reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luty 2012

krisowa- eh już myślałam że lepiej a tu dzisiaj wypił mleko i wszystko zwrócił :/ do tego mój mąż załapał to samo i też zdycha :/ mnie gardło nawala, tylko Blanka się trzyma i modlę się żeby ona nic nie załapała.
Dee- my stelaż od wózka zostawiamy na klatce na dole i tylko gondolke do mieszkania zabieramy.

Jeśli chodzi o siadanie to Mitra ma rację, prawidłowo to dziecko powinno siadać samo z pozycji czworaczej, ok. 7-8miesiąca zazwyczaj.

Co do karmienia to ja nie odciągam, dzisiaj np. karmiłam ją o 20 a potem dopiero o 7rano więc 11h bez jedzenia, ale za to jak się rano dossała to prawie mnie zjadła :) Już od dłuższego czasu noce przesypia i ja nie odciągam a laktacja jest ok.
 
reklama
Dobra pozycja do przyzwyczajania to oparcie o kolana - jedno wyżej , drugie niżej jak siedzimy i kładziemy na nich dziecko...no i w wannie podczas kąpieli z rodzicem można próbować , albo w ogole w wanience , ale drugiej opcji nie testowalam:)

tak tez próbujemy ale na równych kolanach, udaje się tylko czasem i to na momencik bez płaczu. Dzisiaj spróbuję podnieść wyżej jedno kolano, może jej bardziej do gustu przypadnie.
 
Mitra kiedyś widziałam foty z kąpieli, czy Ty lub m kąpiecie sie z Tito w wannie razem?, bo ja mam wanienke na komodzie pielęgnacyjnej i ona się robi powoli za mala, chciałabym kąpać Adama w wannie, myślę że dzięki temu to i dziecko nie będzie bało sie wody
Ależ kap go w wannie, nie ma cudowniejszego doświadczenia dla dziecka niz kąpiel z rodzicem a dla rodzica kąpiel z dzieckiem. Poza tym młode ma szanse rozwijać sie ruchowo. Tito własnie opanował spokojne przewracanie z brzuszka na plecy, - ale najpierw odbijał sie nóżkami w wannie - albo od brzegu albo od dna, a potem zaczął odbijać sie na suchym ladzie. Warunkiem oczywiście wspólnej kąpieli jest obecność drugiej osoby doroślej , która przejmie dziecko jak to sie tylko zmęczy. Wychodzenia z wanny z dzieckiem samemu nie polecam ;). generalnie nasz Tito nawet nei wie co to wanienka, kapie sie z mama, tatą, albo na leżaczku w dużej wannie z siostrą.Ale leżaczek to sporadycznie bo wtedy kąpiel " mało ruchowa" :) A jak pięknie po takiej "męczącej" kąpieli spi!
 
Dlatego ja marzę o wannie. Tak chciałabym się kąpać z Polą. A tak to tylko mogę jej relaks zafundować. Mimo, że lubi to bardzo to jednak w dużej wannie wszystko byłoby ... inaczej :-)
 
Matka to dziwne stworzenie... cieszy się z kupy. ufff :-)


My z Zawitkowskiego mamy ten film cały :) właśnie stamtąd czasem ćwiczymy właśnie leżenie na brzuszku na nogach. Wtedy albo noga na nogę (to sposób od rehabilitantki) lub noga jedna na stołeczku lub czymś, aby jedna była wyżej. Kacperek i tak nie do końca chce tak leżeć, ale my musimy dodatkowo opanować prężenie się, podnoszenie główki za wysoko. Trzeba mu ograniczać pole widzenia, pomasować trochę obręcz barkową, rączki, trochę plecki, wtedy główka opada. A żeby zabawić maluszka to porada od rehabilitantki - położyć tam jakieś kolorowe zabawki lub coś co maluszek lubi, lub jakieś grające zabawki, to ma być coś co zaciekawi, przyciągnie uwagę.

Olcia takie "przesypianie"nocki to dla mnie nic dziwnego, nie martw się. Często mam baaardzo podobnie :)
 
Mitra patrzę że razem z dargab cierpimy na "kompleks Tito" ;-)Podpowiedz jak zachęcić malucha do leżenia na brzuchu? Może źle układamy? Tito ma tak daleko do przodu wyciągnięte rączki w tej pozycji- sam tak układa czy najpierw musiałaś go tego nauczyć? A w wannie Tito pływa też na brzuchu czy tylko na pleckach? Mój mąż lubi kąpać się z Arkiem ale jak narazie pływali tylko na plecach i fakt styl grzbietowy został przeniesiony na ląd- zwłaszcza na przewijaku ręce i nogi tak mu chodzą że odpływa do tyłu :-)
Olcialolcia link do obrazków BrillKids | Flash card printouts download instructions Bezbłędne minki robi Twój synek, uśmiałam się jak nigdy ;)

A mój Bąbel od wczoraj gada :-D Kurcze mała rzecz a cieszy. Dotąd było tylko marudzeniowe "e e" "łaaa" płaczliwe "ma ma" albo "nie nie" teraz do repertuaru doszło zdziwione "oo" i "uu" :-)
 
poroniona , tak jak pisałam na kolankach, w wannie, połóż go sobie na brzuchu , niech nóżkami fika w wodzie, rozloz na ziemi matę i turlaj , ale nic na siłę, każde dziecię to inny typ, jeden wcześniej uczy sie tego a drugi tamtego, nie ma co wpadać w kompleksy tylko sie bawić, ma być fajnie i aktywnie - wystarczy :) Moja Pola tez nie chciała dlugo leżeć na brzuchu ,a Tito na nim śpi.. i leb z tyłu ma przez to nieco spłaszczony. jej wybor ;)
 
reklama
boska to prawda ..ja czekam az dzieć wstanie...polecam pozycje na kolankach u nas pomaga..ja ogladam tv mały u mnie na nogach jedna noga wyżej

krisowa chłopaki pomagają garną się...rozbierają nawet małego do golasa..przy mojej asyście..ostatnio słyszę Szczepa jak trzyma małego na golasa...o takiego to mógłbym cały czas nosić taki milutki bez ubrań

jest u Zawitkowskiego kilka pomysłów również polecam.
 
Do góry