reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2018

37,1 to nie gorączka i u takich maluchów to normalna temperatura. Gorączka to dopiero powyżej 38.

Wiem, ale wlasnie już ma ponad 38, dałam jej paracetamol w czopku i pewnie jej zbije. W nocy tez tak miała, ale ciekawi mnie od czego to. Nie kaszle, nie ma kataru, gardło wczoraj miała czyste. Zobaczymy czy dzisiaj coś się zmieniło.
 
reklama
Ja uważam, że po to jest to forum, że każda z nas ma prawo sie wygadać i troche ponarzekać. W takim razie Jetka też nie ma co narzekać bo przecież jej maluszek jest pod opieką lekarzy a dzieci w Afryce nie mają takiej pomocy. Wg mnie wszystkie mamy swoje problemy jedne mniejsze inne troche wieksze i musimy sie wzajemnie wspierać nawet jezeli chodzi o błachostkę dla kogoś innego. Zawsze lepiej sie wygadac tutaj niz dusic cos w sobie :-) zeby mnie ktos zle nie zrozumial, dziewczyny jezeli czujecie taka potrzebe narzekajcie. Kazda czasami musi cos z siebie wyrzucić a z Tobą Jetka jestem calym sercem i ciesze sie dobrymi wiadomościami :-)

Tez uważam ze lepiej się wygadać. Ale takie porównanie mogłaś sobie darowac.
 
Cześć dziewczyny, chcialam was zapytać, bo moze ktoras z was sie z tym spotkala, w internecie rozne rzeczy na ten temat pisza...mianowicie chodzi o to, ze wczoraj bylismy na kontolnym usg bioder i o ile z bioderkami ok to, lek. stwierdzila ze jadra kostnienia sa slabo widzoczne. Młody za tydz skonczy 3 miesiace, zalecila zwiekszyc dawke wit d3 na 600 j. przez okres 4 tyg.
 
Wiem, ale wlasnie już ma ponad 38, dałam jej paracetamol w czopku i pewnie jej zbije. W nocy tez tak miała, ale ciekawi mnie od czego to. Nie kaszle, nie ma kataru, gardło wczoraj miała czyste. Zobaczymy czy dzisiaj coś się zmieniło.
To może trzydniówka, jak po trzeciej dobie pojawi się wysypka to będzie to. A uszka nie łapie się za ucho?
 
Z takimi maluchami to nigdy nie wiadomo co, z pierwszym dzieckiem to byle jakiś nie pokojący objaw to ja najchętniej bym leciała do lekarza mąż mnie trochę stopował. Jestem bardzo przewrażliwiona i gdy moje dziecko jest chore to ja jestem chora jeszcze bardziej.
 
@aNusia90 byłam na kontroli bioderek i też podwoil dawkę d3 z 400 na 800 jednostek. Zauważyłam jak sprawdzał ciemionczko. Więc może tak to musi być. D3 jest chyba na kości...

@Agunia93 życzę zdrówka Laurze. Może to trzydniowka. Zorientuj się jak z karmieniem mlekiem, bo jak dziecko ma.gorączkę, to nie podaje się mleka, no ale jak dziecko tylko jest na mleku, to co wtedy??? Trzymam kciuki, by mała szybko wróciła do zdrówka :)

@Jetkaa super wieści kochana. Abyście się szybko tej infekcji pozbyli.
@Paula1207 co tam z bioderkami? Już coś wiadomo?
@sredec1982 staraj się małego kłaść też wiecej na brzuszku i bokach. Nie ciągle w jednej pozycji. Też taka rada: czesz małemu włoski w kółko, wg. ruchu wskazówek zegara. To pomogło mojej starszej córce. Po jej miednicowej ppzycji w.brzuchu miała zdeformowana główkę. Po jakimś czasie nikt by nawet nie zauważył. Oczywiscie trwa to jakiś czas.
@nknatalia życzę ojcu zdrówka

A my w niedzielę pojechaliśmy w czwórkę na tą wycieczkę. Mała spokojna, grzeczna. Praktycznie cały czas spała, no bo autobus, statek i kolejka, a ona uwielbia jeździć. Za to od poniedziałku zmiana. Tak jak piszecie mało śpi w.dzień. podrzemie sobie te.30 min, czasami 1h i po wszystkim. Ale to chyba normalne, bo nasze maluszki rosną. Niebawem pójdą sobie 2 razy spac po godzince i tyle. Też mało co mogę porobić w domu. Wszystko na złodzieja i w akordzie. Ach... Na szczęście przesypia całą noc, a to najważniejsze.
Jutro idziemy ściągać gibs. Mam nadzieję, że jest poprawa. W piątek ma mieć założony nowy gips... Ach te dzieci... Ale jak się mowi: małe dzieci małe problemy, duże dzieci duże problemy. Więc jeszcze wszystko przed nami :)
 
@aNusia90 byłam na kontroli bioderek i też podwoil dawkę d3 z 400 na 800 jednostek. Zauważyłam jak sprawdzał ciemionczko. Więc może tak to musi być. D3 jest chyba na kości...

@Agunia93 życzę zdrówka Laurze. Może to trzydniowka. Zorientuj się jak z karmieniem mlekiem, bo jak dziecko ma.gorączkę, to nie podaje się mleka, no ale jak dziecko tylko jest na mleku, to co wtedy??? Trzymam kciuki, by mała szybko wróciła do zdrówka :)

@Jetkaa super wieści kochana. Abyście się szybko tej infekcji pozbyli.
@Paula1207 co tam z bioderkami? Już coś wiadomo?
@sredec1982 staraj się małego kłaść też wiecej na brzuszku i bokach. Nie ciągle w jednej pozycji. Też taka rada: czesz małemu włoski w kółko, wg. ruchu wskazówek zegara. To pomogło mojej starszej córce. Po jej miednicowej ppzycji w.brzuchu miała zdeformowana główkę. Po jakimś czasie nikt by nawet nie zauważył. Oczywiscie trwa to jakiś czas.
@nknatalia życzę ojcu zdrówka

A my w niedzielę pojechaliśmy w czwórkę na tą wycieczkę. Mała spokojna, grzeczna. Praktycznie cały czas spała, no bo autobus, statek i kolejka, a ona uwielbia jeździć. Za to od poniedziałku zmiana. Tak jak piszecie mało śpi w.dzień. podrzemie sobie te.30 min, czasami 1h i po wszystkim. Ale to chyba normalne, bo nasze maluszki rosną. Niebawem pójdą sobie 2 razy spac po godzince i tyle. Też mało co mogę porobić w domu. Wszystko na złodzieja i w akordzie. Ach... Na szczęście przesypia całą noc, a to najważniejsze.
Jutro idziemy ściągać gibs. Mam nadzieję, że jest poprawa. W piątek ma mieć założony nowy gips... Ach te dzieci... Ale jak się mowi: małe dzieci małe problemy, duże dzieci duże problemy. Więc jeszcze wszystko przed nami :)
Dostaliśmy telefon ze szpitala (tam, gdzie dotychczas była leczona Tosia), że chcą jeszcze raz ją zagipsować, ale w innej pozycji ułożyć bioderko. Także 4 września znów idziemy do szpitala na przegipsowanie. Mam nadzieję, że tym raz będzie efekt bioderko nie wyskoczy. Uprę się tym razem na zrobienie zdjęcia RTG, żeby mieć pewność od razu, że dobrze jest ustawione, a nie dopiero po miesiącu albo dłużej bez efektów...
Wczoraj w ramach odstresowania po ostatnich wydarzeniach byliśmy w zoo w Chorzowie. Było super, Tosia poogladała trochę zwierząt, potem zjadła i spała aż do końca wycieczki [emoji846]
Brzuszkowa daj znać, jak tam efekty po ściągnięciu gipsu [emoji6]
 
Hej kobietki ja dzisiaj z młodą byłam na szczepieniu powtarzane miala 6w1 i pneumokoki bidulka moja. Mam nadzieję ze przejdzie to dobrze poprzednio obyło się bez problemów ani gorączki ani obrzęków .Jeśli chodzi o spanie to Laura bardzo ładnie śpi w nocy i to niezależnie czy idzie spać o 20 czy 22 to budzi się na jedzonko tak miedzy 4 a 5 rano .W ciągu dnia to różnie wygląda jeszcze nie ma swoich godzin na sen .
 
reklama
Wyniki ma ok, zęby nie ida. Drze się jak ją się podniesie. Przyjechała siostra z mężem może to głupio zabrzmi, ale juz mi na myśl przeszło że może jakiś urok ktoś rzucił
 
Do góry