reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2018

reklama
U nas też różnie z ulewaniem, jak poje tak pod korek to więcej ,a tak to troszkę taka serwatka się uleje . Z tymi ząbkami to aż się boję, chłopakom wychodziły dość wcześnie ok 3 miesiąca pierwsze się pojawiały. Julianowi wychdzily dwie górne jedynki jednocześnie i zanim było widać dwie białe kreseczki to miał przez 3 dni temperaturę po 39 st. No a my codziennie do lekarza co jest dziecku, bo ani kataru i kaszlu zero .
 
Hej
My zaczniemy rozszerzanie diety po 4miesiącu bo malutka jest tylko na mm i ja nie wnikam kto jak i kiedy to bedzie robić bo każda z nas chce dla swojego dziecka jak najlepiej i umyślnie krzywdy nie zrobi. Wogole to od ok 2tygodni Oliwka jadła tylko rano pierś i byłam zadowolona że chociaż tyle aż tu w poniedziałek wybrałam się do okulisty i stwierdziła u mnie znaczne pogorszenie wzroku dostałam zastrzyki tabletki i czekam na badania:( musiałam małą odstawić od piersi i tak mi z tym ciężko:(
Moja też odstawia cyrki przy jedzeniu najladniej je nad ranem a w dzień tragedia chyba taki okres u naszych maluszkow.
A z tym ciumkaniem paluszkow to widzę u was tak samo mała w nocy nie płacze tylko ciągnie palce tak głośno ze mnie budzi. Już kupiłam gryzaki daje jej do rączki i sobie ciumka a ile sie przy tym nagada hehe ubaw mamy niezły. Moja też lubi sobie pogadac pogaworzyc zaczyna też śmiać sie wglos.

A z ulewaniem jeszcze czasem problem jest, tyle dobrze ze nie dużo troszke po brodzie poleci.

Mamusie które karmią mm ile wasze maluszki zjadają za jednym razem? Bo moja zje 80ml-100ml i jej starcza nawet na 3h trochę mnie to dziwi ale rośnie chudzinka nie jest więc chyba jej starcza. Teraz o 19.30 zjadla 90ml po 21 zjadla 30ml i poszła spać i śpi do tej pory.
 
Hej
My zaczniemy rozszerzanie diety po 4miesiącu bo malutka jest tylko na mm i ja nie wnikam kto jak i kiedy to bedzie robić bo każda z nas chce dla swojego dziecka jak najlepiej i umyślnie krzywdy nie zrobi. Wogole to od ok 2tygodni Oliwka jadła tylko rano pierś i byłam zadowolona że chociaż tyle aż tu w poniedziałek wybrałam się do okulisty i stwierdziła u mnie znaczne pogorszenie wzroku dostałam zastrzyki tabletki i czekam na badania:( musiałam małą odstawić od piersi i tak mi z tym ciężko:(
Moja też odstawia cyrki przy jedzeniu najladniej je nad ranem a w dzień tragedia chyba taki okres u naszych maluszkow.
A z tym ciumkaniem paluszkow to widzę u was tak samo mała w nocy nie płacze tylko ciągnie palce tak głośno ze mnie budzi. Już kupiłam gryzaki daje jej do rączki i sobie ciumka a ile sie przy tym nagada hehe ubaw mamy niezły. Moja też lubi sobie pogadac pogaworzyc zaczyna też śmiać sie wglos.

A z ulewaniem jeszcze czasem problem jest, tyle dobrze ze nie dużo troszke po brodzie poleci.

Mamusie które karmią mm ile wasze maluszki zjadają za jednym razem? Bo moja zje 80ml-100ml i jej starcza nawet na 3h trochę mnie to dziwi ale rośnie chudzinka nie jest więc chyba jej starcza. Teraz o 19.30 zjadla 90ml po 21 zjadla 30ml i poszła spać i śpi do tej pory.
Moja też je co 2 co 3 godziny ale od 60- 90 ml. Teraz już częściej przytrzymujrle ja chwilę i zaczyna po 120 ml. Przybiera ładnie więc po prostu wolą częściej ale mniej.
 
Wlasnie mialam o to zapytac :-) moj maluch tez je co 3 godz i tak 100- 120 ml. Tak samo w nocy. Zaczelam sie zastanawiac czy to ok bo powinien juz zjadac troche wiecej ale widze ze nie jestesmy sami. Widocznie tak jak ktoras mama powiedziala. Potrzebuja mniej a czesciej :-) a ja juz bym chciala zeby zaczal chociaz odrobine wiecej spac w nocy :-(
 
Szkoda że nie można policzyć ile dziecko zjada z cycka.. nawet przy odciąganiu to nie to samo.

Moja Ninka, dziecko złote, ciamka sobie kolację o 21 i śpi do 6/7 rano :)
 
To widze, że z ilością jedzenia to wszędzie podobnie. U mnie zjada ok. 100 ale to jest tak ze najpierw ok 60 i juz sie wierci, odbijam i za pol godz dojada albo nie. Z nocami tez ciężko, duzo pobudek i nadal brak stalych por jedzenia. Zuza w tym wieku juz noce przesypiala i jadla o stałych porach, a Bartek to jedna wielka niewiadoma.
A jak to u Was wyglada? Ile karmien w nocy? Juz stale pory jedzenia sa?
 
reklama
To widze, że z ilością jedzenia to wszędzie podobnie. U mnie zjada ok. 100 ale to jest tak ze najpierw ok 60 i juz sie wierci, odbijam i za pol godz dojada albo nie. Z nocami tez ciężko, duzo pobudek i nadal brak stalych por jedzenia. Zuza w tym wieku juz noce przesypiala i jadla o stałych porach, a Bartek to jedna wielka niewiadoma.
A jak to u Was wyglada? Ile karmien w nocy? Juz stale pory jedzenia sa?
U mnie je kolo 21 kolacje, pozniej o 2 i 5 rano. I wstaje o 8 :)
 
Do góry