reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luty 2015

Anulfka tez nie rozumiem o co chodzi z ta waga. A Ty nie podwazasz decyzji lekarza? czy sa w Twoim przypadku jakies przeslanki, ze... nie mam pojecia... Twoj organizm traktuje dzidziusia jako cialo obce i nie chce go odzywiac? tak tylko z glupia frant rzucilam, bo tak zdrowo rozsadkowo to wtedy jest powod, zeby dziecko wczesniej wydobyc. Ale z waga chyba jest wszystko w porzadku, co???
 
reklama
Anulfka właśnie, moja dzidzia w 34tc ważyła2300, twoja tydzień później 2400. Nie widzę żadnej hipotrofii. Wg poradnika ciążowego hipotrofia jest wtedy gdy dziecko rodzi się z wagą poniżej 2,5kg.A u ciebie już niewiele brakuje. Chyba, że wymiary są nieprawidłowe dziecka, tj np brzuszek jest duuuużo mniejszy niż powinien być, albo główka.
 
Monika takie coś znalazłam:


Czy kobiecie zwolnionej z pracy z powodu likwidacji zakładu pracy, która urodziła dziecko przed końcem okresu wypowiedzenia, przysługuje urlop macierzyński oraz rodzicielski?

Nie, urlop macierzyński i rodzicielski przysługuje tylko pracownikowi, nie ma do niego prawa osoba, której umowa o pracę już uległa rozwiązaniu. Taka osoba ma natomiast prawo do zasiłku macierzyńskiego za okres odpowiadający okresowi podstawowego urlopu macierzyńskiego, okres odpowiadający okresowi dodatkowego urlopu macierzyńskiego oraz okres odpowiadający okresowi urlopu rodzicielskiego.
Jeżeli umowa o pracę uległa rozwiązaniu po dniu porodu, oznacza to, że w tym dniu osoba taka podlegała jeszcze obowiązkowemu ubezpieczeniu chorobowemu, co uprawnia do wypłaty zasiłku macierzyńskiego również po ustaniu tego ubezpieczenia. W takim przypadku podmiotem ustalającym prawo do zasiłków i ich wysokość oraz wypłacającym będzie Zakład Ubezpieczeń Społecznych.
Trzeba przy tym pamiętać, że do wypłaty zasiłku macierzyńskiego za okres odpowiadający okresowi dodatkowego urlopu macierzyńskiego oraz okresowi urlopu rodzicielskiego niezbędne jest złożenie wniosku o jego wypłatę przed rozpoczęciem korzystania z zasiłku za te okresy.


Na wiele pytań są odpowiedzi tutaj: Urlop rodzicielski | rodzicielski.gov.pl

:)

 
Mnie jeszcze zapalenie sie przyplatalo... jak sie dzisiaj smarowalam mascia , to jakos mam wrazenie ze inaczej wyglada moje krocze... :/ troche sie zestresowalam bo torba pusta stoi :/
 
Ja czuję że już mi się szyjka skraca i rozwiera....daję sobie z 3 tyg.i sie pewnie rozsypie...
A dziś chyba zdechne zgaga mnie pali....
Z dobrych odebrałam wynik paciorkowca negatywny....mogę iść i się rozpakować
 
reklama
Do góry