i następna szykuje się na noc. Nie wiem co mam robić nie pamiętam za nic w świecie czy jadłam o 15 czy nie .... wydaje mi się że nie bede jadła już na noc w razie czego żeby nie przedawkować. A jutro muszę zapisywać czy jadłam czy nie.
Co o tym myślicie? Czy zjeść jeszcze na noc , ale jak to będzie już 4 dzisiaj i coś się stanie z dzieckiem bo przedawkuje. Matko nie wiem co się dzisiaj ze mną dzieje 😔😔😔😔
Duphaston to sztuczny progesteron, nie da się przedawkować progesteronu w ciąży. Nie przejmuj się 🙂🙂
 
Do góry