reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2018

Super, ze straz taka pomoc zaoferowala, nie mozecie zostac bez pradu.
Dziwne z ta krwia, biedny 0ski cierpial.
A jakbys mu tefmofor cieply na brzuszek dawala? Moze pomogloby?
Kjsko, u nas przez tydzien katar i luzne, smierdzace kupy (az odparzaly a przebieralam jak widzialam, ze zrobil) i wyszly hurtem 4 zeby. I taki wlasnie niespokojny,placzliwy byl. Obstawiam, ze to zeby Was tez. Alergia na mleko tak znienacka przyszlaby?
No właśnie te kupki są takie smierdolące... Tylko trwa to już dłuższy czas... Ale zauważyłam że ona to jest taka księżniczka na ziarnku grochu, że jak tylko sie coś zaczyna dziać to ona to przeżywa dłużej. Uspokoilyscie mnie. Rzeczywiście że jednak to mogą być zęby... Nic tylko czekać aż coś sie pojawi... A dawalyscie przeciwbólowe? Ile razy i czy bardziej nurofen czy paracetamol?
 
reklama
Nic nie podawalam bo on chyba jeszcze w ogole nie goraczkowal, w zadnej chorobie. Jakby bylo powyzej 38 dalabym czopek.
 
Hej. Chyba jakas plaga tych choróbsk wstretnych/zabkowania bo to nigdy do konca u takich maluchow nie wiadono....
U nas tez od pon w nocy nieciekawie goraczka marudzenie brak apetytu a tej nocy to juz wogole sajgon.... Kolacji nie zjadl poszedl spac. Spal tak niespokojnie z piplakiwaniem. zaczął goraczkowac kolo 1 38,3 podalam ibum i marudzenie i placz troche spadla zasnal i od po 3 znowu placz a nawet wrzas, zmierzylam tem 38,5....zrobilismy oklady ale nic nie dawaly dalej placz okropny nie wiedziec czy z goraczki czy bólu, mąż przeszperal internety kalkulator leku dla dzieci poprzeliczal i podalismy dawke dalej jeszcze byl placz. Chcialam dac mleko nie chciał. Bo juz nie wiedzialam czy z glodu czy z bolu czy goraczki płacze,ale pluł odpychal butelke. Pil wode, troche ale pił. Zasnął przed 5 po 6 sie obudzil z płaczem. Przebral bo spocony okazalo się, zjadl kaszki z łyżki gestej na mleku jakies 80 bo z butli nie chcial mleka no i siedzi i sie bawi....i sama nie wiem co robic. Od 10 lekarz przyjmuje i nie wiem czy jechac czy nie. Bo niby gorne dziąsła rozniesione....
Starsza tez płakała bo problem z kupą....bo robi takie meeega dlugie i szerokie i to ja boli....ehh jakies dobre rady? Prosze pidpowiedzcie cos...
 
Hej. Chyba jakas plaga tych choróbsk wstretnych/zabkowania bo to nigdy do konca u takich maluchow nie wiadono....
U nas tez od pon w nocy nieciekawie goraczka marudzenie brak apetytu a tej nocy to juz wogole sajgon.... Kolacji nie zjadl poszedl spac. Spal tak niespokojnie z piplakiwaniem. zaczął goraczkowac kolo 1 38,3 podalam ibum i marudzenie i placz troche spadla zasnal i od po 3 znowu placz a nawet wrzas, zmierzylam tem 38,5....zrobilismy oklady ale nic nie dawaly dalej placz okropny nie wiedziec czy z goraczki czy bólu, mąż przeszperal internety kalkulator leku dla dzieci poprzeliczal i podalismy dawke dalej jeszcze byl placz. Chcialam dac mleko nie chciał. Bo juz nie wiedzialam czy z glodu czy z bolu czy goraczki płacze,ale pluł odpychal butelke. Pil wode, troche ale pił. Zasnął przed 5 po 6 sie obudzil z płaczem. Przebral bo spocony okazalo się, zjadl kaszki z łyżki gestej na mleku jakies 80 bo z butli nie chcial mleka no i siedzi i sie bawi....i sama nie wiem co robic. Od 10 lekarz przyjmuje i nie wiem czy jechac czy nie. Bo niby gorne dziąsła rozniesione....
Starsza tez płakała bo problem z kupą....bo robi takie meeega dlugie i szerokie i to ja boli....ehh jakies dobre rady? Prosze pidpowiedzcie cos...
U nie tez byla goraczka przy zabkowaniu i wtedy raczej nic nie poradzam podawalam paracetamol i nawadnialam. Jesli cie niepokoi możesz zawsze jechac i niech dziecko zbada lekarz. A starszej zaaplikuj raz dziennie kiwi jak lubi :) lub suszona sliwke.
 
Czesc dziewczyny ;* u nas Oski stracił glos,pieje jak kurczaczek. Byc moze to dla tego ze 5nocek były okropne.. Wstawal o 20tej po drzemce, a zasypia 5,30 na drugi dzien 4,30 a raz nawet zasnal o 7,30.. Oczywiście w nocy byl krzyk okropny.. Ale dzis ladnie mi spal.. 5godzin byl spokojny.. Flegma mu odchodzi i biedny nie potrafi zakaszlec mocno:\ ja go oklepuje i się poprostu krztusi.. Dzisiaj mamy dostarczane kroplowki z Krakowa i maja podeslac nam recepte na nudbet czy jakos tak, moze mu to tez pomoze. Bo mamy inhalacje z berodualu ale to mamy non stop żeby płuca sie nie scisnely, a tamto powinno pomoc na krtan i ten kaszel:\ oby sie udalo.. Bo jak tak miauczy jak kot jest to slodkie ale mi go tak szkoda ze nawet płakać nie moze:\ tylko jojczy:\ narazie nie rehabilituje go bo nie chce go meczyc dodatkowo.. Kurczę tak bym chciala zeby to zapalenie minelo, bo znowu mu cos szumi, żeby nie kaszlal.. Żebyśmy mogli wyjsc na spacerek.. Bo maly nie byl na spacerze od wakacj:\ kupa czasu:\ a on uwielbia specery:\ ehhh
 
Moi chłopcy ;**
20190310_174950.jpg
 
Czesc dziewczyny ;* u nas Oski stracił glos,pieje jak kurczaczek. Byc moze to dla tego ze 5nocek były okropne.. Wstawal o 20tej po drzemce, a zasypia 5,30 na drugi dzien 4,30 a raz nawet zasnal o 7,30.. Oczywiście w nocy byl krzyk okropny.. Ale dzis ladnie mi spal.. 5godzin byl spokojny.. Flegma mu odchodzi i biedny nie potrafi zakaszlec mocno:\ ja go oklepuje i się poprostu krztusi.. Dzisiaj mamy dostarczane kroplowki z Krakowa i maja podeslac nam recepte na nudbet czy jakos tak, moze mu to tez pomoze. Bo mamy inhalacje z berodualu ale to mamy non stop żeby płuca sie nie scisnely, a tamto powinno pomoc na krtan i ten kaszel:\ oby sie udalo.. Bo jak tak miauczy jak kot jest to slodkie ale mi go tak szkoda ze nawet płakać nie moze:\ tylko jojczy:\ narazie nie rehabilituje go bo nie chce go meczyc dodatkowo.. Kurczę tak bym chciala zeby to zapalenie minelo, bo znowu mu cos szumi, żeby nie kaszlal.. Żebyśmy mogli wyjsc na spacerek.. Bo maly nie byl na spacerze od wakacj:\ kupa czasu:\ a on uwielbia specery:\ ehhh

Biedny Oskar.. pewnie dostaniecie nebbud. Używam czasem dla starszaka, a Bartek teraz też dostał ( tzn miesiąc temu) i ładnie wszystko minęło, także trzymam kciuki, powinno być lepiej po tym leku [emoji6]
Byle do wiosny to i choroby się skończą [emoji6]

A chłopcy do schrupania ! [emoji8]
 
reklama
Ale nurofen/ paracetamol są też na ból, nie tylko od goraczki
Hej ja Laura jak jest marudna, płacze w nocy, się wybudza to daje jej jedna dawkę ibum. Te syropu są także przeciwbólowe, a nie tylko przeciwgoraczkowe. U nas te kupy tak jak pisałam były na zęby, bo Laura ma już na samym wierzchu zęba. Może do jutra się przebije.
 
Do góry