reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2023

Pomożecie mi wybrać termin USG „genetycznego”?
OM 14.08, ovu raczej w połowie cyklu
EDD 21.05

Kiedy najlepszy czas na to USG? Przysługuje mi też Pappa z racji wieku, ale wolę któryś NIPT - na kiedy ten najlepiej?
Najlepiej pod koniec 12 tyg (12+5 np) lub do połowy 13 (13+3/13+4)
 
reklama
Hej!

Zajrzałam się przywitać, ale pogubiłam się w postach. Widziałam, że tworzycie prywatną grupę - proszę o dopisanie, bo nie mogę dokopać się do tego posta żeby zacytować.

Ja kolejna wizyta 19.10. Póki co bez większych zmian, jednego dnia muli mniej, drugiego bardziej, a to mi słabo, a to nie mam siły. Spać mi się chce (a jestem osobą która nigdy nie spała/nie śpi w ciągu dnia). Dodatkowo młoda trochę kaszląca i zostaje w domu do połowy listopada bo czekamy na zabieg usunięcia migdałków… jutro jedziemy nad morze trochę odpocząć i na grzyby bo podobno wysypało.

Gratulacje wszystkich potwierdzonych serduszek, tych podwójnych x 2 🙂
ja tez dzis mlodsza corke zostawilam w domu bo jest lekko przysmarkana a i tak mam dwa dni wolnego wiec… przyszly tydzien pracuje pon-pt, pasuje by byla zdrowa :) ale wiadomo, nie przewidzimy. I tak cud sie stal bo od poczatku roku przedszkolnego nie bylam na opiece jeszcze 🥹🙈
 
Przyniosłam do pracy zaświadczenie już w 7. tygodniu. Ja jestem zwolenniczką wczesnego informowania, bo możesz wtedy korzystać z różnych przywilejów np. wychodzić z pracy na badania (bardzo przydatne w pierwszym trymestrze).
No wiem o tym przywilejach, ale pracuje u prywaciarza w sklepie i szczerze mówiąc zawsze masz stres, on jest strasznym człowiekiem i okropnie traktuje ludzi, dlatego tak się boję mu powiedzieć.. chyba też ze względu na to, że obawiam się że mnie zwolni jak mu już powiem.
 
Ja miałam iui na 2 a nawet na 3 pęcherzykach u mnie lekarka mówiła że jak są cztery to nie robimy. Przy ivf też jest ryzyko ciąży bliźniaczej nawet jak poda się jeden zarodek gdyż może się podzielić.
Zaraz przed ciąża też miałam podwójna owulację a zadnych leków nie bralam. Tak po prostu czasem jest 🙂
Każdy zarodek może się podzielić i może być ciąża bliźniacza (jednojajowa) i są kobiety które czasem mają naturalnie podwójną owulację i stąd ciąża bliźniacza (dwujajowa). Ale to są wybryki natury i czasem się zdążają. Tutaj wcześniej było wspomniane że takich ciąż może być więcej i co do tego doprowadza.
 
Na mss szybszy i łatwiejszy sposób komunikacji. Też na takiej jestem 😊 z czasem właśnie przeszłyśmy z zamkniętego na mss ;)
Wiele osób nie korzysta z FB/Messenger i jest na forum właśnie dlatego że daje to jakąś anonimowość. Szkoda zakładać grupę tu na forum a później przenosić się na Messenger…
 
Cześć dziewczyny :) mało się tu odzywam.. tylko tak sobie czytam. Zastanawiam się czy u was w pracy już wiedzą, że jesteście w ciąży? U mnie dziś 6t3d wizyta za 11 dni ale do tego czasu chyba umrę.. cały czas chodzę i zastanawiam się czy tym razem jest ok (2 ostatnie ciążę stracone) nawet sobie zaczęłam notować objawy dochodzące 🤣 ale to tylko dlatego, że ostatnią ciążę, nagle objawy zaczęły się cofać przez co miałam bardzo źle przeczucie i niestety przeczucie okazało się prawdą, ciąża obumarła. Tym razem z dnia na dzień czuje się gorzej 🤣 co bardzo mnie cieszy.. Nie mam wymiotów ale ciągle mi niedobrze, mam zaparcia, ból piersi, często jest mi słabo i mam wrażenie że zaraz zemdleje. Do pracy chodzę, ale nikomu nic nie powiedziałam. Wiem, że szef się wścieknie a nie jest to niestety sympatyczny człowiek. Mam umowę do końca grudnia, bo poprzedniej ciąży nie chciał dać mi umowy na stałe, no i tak się zastanawiam kiedy mu powiedzieć 😌
To co mogę Ci doradzić to to, że jak będziesz mówić o ciazy to miej już zaświadczenie od lekarza, które złożysz pracodawcy. U mojej znajomej w pracy chcieli wyrzucić pracownice, która ustnie poinformowała o ciąży a szef się wypierał, że nic nie wie i po prostu ją zwalnia. Nie wiem jak się skończyło bo dawno z nią nie rozmawiałam ale warto mieć zabezpieczenie
 
No wiem o tym przywilejach, ale pracuje u prywaciarza w sklepie i szczerze mówiąc zawsze masz stres, on jest strasznym człowiekiem i okropnie traktuje ludzi, dlatego tak się boję mu powiedzieć.. chyba też ze względu na to, że obawiam się że mnie zwolni jak mu już powiem.
Jeśli masz umowę o pracę to pracodawca może Cię zwolnić w ciąży tylko w wyjątkowych okolicznościach, właściwie to nawet nie zwolnić a nie przedłużyć umowy.
 
No coś tam też czytałam że jeśli umowa kończy się po skończonym 12tc to jest zobowiązany przedłużyć mi ją do dnia porodu ale nie wiem jak to wygląda faktycznie. Pracuje w tej firmie od roku, także nie może mnie osądzić o to, że jestem kombinatorką bo zatrudniłam się po to żeby mieć l4 czy coś.. ale nie wiem :(
 
reklama
To co mogę Ci doradzić to to, że jak będziesz mówić o ciazy to miej już zaświadczenie od lekarza, które złożysz pracodawcy. U mojej znajomej w pracy chcieli wyrzucić pracownice, która ustnie poinformowała o ciąży a szef się wypierał, że nic nie wie i po prostu ją zwalnia. Nie wiem jak się skończyło bo dawno z nią nie rozmawiałam ale warto mieć zabezpieczenie
Nawet jakby ją zwolnił bo nie wiedział o ciąży to to potem musiałby przywrócić ją na stanowisko.
 
Do góry