reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2018

reklama
Hej kobietki :)

Dawno mnie nie było, ale czytam Was na bieżąco.

@Jetkaa super, że już jesteście w domku ! Podziwiam Was za tą walkę i za trud, który wkładacie w codzienne funkcjonowanie :D Będzie dobrze, zobaczysz - wszystkie te troski będziecie mieć wynagrodzone :) Oskarek jest cudowny, a teraz jak jest w domku to znacznie szybciej
dojdzie do siebie, zobaczysz!

@Paula1207 ja bym ich zaskarżyła ... co za nieodpowiedzialni ludzie! Dlaczego teraz odmówili zrobienia RTG? Mam nadzieję, że z Twoją Tośką będzie wszystko dobrze :* Trzymam kciuki !

Na szybko co u nas: mamy za sobą 3 dni gorączkowania i marudzenia (chyba ząbki idą), bo pakuje te łapki cały czas do buźki.
Chrzciny mieliśmy 1.09 i wszystko się udało :) Mała w kościele śmiała się lub "obczajała" co to się dzieje, hihi. 21.09 skończy 4 miesiące i powoli wchodzi w 68 rozmiar (teraz waży 6300).
Zmieniliśmy mleko na sojowe z Humany i skończyły się całkowicie problemy z kupką, brzuszkiem - nawet z buzi wszystko jej poznikało.
Teraz mam na dniach zamiar rozszerzyć dietę bo dostaliśmy taki przykaz od pediatry (mała ma cały czas dość miękką główkę (nie przyswajała do końca normalnego mleka - używaliśmy HIPP COMBIOTIC), i mamy szybciej rozszerzyć by pobierała więcej składników (powinna wtedy szybciej twardnieć potylica etc.).
A tak ogólnie powiem Wam, że nie mogę narzekać, bo mam kochane i mało wymagające dziecko - sama się zajmie jak jest taka potrzeba. Niedługo szczepimy drugą dawkę 6w1. I to by było na tyle :)

Ściskam Was gorąco i życzę wytrwałości z pociechami !
Buziaki
 
Czesc dziewczyny.
My dzis mielismy zabiegany dzien z oskim.. Polski system mnie dobija... Zeby załatwić ciezko choremu dziecku rehabilitacje to graniczy z cudem... Myślalam ze wyjde z siebie.. Zalatwiamy to 3 dni ogarniacie?? I tek zesmy jej nie załatwili! A wiec.. Poszlismy zapyatc o rehabilitacje oczywiście trzeba skierowanie,ok poszlismy po nie napisala ze ortopeda i z tym na rehabilitację.. Tam powiedzieli ze nie takie tylko inne. Wracamy sie do Doktorki a jej juz nie było.. Następnego dni znowu pojechaliśmy ona zmienila na prawidłowe.. Czekalismy na fizjoterapeute dość długo po czym oznajmił ze takich dzieci nie masuja.. Nosz ku**a jak by nie mogli odrazu powiedziec.. Na następny dzień poszliśmy do takiego osrodka chorych dzieci i tam trafilismy na aniola. Malego wybadal. Jest zle z małym jezeli chodzi o neurologie:( glowki nie trzyma.nie ciagnie za cialem,raczki szpakowate. Wszystko zle.. Raczki stopy glowa plecki brzuszek.. Masakra.. Jest tak wiotki jak zaraz po urodzeniu.. Slaby odruch ssania..przykurcze Ehhh... Musze mu glowke wladac do okragu zeby trzymal prosto. Dawac ssac moje place. Jak najdluzej na brzuszku.. Masakra.. Zbadal go i wymaga rehabilotacji ale kuzwa musimy znowu jechać po inne skierowanie, isc na komisję czy go wezma pod swoje skrzydla.. Omg... Naprawdę zalatwiania jak bym miala malo na glowie.. Od lekrza do lekrza wysylaja chociaż gdyby wiedzieli po co.. Paranoja.. Wrrr
 
Hej
@Jetkaa super że wkoncu w domu jesteście, dla starszego to nowa i trudna sytuacja ale z czasem będzie lepiej. Super że tak wszystko ogarniasz przy maluszku, cały czas w ciebie wierzyłam i wierzę dalej dzielna kobitka z ciebie!

@Brzuszkowa ja chciałam troszkę później dawać kaszki wkoncu butla mm starcza jej na całą noc ale ostatnio zastanawiam się czy cos jej nie podac i pamietam ze przy starszej szukalam kaszek bezmlecznych bo jak jadła jedno mleko to niechcialam dawac kaszki na bazie innego mleka. Teraz jeszcze nie myślałam nad tym.

U nas też codzienna walka z dziaslami slini sie pcha piastki do buzi marudzi muszę zakupić zel do smarowania moze trochę zalagodzi bol. Przy starszej mialam z 3 rodzaje i poprawy za bardzo nie było widać może na Oliwke lepiej podziała.
 
Mój syn za 3dni ma 5 miesięcy a ślini się bardzo, gryzie wszystko odkąd skończył dwa miesiące :)

@MB91 mi gastroenterolog mówiła, że mleko sojowe można po 6 miesiącu życia.

Nadal mamy problem z płaczem przy puszczaniu bąków :(
 
Bąki są strasznym przeżyciem :-) chociaż mały ma 4,5 mc ...
Jest cały czas na piersi ale chciałabym zacząć wprowadzać mu sporadycznie mm bo mam wrażenie ,że jest głodny. Waży 7300 i chyba to moje mleko już go nie zaspakaja.
Może jakoś utrzymamy laktację bo przy napadzie płaczu to jedyny skuteczny uspokajacz .
 
My dzisiaj byłyśmy na szczepieniu i Laura waży 6330g, ma skończone 4 miesiące. Jeszcze z 3 tyg i też chcę jej wprowadzac już jakieś warzywka. Przesypia mi już noce, czasem z jednym jedzeniem i śpi 8,9 rano :) Jak często Wasze dzieci śpią w dzień?
 
My dzisiaj byłyśmy na szczepieniu i Laura waży 6330g, ma skończone 4 miesiące. Jeszcze z 3 tyg i też chcę jej wprowadzac już jakieś warzywka. Przesypia mi już noce, czasem z jednym jedzeniem i śpi 8,9 rano :) Jak często Wasze dzieci śpią w dzień?
Mojej ostatnio sen w ciągu dnia się poprawił. Od dwóch tygodni śpi trzy razy dziennie po ok. 2 godziny. Wcześniej były tylko drzemki 15 minutowe.
 
reklama
Do góry