reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2022

Hej, mam takie pytanie, ponieważ przeżywam niewyobrażalny stres... :( , czy którejś z was wyszło na badaniu prenatalnym podwyższone tętno i faza wsteczna w przepływie??? Podobno może to świadczyć o wadzie serca dziecka, choć mam nadzieję że nie... Zrobiłam też test Pappa, ale na wyniki muszę trochę poczekać (choć mam do niego mieszane uczucia) w pierwszej ciąży go celowo pominęłam, ale tam nie było żadnego problemu z wynikami.
Jak wysokie jest tętno dziecka? I jakie jest NT ?
 
reklama
Hej, mam takie pytanie, ponieważ przeżywam niewyobrażalny stres... :( , czy którejś z was wyszło na badaniu prenatalnym podwyższone tętno i faza wsteczna w przepływie??? Podobno może to świadczyć o wadzie serca dziecka, choć mam nadzieję że nie... Zrobiłam też test Pappa, ale na wyniki muszę trochę poczekać (choć mam do niego mieszane uczucia) w pierwszej ciąży go celowo pominęłam, ale tam nie było żadnego problemu z wynikami.
Najlepiej zrobić echo serca płodu. Skąd jesteś? W Warszawie mogę Ci polecić pracownię na Agatowej. Mają bardzo dobry sprzęt i świetnych specjalistów.
W poprzedniej ciąży bylam tam na usg połówkowych bo przyjmuje tam moja ginekolog- onkolog i w poczekalni byly dziewczyny ktorw czekały na echo.
 
Gratulacje Dziewczyny, super wieści :D

Ja siedzę dalej w piżamie i zbieram siły na prysznic. Mdłości dzisiaj 10/10, a to już 12+1.

Moja aplikacja ciążowa: "mdłości odeszły i czujesz przypływ energii"
Ja: 🤢😯

Przynajmniej o tej kiełbasie już nie myślę tak mnie pocieszyłyście :) No i bratu spadła gorączką, saturacja nie spada i ciut lepiej się czuje dziś :)
 
Gratulacje Dziewczyny, super wieści :D

Ja siedzę dalej w piżamie i zbieram siły na prysznic. Mdłości dzisiaj 10/10, a to już 12+1.

Moja aplikacja ciążowa: "mdłości odeszły i czujesz przypływ energii"
Ja: 🤢😯

Przynajmniej o tej kiełbasie już nie myślę tak mnie pocieszyłyście :) No i bratu spadła gorączką, saturacja nie spada i ciut lepiej się czuje dziś :)
Oj to współczuję tych mdlosci, jestem też 12+1 i u mnie się już chyba wyciszają...mam dużo mniej. Albo tak mi zatoki doskwierają że już na mdlosci brak mi uwagi 🤨😅
 
Oj to współczuję tych mdlosci, jestem też 12+1 i u mnie się już chyba wyciszają...mam dużo mniej. Albo tak mi zatoki doskwierają że już na mdlosci brak mi uwagi 🤨😅
Ja miałam takie dwa dni w zeszłym tygodniu, że było naprawdę znośniej. Jak żołądek był pełny to było ok i byłam przekonana, że mdłości się wyciszają...ale jak wróciły to nawet w nocy się przez nie budzę. Dzisiaj ledwo co daję radę jeść i czy coś mam w brzuchu czy nie to mdłości masakryczne. Jakoś dam radę, żyję nadzieją, że lada moment miną... :) Najważniejsze, żeby jutro na USG wszystko było ok 😬
 
Super wieści po prenatalnych !!♥️♥️
Mi się udało umówić na połówkowe 🤔 7 grudzień już ...
Nie za szybko ? Według om teraz 14+1 wg USG 15+1...a 7 grudnia będzie wg OM 18+1 , a wg USG 19+1...
Teraz poszłam za późno na prenatalne i dzidzia była za duża 😏 niby 13+3 a jednak okazała się tydzień starsza
Ale namieszałam z tymi tygodniami 🤣
Zrobiłam sobie te łososie z mascarpone i całe zżarlam ..pycha były 😑 teraz umieram i piję rumianek
 
Ostatnia edycja:
Najlepiej zrobić echo serca płodu. Skąd jesteś? W Warszawie mogę Ci polecić pracownię na Agatowej. Mają bardzo dobry sprzęt i świetnych specjalistów.
W poprzedniej ciąży bylam tam na usg połówkowych bo przyjmuje tam moja ginekolog- onkolog i w poczekalni byly dziewczyny ktorw czekały na echo.
Dziękuję za odpowiedź. Jestem z Łodzi. Też właśnie chce zrobić echo, ale niestety skierowania mi nie dali :/ będę szła prywatnie. Dziś jeszcze idę do innego lekarza, aby potwierdzić bo mam cichą nadzieję że może jest jednak wszystko ok
 
reklama
Dziękuję za odpowiedź: Tętno 171 a NT 1,5mm i ta nieszczęsna faza wsteczna w przepływie
A może to poprostu jakiś błąd, może warto wykonać usg u innego lekarza? Moje dziecko tez miało podwyższone tętno. Tez około 170. Teraz jestem w 15t5 dniu i jest od 150 do 160. Może taki urok dziecka. Po moich przygodach ,myślę że warto udać się do innego lekarza. Nie potrzebny nam w tym stanie stres 😉
 
Do góry