reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2018

Dziewczyny jak wygląda Wasz dzień z dzieckiem? czy karmienia macie tak co 2-3 godziny? i czy dzieci Wam spią w dzień, powiem szczerze u mnie ciezko ze spaniem, jej godzina to 11 i jak zasnie spi 30 min wiec potem musze się z nia położyć i tak dzień zleci tylko że ja nic nie zrobię, bo jak ją odkladam to płacze, karmienie tez u nas róznie, raz co godzine raz co dwie, nie wiem może ona nie jest najedzona, za wcześnie może ja od piersi odstawiam...i ogolnie się sama nie poleży długo bo po jakimś czasie zaczyna płakać..

A ile ma tygodni?
Bo po okresie noworodkowym to dziecko już dostaje dodatkowe funkcje ;) a nie tylko jedzenie spanie i pieluchy. Moja ma 6 tygodni skończone i tak w ciągu dnia to nie śpi 6-8 godzin zależnie od dnia. Leży, gada po swojemu, patrzy na mnie, na świat, trochę jej śpiewam (biedna ;) ), trochę czytam, spacerki jakieś, pokazuje jej karty kontrastowe itp. W ciągu dnia to faktycznie ciężko coś zrobić.
 
reklama
@sredec1982 ja stopniowo zmieniam i obserwuje czy nic sie nie dzieje.
pampers active baby dry nie ma tego wskaźnika pokazującego czy jest mocno mokra pieluszka :) dada extra care (fioletowe opakowanie i pieluszki) ma :) tak samo te pampersy pachną (ładnie, ale dla mnie to może byc alergen) a dada i pampers premium care nie :)
my sie przeniesiemy z pampers premium care na dada extra care :)
Ja używam też tych fioletowych dada, możesz mi napisać gdzie jest ten wskaźnik wilgotności, dodam że używamy 2.
 
Laurą tez dzisiaj dała popalić. Zasnela dopiero po 24,chyba tylko na pol godziny a później do 4 nie spała wcale, a jak na chwile oczka zamknęła to się tak wierciła nie wiem czy to od tej wysypki czy od gazów, bo coś malo wczoraj robiła. Już nie śpimy, aż się boje vo to będzie dzisiaj w nocy, a mój na nocckach :/
 
Hej
U nas dzień zaczyna się normować ale też różnie bywa, najgorzej w dzień ze spaniem. Ogólnie to kąpiemy się około 20.30 później mała albo zasypia na chwilę albo sobie leży, miedzy 23-24 je i idzie spać pobudka 4-5 na jedzenie i budzi się 8-9 i wtedy albo już nie śpi i jakoś się zabawiamy albo jeszcze chwilkę sobie przysypia a później to już różnie zazwyczaj je co 2,5-3,5h a w międzyczasie to bawimy się uśmiechamy buja się w huśtawce idziemy na spacer czasem przyśnie(tak do 1h). Też mam starszą córcię w domu która potrzebuję trochę uwagi i zainteresowania a do tego gotowanie i sprzątanie i czasem ciężko dzień wygląda.
 
My używamy zielonych pampersów przy starszej córce dady nam się nie sprawdziły i teraz troszkę się ich obawiam ale na pewno o nich pomyśle jak Oliwce będą szły zęby wtedy kupa jedna za drugą.
 
Agunia moze ta wysypka ją swędzi i jest rozdrażniona?
Też mi się tak wydaje, ale teraz spokojna jest. Śmieje się. Nie mam pojęcia, dermatolog dopiero u nas w poniedziałek jest. Pojade do rodzinnego dzisiaj, ale on nie jest pediatra, ale może przypisze coś żeby jakoś załagodzić to.
 
Ja kupiłam taki leżaczek o:

Link do: Tiny Love, leżaczek, bujaczek, łóżeczko, 3w1, turkusowy

Póki co Mała śpi sobie tylko na płasko i czasami w pozycji półleżącej bo lubi już się porozglądać. Położna mówiła jednak, że max 20 min dziennie w półsiadzie ze względu na słaby kręgosłup. Ale kołyska jest super, też sobie przepycham np do kuchni jak coś robię, żeby mieć bobasa na oku :)
No własnie też ten patrzę teraz, czyli jesteś z niego zadowolona? bo kosztuje trochę a myśle że od 3 miesiąca spokojnie bedę mogła w nim kłaść jak mówisz na półleżąco małą
 
My dziś byliśmy na pobraniu krwi u małego. Jak zobaczyłam te gruba igłę przy tej malutkiej rączce to aż mi się słabo zrobiło. Płakał ale szybko się uspokoił, jeszcze zanim wyszliśmy z gabinetu. Dzielny mój chłopczyk
 
reklama
@Agunia93 na Nan A.R. bardzo mało ulewał- prawie wcale. Wcześniej co karmienie chlustał i musiałam Go przebierać. :(
Na środku fioletowego pampersa Dada masz taki pasek żółty i on się na zielono zabarwia jak dziecko nasiusia :)
@Nan90 mam taki leżaczek tylko w brązowym kolorze :) Używany za 120zł kupiłam.
Przy bólu brzuszka wibracje trochę pomagają.
@kjsko nie wiem jakie duże jest Twoje dziecko, ale mój syn ma 11 tygodni i za długo mu leżak nie posłuży :p jak się urodził miał 58cm a teraz nosi juz ubrania 62cm tak na styk ;)
 
Do góry