reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2016

Mam nadzieję, że z dzidzia wszystko ok a po ciąży juz nie będę musiała tam wracać :-) chyba zrobię jak radzicicie atmosfera tam mnie wykancza a praca o wiele poniżej moich kwalifikacji. Evelina mi lekarz na początku od razu przepisał pamifucort w razie nawrotu infekcji ale jeśli nie odczuwasz dyskomfortu to tak jak pisala DrAsia w ciąży zwiększona ilość wydzieliny to normalne
 
reklama
kameleonleon dziękuje bardzo za informację, napewno bede musiała zacząć od zrobienia tego posiewu z pochwy żeby poznać dokładną przyczyne. To leczenie, które mi podałaś to teraz stosujesz?
Tak ja stosuje caly czas zapobiegawczo bo mam tendencje do infekcji. Przy malych infekcjach albo zaraz na poczatku moze pomóc ale ja mam potwierdzony jalowy posiew.
Jakie masz te uplawy kolor? konsystencja zapach?
 
Hej! :)

Jestem już po wizycie! Maleństwo ma 3,1cm, serducho wali jak dzwon :) Wg. USG jest dziś 10t0d, a więc idealnie z OM.

Jedyne co mnie martwi to to, że lekarz stwierdził niedoczynność tarczycy, skierował mnie do endokrynologa i przepisał mi Euthyrox 25 mg. Czy któraś z Was brała ten lek?

Dostałam też Duphaston, bo skarżyłam się na te ciągnące bóle podbrzusza. Lekarz dał go profilaktycznie, a teraz mam dylemat czy kupować, bo skoro z dzidzią jest wszystko ok i nie mam żadnych plamień to chyba nie jestem za takim "profilaktycznym" faszerowaniem się hormonami. Przepisał mi dwa opakowania, wykupię na razie chyba jedno.

A i jeszcze jedna rzecz! Ostatnio miałam ewidentnie infekcję, zresztą pisałam o tym - swędzenie, pieczenie, upławy. A cytologia wyszła mi 1 grupa (zawsze miałam 2). To w ogóle możliwe?!

Kolejna wizyta 29 października, a 26 usg genetyczne :)
 
A jaki jest niepokojacy kolor wydzieliny??
w57vdqk3rq6mb92o.png
 
Fizjologiczna powinna byc biala lul jasnokremowa. Jak jest żółta, brunatna lub szaro zielono to raczej infekcyjna. Jak grudkowata to grzybicza raczej bez zapachu, bakteryjna czesciej bardziej wodnista o rybim zapachu.
Dziewczyny jak tylko cos was niepokoi robcie posiewy! Zreszta to jes obowiazkowe badanie w kazdym trymestrze

Nesia ja tez nie mam plamien a luteine wlacxona od 1szej wizyty. Progesteron im wyzszy tym lepiej.
 
Ostatnia edycja:
Co ja dzisiaj przeżyłam..... Od rana zero objawow nic... Potem zaczęło mnie podbrzusze bolec i bolało cały dzien... Naczytalam sie jeszcze na necie....Juz byłam pewna ze po wszystkim , pojechałam po pracy do szpitala... Cała zapłakana.... Oni mnie przebadali i wiecie co mój dzidziuś ma sie dobrze , pierwszy raz usłyszałam z moim ukochanym jego serduszko :) jestem taka happy
 
Niesia, Marcelina cudowne wieści!!!!

Patrycja feta jest z mleka pasteryzowanego poza tym nie jest to ser pleśniowy.
W ogole z tym nie trzeba przesadzać moim zdaniem.
W programie "o matko" bosackiej mówiła ze z tymi serami z mleka niepasteryzowanego to jest mit bo zaszkodzić płodowi to bakteria listeria mogłaby dopiero jesli wlozylybysmy ja sobie do pochwy. Przed układ pokarmowy jest niegroźna. A poza tym większość serów jest z mleka pasteryzowanego. Takze nie ma co panikowac moim zdaniem i jesc jak sie ma na cos ochotę :-)

Kameleonenon serio w kazdym trymestrze ? Ja miałam tylko w 3 robiony posiew.

Odnośnie odwołanej wizyty to uważam ze co by sie nie działo nie powinno sie tak pacjentek zostawiać samym sobie. Bo wlasnie w ciazy wizyta jest wyczekiwana i powinno byc zorganizowane zastępstwo albo wizyta choćby dzien pozniej. Niestety na NFZ wszystko jest możliwe. Jakos w prywacie takie kwiatki sie nie dzieja. Całkowicie rozumiem rozgoryczenie i pretensje do lekarza w takim wypadku. Ja wlasnie od kwietnia próbuje zdiagnozować do konca synka odnośnie 3 go migdała ale chyba przejdę na prywatne załatwienie sprawy bo żenada co sie dzieje. Nie z oszczędności chciałam na NFZ tylko na ewentualnym zabiegu w dobrym szpitalu państwowym mi zależy. Ale chyba mi nie dane. Masakra.
 
Niesia_88 kochana jeśli miałabyś później na zbyciu jedno opakowanie duphastonu to chętnie odkupię wczoraj na wizycie lekarz przepisał mi 2 opakowania a jak wróciłam do domu to dopiero się zorientowałam że mam wizytę za 3 tyg.wiec muszę mieć 3 bo jedno jest na tydz.oczywiscie jeśli nie będzie problemu żebyś odsprzedała;)Ja prenatalne mam 29 października mam cichą nadzieję że poznam płeć maleństwa:)Powiem Wam że ja też mam dość spore upławy ale to chyba normalne...nic poza tym.Samopoczucie ok:)
 
reklama
Jesli to uplawy a nie wydzielina fizjologiczna to nie bagatelizujcie. Moze nie byc innych objawow, czasem ma sie bakterie i nic sie nie czuje - moja siostra tak miala. Posiew nie zaszkodzi a uspokoi.
 
Do góry