reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2016

Gosiu witaj :)

Kachaa mnie tez cos rozkłada od piątku :( wczoraj zrobilam sobie inhalacje z amolu i jest poprawa, ale nadal troche pociągam nosem.
 
reklama
Witam przyszłe majowe mamy. Chciałabym do Was dołączyć. Wg kalkulatora internetowego termin mam na 18 maja. Będzie to moje drugie dziecko, pierwsza córka tez majowa tylko 2009. Testów zrobiłam chyba 8, już na 6 dni przed @ wyszły mi dwie kreski choć ta jedna dość blada. Pierwsza wizytę mam po skończonym 8 tygodniu bo tu, w Holandii dopiero wtedy jest pierwsza wizyta. Miło mi Was wszystkie poznać.
 
Olciaa - ja mam wizytę chyba na 11 - muszę zadzwonić i się upewnić, bo mam trochę wątpliwości czy dobrze zapisałam :) Co do oleju z oregano - ja stosuję z dzikiego oregano (czy to to samo? tego nie wiem).

Gosia, Ewa witajcie.Życzę spokojnej ciąży i bez szczególnie uciążliwych objawów.

Kachaa - zdrówka życzę.

Kasik - w jaki sposób robisz inhalacje z amolu? W inhalatorze? Bo my go pijemy po prostu, ale może zrobię tez inhalacje.
 
Jestem i witam:-) jak samopoczucie dziewczyny???
odpoczywam trochę nim dziecię wróci od tatusia pewnie koło 19,
spałam dziś 11 h i ledwo zwlekłam się z łóżka na zajęcia a już myślałam, że to zmęczenie mi minęło.

DrAsia jeśli Olciaa się zgodzi to czemu nie! ja jestem za! ja z zakupami dla córci mam o tyle dobrze, ze babcia jest zakupoholiczką;-)i źle bo kiedy mi się coś spodoba to mam mało miejsca w szafie, żeby to upchnąć. Trzymaj się i nie daj się zarazić, goń towarzystwo do łóżka:tak:
Anno czekam na wyniki bety! ja mam tak mało czasu na nic-nie-robienie, ze nie gardzę takimi dniami kiedy mogę nic nie robić. Do 27.09 nie mam takiej możliwości ale jak tylko będę już po egzaminie -lenistwo! przynajmniej przez jakieś 3 dni;-)
Kachaa87 ceny kosmos fakt. Nie pogardziłabym jeszcze ciepełkiem chociaż to lato całkowicie zmarnowałam na naukę a nie na korzystanie ze słońca, przykre tego czasu się nie wróci -mam nadzieję że chociaz wyjdzie mi to na dobre. Plusem jest to, że dziecko było ciągle na wakacjach więc skorzystała:tak:
happymamusia czytałam ostatnio, ze osłabienie jest po to żeby zmusić kobietę do zwolnienia tempa życia (szkoda że pracodawcy nie czytają tych samych książek). Młoda też nie jestem i nie mam zamiaru się przemęczać hehe -trzymaj się dzielnie
jagoda1331 środa już niedługo, ja dopiero 22-go... jajo zniosę!!!
olciaa ja bym skonsultowała z lekarzem, tym bardziej że to mimo wszystko opryszczka a ja nie miewam, ale nie wiem dokładnie. Ja chodzę teraz na kurs przygotowawczy do egzaminu na aplikację adwokacką i powiem szczerze że wymiękam. Ja jestem z tych co całe życie się uczą, wiecznie i w kółko i nawet jak obiecam sobie, ze już dość... to i tak nic z tego. Zakręcenie to dopiero początek:-D ja to takie głupoty gadam jak Violetta Kubasińska z brzyduli:-Dstrach się odzywać. Ja też w ciąży prawko zrobiłam w styczniu a rodziłam w kwietniu -śnieg po pas, zero widoczności hehe był czad
Kami.p odpoczywaj nic się nie martw -czekamy;-)
Tirli no to czekam 9.50 na info :-D
Kasia90 zdrówka!!!!! nie rozkładaj się, leż odpoczywaj, wygrzewaj:tak:
Ewaa-dam witaj!!!!
GosiaLew!!!! to Ty naprawdę??? jak się cieszę:-D:-D:-D:-D:-D:-D o ile będzie mi raźniej, cudownie:tak:


Dziewczyny -nie rozkładać się, ciepły prysznic, cytryna, skarpety, mleko z czosnkiem cokolwiek. Pogoda nie sprzyja zdrowiu ale musimy się trzymać:tak: idę się lenić;-) miłego popołudnia
 
13x13 tak to ja :) Nigdy bym się spodziewałam, że trafię na majówki 2016, a tu jeszcze Ty :tak: Nie planowałam zachodzić do przyszłego roku, chociaż latka mi tez lecą. Przygotowywałam się do biegu na 10 km i tak mnie po biegach miednica bolała i podbrzusze, że na @ tak nie bolało. Ponieważ za bardzo nie wierzyłam, że zaszłam, bo za bardzo też się nie staraliśmy i przez biegnie cykle mi się rozregulowały to testa dopiero zrobiłam 8.09. No i nie pobiegłam w biegu, mimo, że miałam opłacony - trochę się bałam. Mam jeszcze jeden bieg opłacony na 5 tylko na 26 i się zastanawiam, najpierw bym musiała się lekarza dopytać, ale chyba będą musiała się pogodzić i zrezygnować z biegów na jakiś czas a powiem, że to dziwne.

Ja jestem mega zmęczona rano, potem jak się ogarnę to mam sporo energii tylko się męczę szybko. To jest najtrudniejszy okres dla organizmu, tyle w nim zmian. I tak sobie myslę, że chyba maj to dobry termin na rodzenie. Zimą nie trzeba chodzić z końcówką ciązy z brzuchem w kurtkach, latem nie musimy się męczyć z upałami, jedynie dieta gorsza, bo warzyw i owoców sezonowych nie ma.

Ja zrobiłam jeden test, były dwie kreski i nie powtarzałam. Jak już 2 mi się spóźniała tyle, to znaczy że ciąża, bety też nie robiłam. Muszę tylko w miarę szybko udać się do lekarza na usg, żeby sprawdził czy wszystko ok. Ja sobie już zaaplikowałam luteine ze względu na dwie wcześniejsze straty.
 
Gosia a myślisz, że ja planowałam:-D (wstyd się przyznać stara dupa i wpadka:-D)
tzn rok się staraliśmy!!! rok no ale skończyłam te studia prawnicze, połamałam się (właściwie kolejność odwrotna), masa rtg i nagle stwierdziłam NIE dziecko nie teraz -idę na aplikację adwokacką.
Poczekam, za 3 lata wrócimy do tematu.
Poszłam do lekarza po krążki -a ona mi dała masę badań i powiedziała, że nie da mi antykoncepcji przed zrobieniem badań. Zaśmiałam się do niej, żebym nie przyszła za miesiąc w innym celu niż krążki,
No.... nic dodać nic ująć
I też mnie brzuch bolał i wstać z łóżka nie mogłam spałam cały czas, zrobiłam test -patrzę nie ma nic -wyrzuciłam do kosza. Ale wyjęłam i prawie zemdlałam -był cień cienia ale już wiedziałam wszystko:-D

A miałam wrócić do biegania, już by mi lekarz pozwolił w listopadzie, chciałam rzetelnie podejść do tematu i półmaraton zrobić w kwietniu i doopa.

No to jesteśmy majówkami -przez przypadek ale szczęśliwe jesteśmy:-D:-D:-D:-D:-D
 
GosiaLew I 13x13, co zaspotkanie miedzy wami po latach :-D milo sie czyta.

My z mezem tez sie staralismy o 2ga ciaze jakis czas. Jakze zaskoczeniem to bylo dla nas ten process 'starania sie' bo 1sza ciaze to po 1szym razie prob sie udalo!
 
reklama
Gosia, kto nie przeżył straty ten nie zrozumie tych naszych nerwów. Ja swoją pierwszą w życiu ciążę utraciłam w 12 tygodniu, i tak jak Ty dopóki USG w 12 nie bedzie ok to nerwy będą. W sumie w mojej drugiej zakończonej sukcesem, nerwy opadły dopiero jak poczułam ruchy, i sama mogłam każdego dnia monitorować czy dzieciątko żyje.
 
Do góry