reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2018

Witam
@Nan90 ja będę szczepic, mam niedługo dzwonić się umówić wiec malutka będzie szczepiona ok.3mies myślę ze wybiorę 6w1 a z resztą to jeszcze sie zastanawiam bo wszystkie szczepionki będę oddzielac. A te brzydkie miejsce po szczepieniu to normalne ciocia jest pielęgniarką i mówiła ze ta szczepionka tak ma u nas już praktycznie wygojone, jak podchodzilo ropą to octaniseptem przecieralam.
@Brzuszkowa ja starszą szczepilam na rotawirusa i każdy mówił ze bez sensu ale przez 6lat tylko raz miała jelitowke i to doslownie 1dzień musialabys popytać wśród znajomych czy ktoś szczepil i czy się sprawdziło bo ja się zastanawiam dalej nad rota i nie wiem jeszcze.
@sredec1982 u nas taka sytuacja z histerycznym płaczem byla jakoś tydzień temu przez jakieś 3-4dni i samo przeszło a jak u was lepiej?
@Blondynka1988 moja ma 9tyg i czasem jakieś łezki zaczynają sie pojawiać.
@maripo kiedyś czytałam o zatkanym kanaliku może u was to jest to, myślę że jak jutro pójdziesz do lekarza to nic się nie powinno stać tylko do czasu wizyty przemywaj solą fizjologiczna.

Ale tu pustki przez weekend były dobrze ze wrocilyscie ;)
 
reklama
U nas jak byla ropa w oczku u starszego synka to mial zapalenie spojówek od wiatru dostal, cos dmuchnelo i sie cos dostało.dostał krople i odrazu przeszlo... A zas mojej szwagierki mala miala ciagle rope w oczku i okazalo się ze zatkane kanaliki i lekarze jej przetykali raz dwa i było po sprawie.. Oczko jej ciagle ropialo a po nocy otworzyc nie mogla bo tak jej to sie lalo i zasychalo.. Lepiej sprawdzic jak nie przejdzie:)
 
Dzieki dziewczyny za pomoc. Bylysmy na izbie przyjec jednak i ma zapalenie spojowki i mam jej aplikowac masc do oczka.
 
A jednak....

Jetkaaa co u was?

Dzień dobry ;)

Mały coraz mniej mi śpi i czasu na czytanie, pisania e coraz mniej. Potrafi nawet 3 godziny się rozglądać, gadać, interesuje się zabawkami. Najbardziej lubi jak dziewczynki do niego gadają i się wygłupiają. Uśmiech od ucha do ucha wtedy. Leniwy na podnoszenie główki jest. Tzn jak na mnie leży to trzyma ładnie a jak na łóżku to wsadza pięść do buzi i ja ssie i w głębokim poważaniu na podnoszenie głowy.

Miłego dnia ;)
 
To prawda. Coraz mniej tego czasu jest [emoji6] Moja mała już w ciągu dnia praktycznie ucina sobie dwie krótsze i jedną dłuższą drzemkę.

Ja mam szczepienie 12.07 i się zastanawiam czy szczepić ją teraz czy czekać do 3 miesiąca .... wybraliśmy szczepionki 6w1. Ehh...
 
Ja że szczepieniem czekam żeby na rączce szczepionka się zagoiła. Tak mi ciocia pielęgniarka podpowiedziała bo tak na szkoleniach do szczepień ich uczą.
 
My jesteśmy dzisiaj po szczepieniu hexacima 6w1, NFZ pneumokoki, rota dwudawkowa. Malutka śpi ślicznie. Mamy małą niedowagę zamiast 4660 waży 4450 ale urosła już 3cm [emoji16] razem z siostrzyczka starszak miał bilans dwulatka i też wszystko w miarę ok [emoji12] jeszcze płaskostopie i jakieś szmery w serduszku, reszta idealnie. [emoji106]
 
My jesteśmy dzisiaj po szczepieniu hexacima 6w1, NFZ pneumokoki, rota dwudawkowa. Malutka śpi ślicznie. Mamy małą niedowagę zamiast 4660 waży 4450 ale urosła już 3cm [emoji16] razem z siostrzyczka starszak miał bilans dwulatka i też wszystko w miarę ok [emoji12] jeszcze płaskostopie i jakieś szmery w serduszku, reszta idealnie. [emoji106]
Ile dałaś za Rota jak można spytać?
 
reklama
Dziewczyny, jak czesto jedza Wasze dzieci? Glownie te karmione mm. Bo moja od jakiegos tygodnia przesypia cale noce bez budzenia na jedzenie (nawet 7h!), a w ciagu dnia je nawet co 3-4 h, a wczesniej mleczko musialo byc co 2h. Piers dostaje rzadko, glownie nad ranem i wieczorem, plus i tak musi dostac mm. Zastanawiam sie nad ta czestotliwoscia, bo wg rozpiski na mm powinna jesc nawet i 180 ml za kazdym razem, ale je zazwyczaj 120 ml, czaasem 150 ml. Ma 9 tyg. do tej pory taki maly zarloczek byla, jak juz dostaje mleko to czasem i rzuca sie na butelke jak szalona, jak wczesniej. Wiem, ze na opakowaniu mm jest napisane, ze dziecko moze jesc mniej/wiecej, ale jak to u Was wyglada?
 
Do góry