reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2018

Hej
@Jetkaa przykro się czyta że u was bez zmian no i że dodatkowe rzeczy wychodzą ale ja ciągle wierze że wszystko będzie dobrze i Oskarek wygra tą nie równą walkę. Trzymam kciuki za maluszka!!

A co tu ostatnio taka cisza? U nas od kilku dni strasznie wieje i dziś juz miałam dosyć tej pogody i siedzialam cały dzień z malutką w domu. I chyba odbija sobie to bo cały dzień śpi do pół godziny i płacz nawet teraz ciekawa jestem jaka noc przede mną.
@basia89 ja jeszcze walcze z piersią bo moja to taka cycusiowa jest tylko że ona ciągnie ok 15min a później płacze bo dalej głodna i wtedy daje mm. Każdy mówi ze nawet trochę mojego mleka jest dobre więc jak narazie ją przystawiam.

Miłej niedzieli mamusie.
 
reklama
A mój wróbelek je tyle co kot napłakał ... Przybiera książkowo ale je 10minut i koniec a piersi aż bolą i wszystko mokre ... Oby nie skończyło się brakiem mleczka jak ona tak mało ciągnie :( w nocy przespała 7h i się nie obudziła ... Sama do niej poszłam bo aż mnie strach oblał.
 
Witajcie,
Mam pytanie bo sama nie wiem juz co robic. Młody ulewa, moze nie zawsze ale ulewa i raz to ulanie male delikatne, raz az chlusnie, a czasem i nawet godz po jedzeniu. Lekarka mowi ze do pol roku normalne a ja siemartwie. Jesteśmy juz prawie calkowicie na mm (tylko nie linczujcie, na jednym z forum Mamy marzec 2017, jak napisalan ze jestesmy tylko na mm zostalam tak zjechana ze z niego zrezygnowalam). Doradcie doswiadczone mamy jak to z tym ulewaniem jest.
Ogolnie Bartek to przeciwienstwo swojej siostry we wszystkim, malo spi, marudzi pasuje mu tylko na rekach albo w nosidelku.
Milej niedzieli.
 
@aNusia90 moja też prawie je tylko mm, bo piersią się nie najada, służy jej chyba tylko do zaspokojenia pragnienia. I też ulewa często jak Twój, ale gdzieś też czytałam że do pół roku ma to się unormować. Więc może to i prawda [emoji4]
 
Ja Ci nie pomoge zbytnio, ale dla mnie mleko Mm to normalna rzecz.. Moj syn nie moze jesc mojego mleka i je mm.więc mm nie iest chyba az takie zle skoro w prokocimiu je podają dziecia... Wiadomo ze mleko matki tez daja jak nie ma przeciw wskazan.. I przy1 synowo 3mies karmilam dla mmie to byl horror i resztę dostawal mm to byla najlepsza decyzja.. Moim zdaniem kazda ma swoje zdanie i kazda robi jak chce i kazda powinna uszanowac decyzje, zdanie innej.. Wiec jak dla mnie takie czy takie bez roznicy.. Ja chciałam karmic ale to bardziej chodzilo mi o bliskość matki z dzieckiem.
A co ile karmisz? Moze niech dzidzia je mniej a częściej,? Odbijasz po kazdym karmieniu? Dobrze jak by jadl mleko bez płaczu na spokojnie zeby nie chwytal powietrza.. Wiem ze sa tez mleka dla ulewajacych chyba AR czy AH nie pamietam.
 
Witajcie,
Mam pytanie bo sama nie wiem juz co robic. Młody ulewa, moze nie zawsze ale ulewa i raz to ulanie male delikatne, raz az chlusnie, a czasem i nawet godz po jedzeniu. Lekarka mowi ze do pol roku normalne a ja siemartwie. Jesteśmy juz prawie calkowicie na mm (tylko nie linczujcie, na jednym z forum Mamy marzec 2017, jak napisalan ze jestesmy tylko na mm zostalam tak zjechana ze z niego zrezygnowalam). Doradcie doswiadczone mamy jak to z tym ulewaniem jest.
Ogolnie Bartek to przeciwienstwo swojej siostry we wszystkim, malo spi, marudzi pasuje mu tylko na rekach albo w nosidelku.
Milej niedzieli.
Bebilon nutrition dla dzieci z tendencją do ulewania
 
Witajcie,
Mam pytanie bo sama nie wiem juz co robic. Młody ulewa, moze nie zawsze ale ulewa i raz to ulanie male delikatne, raz az chlusnie, a czasem i nawet godz po jedzeniu. Lekarka mowi ze do pol roku normalne a ja siemartwie. Jesteśmy juz prawie calkowicie na mm (tylko nie linczujcie, na jednym z forum Mamy marzec 2017, jak napisalan ze jestesmy tylko na mm zostalam tak zjechana ze z niego zrezygnowalam). Doradcie doswiadczone mamy jak to z tym ulewaniem jest.
Ogolnie Bartek to przeciwienstwo swojej siostry we wszystkim, malo spi, marudzi pasuje mu tylko na rekach albo w nosidelku.
Milej niedzieli.
Już kiedyś chyba pisałam. Siostrzenica ciągle ulewala a też była tylko na mm i wtedy pediatra przepisał jej unnw mleko, po którym też ulewala, i to tak ze 2-3 razy zmieniał, aż znalazł odpowiedni. Chyba jakiś bebilon, ale nie jestem pewna. To ulewanie może właśnie uzależnione jest od mleka i czy jej się dobrze odbije.
A co do tego czym karmimy, czy piersią czy mm, to kwestia indywidualna i pomimo, że karmie piersią, to na.pewno nikogo nie będę krytykować ;) Sama przy pierwszej córce miałam problem po miesiącu z kp i dawalam mm. Więc nie ma się co martwić. Najważniejsze dobro dziecka :)
 
Cześć dziewczyny,
muszę się wam czymś pochwalić. Od piątku zaczęłam karmić bezpośrednio piersią. Udało się. A przyznam się, że nie za kazdym razem podaję pierś, bo codziennie mam jakieś wyjazdy i muszę się sprezac, więc ze sobą biorę butelkę i przed wyjazdem też odciagniete. Chyba przez odciaganie pokarmu i podciecie wadziedelka pomogło. Laryngolog właśnie powiedziała, że mam spróbować, że bedzie umiała lepiej podebrac pierś. No i faktycznie. Do tego laktator wyciągnął brodawki :D
A my jutro kończymy 7tygodni. Karolinka przybrała od wagi urodzeniowej 1700g. Byłyśmy w piątek u pediatry, bo zrobiliśmy sobie morfologie i miała wyniki lekko osbiwgajace od normy. Od wczoraj podaję jej więc żelazo, ale obawiam się teraz zaparc... W aptece poleciła mi taki olejek do odbytu, że niby lepsze od czopkow. Mam nadzieję, że nie bedzie tak źle... Ale już od dziś rana jest przy pierci i po butelce jakoś niespokojna. Jakby jej coś nie pasowało... Dziś wybieramy się na zakupy, więc butelka jedzie z nami, bo muszę się jeszcze nauczyć karmić trzymając na.ręce...

Nadal nie wiem jak tu małą szeroko pieluszkowac... widzialam cideo gdzie na pampersa i spodnie mama założyła jeszcze jefnego pampersa, wkładając do środka w poziomie kolejnego pampersa... Sama już nie wiem i się zastanawiam nad uzyciem frejki od stsrszej córki. Zostals mi i będę wiedzieć, że nie będzie jej za goraco i że będzie miała rozszerzone nóżki... Wybieram się jeszcze do ortopedy z obiema córkami, u starszej kontrola lopatek (miała jakieś badania w przedszkolu -analiza wyników badań) a u małej z lewą stopka, bo jest skierowana do środka. Niby od tego jak leżała posladkoeo u mnie w brzuchu... Mam nadzieję, że to nic powaznego...

Miłej niedzieli mamuśki :)
 
@aNusia90 moja też prawie je tylko mm, bo piersią się nie najada, służy jej chyba tylko do zaspokojenia pragnienia. I też ulewa często jak Twój, ale gdzieś też czytałam że do pół roku ma to się unormować. Więc może to i prawda [emoji4]
A jakie mleko podajesz swojej Malutkiej? My jestesmy na Bebilonie tym niebieskim, ale myslimy moze o.zmianie na Humane lub Hipp ale po pierwsze nie wiemy co wybrac a po drugie jak zrobic to przejście...a ja glupia myslalam ze przy drugim bedzie łatwiej[emoji17] [emoji28]
 
reklama
A jakie mleko podajesz swojej Malutkiej? My jestesmy na Bebilonie tym niebieskim, ale myslimy moze o.zmianie na Humane lub Hipp ale po pierwsze nie wiemy co wybrac a po drugie jak zrobic to przejście...a ja glupia myslalam ze przy drugim bedzie łatwiej[emoji17] [emoji28]
Przejście musisz zrobić stopniowo, co 2-3 karmienia mniej o łyżeczkę dotychczasowego mm, a w to miejsce dajesz o tą ilość łyżeczek tego nowego mm. Może to potrwać kilka dni nawet, bo mie wiem ile już wypija twoje maleństwo ;)
 
Do góry