reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2022

właśnie on mi robił prenatalne. Nic a nic nie mówił na ten temat... Mówił że USG wygląda ok. Teraz myslam jechać do Tomasza Góry do Jasionki.
W Gdańsku podobno prof. Krzysztof Preis.

Mam nadzieję i o to się modlę bo w sumie tyle mi zostało.. Żeby się to wchłonęło jeszcze albo w ogóle żeby to była pomyłka.
znam go, faktycznie ma duże doświadczenie. Moja koleżanka niedawno też miała taśmy, a na połówkowych już ich nie było :)
 
reklama
Dziewczyny opryszczka się do mnie przyczepiła 😓😓😓😓
Czytam o tym i strach mnie naszedł, bo niebezpieczna dla dziecka. Niby pierwotna gorsza, zdaje mi się, że kiedys miałam
Zadzwonię do gina czy mi coś zapisze czy do rodzinnego?
 
Dziewczyny, a czy spotkałyście się z sytuacją, ze Nifty dal prawidłowy wynik, a dziecko było chore? W wyniku Pappa mam informacje, ze zostałam poinformowana o możliwości wykonania testu wolnego DNA, które mimo wszystko nie zastąpi aminopunkcji. I nie wiem jak to interpretować. Mąż chce robić Nifty.
 
Dziewczyny, a czy spotkałyście się z sytuacją, ze Nifty dal prawidłowy wynik, a dziecko było chore? W wyniku Pappa mam informacje, ze zostałam poinformowana o możliwości wykonania testu wolnego DNA, które mimo wszystko nie zastąpi aminopunkcji. I nie wiem jak to interpretować. Mąż chce robić Nifty.
Nifty chyba badają tylko te podstawowe wady genetyczne a już amniopunkcja jest bardziej rozszerzona. Chyba 😋
 
Dziewczyny, a czy spotkałyście się z sytuacją, ze Nifty dal prawidłowy wynik, a dziecko było chore? W wyniku Pappa mam informacje, ze zostałam poinformowana o możliwości wykonania testu wolnego DNA, które mimo wszystko nie zastąpi aminopunkcji. I nie wiem jak to interpretować. Mąż chce robić Nifty.
Hej, jest taki wątek "Amniopunkcja robić czy nie" i tam dziewczyny fajnie tłumaczą. Może jakoś Ci to ułatwi podjęcie decyzji.
 
Hej, jest taki wątek "Amniopunkcja robić czy nie" i tam dziewczyny fajnie tłumaczą. Może jakoś Ci to ułatwi podjęcie decyzji.
Ja amnio jednak nie zaryzykuję raczej... Chyba że wyjdzie wiele różnych aberracji tak, że będzie wykazywać, że dziecko po porodzie i tak umrze...

Dziś doszły moje papiery do Katowic
 
Dziewczyny, a czy spotkałyście się z sytuacją, ze Nifty dal prawidłowy wynik, a dziecko było chore? W wyniku Pappa mam informacje, ze zostałam poinformowana o możliwości wykonania testu wolnego DNA, które mimo wszystko nie zastąpi aminopunkcji. I nie wiem jak to interpretować. Mąż chce robić Nifty.
Nifty odpowie na pytania, czy dziecko choruje na podstawowe choroby genetyczne, które maja w zakresie, czyli „zwykle Nifty” bada trisomie 21, 18, 13, jeśli powie, ze ich nie ma, to raczej nie ma szans na pomyłkę. Gdzie jest pies pogrzebany to właśnie ta pappa… czasami pappa jasno wskazuje na ryzyko konkretnego zespołu, np T21, a później z amnio może okazac się, ze wada genetyczna była, ale inna. W takim przypadku Nifty nie wyłapie innej wady, niż te kilka, które bada :/ Dlatego nie do końca to Nifty polecam, bo tez jak Nifty wskaże wadę np T21, to i tak trzeba potwierdzic to amniopunkcją. Wg mnie Nifty jest super jako badanie przesiewowe, ale nie dla osób, które chcą porządnej diagnostyki i potrzebują jasnej odpowiedzi w sytuacji, gdzie już jest podejrzenie wady. Tu, gdzie mieszkam tak to działa - Nifty jako przesiewowka, ewentualnie jeśli pappa wyjdzie na granicy ryzyka, ale jeśli pappa pokazuje wysokie ryzyko, to oczekiwanie na Nifty może tylko zmarnować czas… A z drugiej strony jeśli faktycznie problemem jest tylko ZD, to Nifty to wyłapie. Skomplikowane to wszystko, trzeba wybrać to, co będzie dla Was najlepsze i da wystarczającą odpowiedz. Jeśli na amnio trzeba czekac do 15tyg, to możliwe ze Nifty przyjdzie pierwsze i wtedy zdecydujecie czy robić amnio czy nie.
 
Nifty odpowie na pytania, czy dziecko choruje na podstawowe choroby genetyczne, które maja w zakresie, czyli „zwykle Nifty” bada trisomie 21, 18, 13, jeśli powie, ze ich nie ma, to raczej nie ma szans na pomyłkę. Gdzie jest pies pogrzebany to właśnie ta pappa… czasami pappa jasno wskazuje na ryzyko konkretnego zespołu, np T21, a później z amnio może okazac się, ze wada genetyczna była, ale inna. W takim przypadku Nifty nie wyłapie innej wady, niż te kilka, które bada :/ Dlatego nie do końca to Nifty polecam, bo tez jak Nifty wskaże wadę np T21, to i tak trzeba potwierdzic to amniopunkcją. Wg mnie Nifty jest super jako badanie przesiewowe, ale nie dla osób, które chcą porządnej diagnostyki i potrzebują jasnej odpowiedzi w sytuacji, gdzie już jest podejrzenie wady. Tu, gdzie mieszkam tak to działa - Nifty jako przesiewowka, ewentualnie jeśli pappa wyjdzie na granicy ryzyka, ale jeśli pappa pokazuje wysokie ryzyko, to oczekiwanie na Nifty może tylko zmarnować czas… A z drugiej strony jeśli faktycznie problemem jest tylko ZD, to Nifty to wyłapie. Skomplikowane to wszystko, trzeba wybrać to, co będzie dla Was najlepsze i da wystarczającą odpowiedz. Jeśli na amnio trzeba czekac do 15tyg, to możliwe ze Nifty przyjdzie pierwsze i wtedy zdecydujecie czy robić amnio czy nie.
Zakładając, ze Nifty wyjdzie prawidłowo. W takiej sytuacji można odpuścić tą amniopunkcje czy w kontekście T21 ? Ja dziś jestem14+0, amino wykonują od 16+0. Na wynik czeka sie 4-8tyg
 
Zakładając, ze Nifty wyjdzie prawidłowo. W takiej sytuacji można odpuścić tą amniopunkcje czy w kontekście T21 ? Ja dziś jestem14+0, amino wykonują od 16+0. Na wynik czeka sie 4-8tyg
Jeśli ta informacja Wam wystarczy i Nifty wyjdzie negatywne, to można odpuścić, chyba ze później usg coś jeszcze pokaże :) Może zastanówcie się nad Nifty pro? Zawsze to większy zakres badania. Patrząc po dziewczynach to wynik powinien być w kilka dni roboczych, 5-7
 
reklama
Zakładając, ze Nifty wyjdzie prawidłowo. W takiej sytuacji można odpuścić tą amniopunkcje czy w kontekście T21 ? Ja dziś jestem14+0, amino wykonują od 16+0. Na wynik czeka sie 4-8tyg
Amniopunkcję można wykonać już od 15 tc i wynik można przyspieszyć tak jak u mnie czekałam na wynik tylko 2 dni.
 
Do góry