reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2018

Dziewczyny z planowanym cc. Czy wasze terminy cc wyprzedzają termin planowanego porodu wg om/usg? U mnie wg. usg i om termin mam na.20.05, ale cc zaplanowane już na 14.05... W pierwszej ciąży też miałam cc i do szpitala miałam jechać na dzień przed terminem, by mnie przebadali i przygotowali... Cc było eg om/usg. Nawet w dzień cc rano 4.30 zaczęłam krwawic i jajniki działały jakby na okres... Wg mnie to takie przedwczesne wyciąganie dziecka z łona matki. Jak wam wyjaśnił to lekarz? @marida chyba u ciebie zauważyłam.różnice w terminach...
 
reklama
@Jetkaa mamy podobny termin, bo mam na 20.05, ale cc już 14.05. Powiem szczerze, że też u mnie brak typowych objawów. Czasami odczuwam trochę pracę jajników, ale nic więcej. Po prostu mamy jeszcze czas ;)

@Blondynka1988 pozazdrościć tak szybkiego spadku wagi. Ja po pierwszej ciąży miałam 30+ i potrzebowałam na zrzucenie 7mcy, ale byłam po cesarcie i krótko tylko karmiłam, bo miesiąc z hakiem (dostałam anginy). Dlatego bardzo bym chciała dłużej pokarmic, ale zaś czeka mnie cc i pewnie też szybko nie będę mogła przyjść do formy... Dlatego super, że tobie tak dobrze idzie ;) Niebawem lato, więc do tego czasu będziesz gotowa jak sprzed ciąży :tak:

@agatenka33 super, że dzidzia tak urosła. Pod koniec dzieci właśnie szybciej przybierają na wadze. Ostatnio 10.04 nasza córeczka wazyla 2400, jestem ciekawa ile będzie na kolejnej - już ostatniej - wizycie... Zwłaszcza, że o tydzień będzie krócej pod moim sercem...
Tez mialam miec Cc cos kolo 14tego:) ale chce rodzic naturalnie:) noo troszcze jeszcze mamy czas:) ale z kazdy dzien robi sie długi:\ te ostatnie tygodnie sie dluza strasznie..
 
Tez mialam miec Cc cos kolo 14tego:) ale chce rodzic naturalnie:) noo troszcze jeszcze mamy czas:) ale z kazdy dzien robi sie długi:\ te ostatnie tygodnie sie dluza strasznie..

Ja niestety nie mam innej opcji, bo córeczka jest w pozycji miednicowej, więc sama nie umie wyjść... Ten sam przypadek miałam z Amelka... Fajnie, że możesz sn, bo przynajmniej szybciej wrócisz do formy ;)
 
Dzień dobry
Obudziłam się dzis ze skurczem łydki ostatnio często mi się to zdarza a przecież codziennie jem magnez i nie wiem skąd te skurcze.
Wczoraj byliśmy załatwić zaświadczenie o uznaniu dziecka poczętego i jestem zadowolona bo ile mniej teraz załatwiania wszystkiego teraz M będzie wszystko zalatwial. A dziś jadę z córcia do dentysty a pogoda brzydka aż się z łóżka wychodzić nie chce.
 
Dziewczyny z planowanym cc. Czy wasze terminy cc wyprzedzają termin planowanego porodu wg om/usg? U mnie wg. usg i om termin mam na.20.05, ale cc zaplanowane już na 14.05... W pierwszej ciąży też miałam cc i do szpitala miałam jechać na dzień przed terminem, by mnie przebadali i przygotowali... Cc było eg om/usg. Nawet w dzień cc rano 4.30 zaczęłam krwawic i jajniki działały jakby na okres... Wg mnie to takie przedwczesne wyciąganie dziecka z łona matki. Jak wam wyjaśnił to lekarz? @marida chyba u ciebie zauważyłam.różnice w terminach...
Hej :) U nas jest zwyczaj w szpitalu ze moga zrobic wczesniej cc po skonczonym 39 tc,nie wczesniej no chyba ze cos zacznie sie dziac. Ja w tym tygodniu mam obserwowac ruchy dziecka uplawy, czy wody sie nie sacza itd. Ale chyba juz coraz bardziej dziecko chce wychodzic juz bo szyjka przy chodzeniu mnie mega kluje, brzuch na wieczor twardy, no i strasznie nisko juz go mam. Dzidxia tez juz sporo wazy, o dziwo przez 2 ostatnie tygodnie przytyla tylko 200g no ale pewnie juz tyc tak nie bedzie jak w tamtym miesiacu :) Co miala przytyc to chyba juz przytyla. Ja sie nieraz tylko stresuje ze nie wyczuje ten moment a do cc na czczo trzeba byc :\
 
Hej, u nas deszcz ma padać cały dzień. Mój mały wiercił się całą noc, tak mi się przynajmniej wydaje, bo jak się przebudzalam to czułam. Ja nie śpię od 5, boli mnie ząb :(
 
Hej. Ale ponuro dzisiaj. My po wczorajsze wizycie nic szczególnego się nie dowiedzieliśmy bo tak jak pisałam tylko badanie ginekologiczne i tętno płodu badane, 10.05 mam następną i raczej ostatnią wtedy gbs i ostatni mocz i morfologia i pewnie USG.
Nic nie wskazuje wcześniejszego porodu.
Dzisiaj idę do rodzinnego bo mi kaszel się pogłębia i w nocy spać nie mogę nawet świsty dzisiaj słyszałam na dodatek żółtą flegmą pluję. Przez ten kaszel częściej mnie skurcze łapią. Martwię się czy to moje dziecko będzie zdrowe bo prawie całą ciążę jestem przeziębiona.
Gosika88 jeszcze Ci ząb potrzebny teraz, współczuję lepiej idź do stomatologa bo każdy stan zapalny jest niebezpieczny. Wykorzystaj ciążę bo NFZ muszą Cię przyjąć i masz za darmo ale nie wiem co konkretnie.
Paaulaa90 mnie też skurcz łydki często łapie, przez to w pierwszej ciąży nabyłam się małego żylaka i boję się że teraz się powiększy bo to ta sama noga.
Jeetka ja nie wiem co to seks więc się nie wypowiem, mój się boi a ja nie ma ochoty.
Brzuszkowa u nas w maju jest tyle cesarek że lekarz komu może to wymusza sn. Ja ma mieć wizytę 10.tego to tego dnia ma 3 cięcia i jeden zabieg. Koleżanka miała mieć CC bo ma przepukline na kręgosłupie w pierwszej ciąży normalnie termin umówiony a teraz ją zbywa i namawia sn i nie widzi teraz przeciwskazan, dziwne.
Blondynka 1988 też szybko wróciłam do wagi z przed kg leciały z tygodnia na tydzień ale niestety kilka wróciło jak przestałam karmić po 11m-c i jak wróciłam do pracy po 12m i siedzącego trybu życia. Już teraz będę tego pilnować.
 
reklama
Z tymi zębami w ciazy to wcale tak darmowo nie jest.. tzn te szare plomby są za free chyba że przedni ząb to myślę że dają jasne. Ale można za to wyrwać zęba za darmo;) ja mam co najmniej 3 żeby do naprawy przez okres ciazy;( nie dość że problemy z dziaslami (jakieś stany zapalne ) to jeszcze plomby mi wypadają w zębach robionych przed ciążą. Jestem zła bo za jednego prawie tysiaka zapłaciłam i już plomby niema;(

Poza tym za 3 dni termin A ja dalej bezobjawowo. Powiedzcie mi, jak pójdę w sobotę do szpitala i wyślą mnie do domu to jakie mam jeszcze wyjście? Jestem skazana na ich decyzje? Czy mogę dostać np od jakiegoś gin. Skierowanie na wywołanie? Czy poczekać te 7 dni po terminie i może jakiś szpital zdecyduje się wywołać?... na pewno mam dobrze wliczony termin porodu bo wiem kiedy dzialalismy;) I znam swoje cykle. Pewnie dzidzia jest już tak duża że może być problem z sn choć szpital powiedział że i tak będę próbować sn najwyżej się zobaczy... A jak bagatelizuja i coś się stanie niedobrego? Wiadomo tyle porodów to każdego traktują jak produkcje taśmowa... ech:(
 
Do góry