reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luty 2012

Odetka, imie jak kazde inne normalne :) Ja tam mam kolezanki z malo spotykanymi np imionami w moich stronach, Oktawia, Arleta, Ida, Paula, Inez, Nela, Grecja :)

:p

hehe no np. ja jestem Arleta i to w wersji Arletta:)

Odeta oryginalność jest teraz w modzie, mnie się moje imie podoba teraz bo zapada w pamięć, kiedyś nie lubiłam:).

a ja mam coraz większe bóle brzucha....coś czuję w kościach że to może być szybciej niż myślałam.....obym dotrwała tylko do piatku, będę znać wyniki posiewu...:). Zdecydowanie silniejsza i energiczniejsz byłam w I ciąży..moze to też kwestia pory roku....
 
reklama
Ja jednak zamiast na oryginalność postawię przy moich dzieciach na klasykę :p Heh dzięki dziewczyny. Miło być tak ciepło przyjętym. Mnie się spina brzuch tylko.
 
Ja zauwazylam ze jak narzekam ze Nat sie malo rusza to pozniej daje mi po brzuchu :) dzis sie krecii niesamowicie :) a ta biegunka dalej mnie meczy i na dodatek te bole :( a dzis w nocy prawie nic nie spalam w wiekszosci na plecach z nogami rozkraczonymi jak do porodu Bo kolana kostki biodra mnie bola Nie moge spac ciagle na boku No i te bole w krzyzu Jak ja niechce ich miec podczas porodu :(((((

Ja tam chcialam Nine,a bedzie Nataniel :) no chyba ze bedzie supriseee :)
 
Odetka ja nie wiem czy będzie syn czy córka nie że nie chce wiedzieć chciałabym wiedzieć ale nie pytałam bo ostatnio mi powiedzieli że bedzie syn nawet dwa dni prze porodem słyszałam w szpitalu duży syn to ja z m imie wybrałam no i czekałam na syna a tu masz na porodówce słyszę córka córkę ma pani śliczną szczerze to myślałam że zgłupiałam i że to nie moje ale połozna chyba zauważyła zdziwienie i mówi a co miłao byc syn? no to dobrze że rodziłaś tu sama bo bys pomyslała ze ci podmienili byłam bardzo zdziwiona ale przeciez i tak ją odrazu pokochałam bo przeciez moja jest itp,i wcale duża nie była bo miała tylko 2700kg lekarz jakiś tepy był,
i teraz juz nie pytam co bedzie to bedzie .
 
Moje imię też podobno oryginalne bo sonja pisane przez "j", a w wiekszosci pisane jest sonia przez "i". Przyzwyczailam sie juz, ale wszedzie (w szczegonosci w urzedach i innych formanych instytucjach musze pilnowac zeby wlasciwie wpisywali.

Krisowa - super ze jestescie juz w domku!!!! Duzo zdrowka i sil Wam zycze i gratuluje - jestescie niesamowicie dzielni :tak:

OlciaLolcia z tym uznaniem to fakt problem, ale pamietaj, że jak nawet bedziesz musiala zalozyc sprawe w Sądzie, to nie bedziesz musiala jechac 400 km na rozprawe, tylko napisac do tamtego Sądu, ze z uwagi na male dziecko i znaczna odleglosc wnosisz o przesluchanie w drodze pomocy sądowej przed Sądem właściwym dla Twojego miejsca zamieszkania. A jesli sie uda to skontaktuj sie z ojcem malego zeby zwrocil sie do naczelnika aresztu sledczego, w ktorym przebywa i Ty zrob to samo pisemnie z prosba zeby umozliwil to uznanie juniorka. Jest szansa, ze zajmie sie ta sprawa, albo zalatwi wizyte kierownika USC, albo moze umozliwi konwojowanie do siedziby USC zeby ojciec malego mogl go uznac, ale to zalezy od warunkow w urzedzie, więc tam tez zapytaj czy bylaby mozliwosc wizyty osadzonego w konwoju, czy moze wizyty kierownika USC w areszcie za zgoda naczelnika AŚ. Mam nadzieje ze sie uda, bo bedzie bez kosztow sądowych, chociaz zawsze mozesz pisac do Sadu o zwolnienie z kosztow sądowych z tytulu trudnej sytuacji materialnej. Powodzenia.
 
no normalnie nie po piszę tu dziś bo zasięg mi nawala i net pada makabra:wściekła/y: i ciagle mnie wywala oszaleje:wściekła/y::wściekła/y:

gdybym juz nie wróciła dzisiejszej nocki tu do was to słodkich snów wam życzę
 
karola takie zaświadczenie o uznaniu malucha można załatwić przed porodem :) Robi się to w urzędzie stanu cywilnego właściwym dla miejsca zameldowania matki. Ty jesteś z Warszawy, to będzie do USC odpowiedni dla Twojej dzielnicy. A i do urzędu trzeba iść z ojcem dziecka. Potrzebne są: skrócony odpis aktu urodzenia matki, skrócony odpis a.u. ojca, zaświadczenie o wysokości ciąży, dowody osobiste obojga rodziców. Polecam zadzwonić do USC, bo ja musiałam się umówić na wizytę. Urzędnik wypowiada odpowiednie formułki - czy ojciec uznaje dziecko, czy matka to potwierdza, informuje o prawach i obowiązkach. A i musieliśmy powiedzieć, jakie nazwisko będzie nosiło dziecko. Z-ca kierownika usc poinformowała nas, że ta decyzja ma konsekencje prawne dla przyszłych dzieci urodzonych z tego samego ojca i tej samej matki (sprawa nazwiska). Dostaliśmy taki protokół do podpisania. A potem już taki dokument na druku odpisu zupełnego aktu urodzenia. Dostaliśmy to od ręki, bez żadnych opłat. Ja to zrobiłam przed porodem... trochę z lenistwa. Sprawy urzędowe jak rejestracja i potem odbiór nr pesel będzie tata małego załatwiał, ja już nie będę musiała się stawiać w urzędzie.

Kwestię uznania dziecka można także załatwić po porodzie, przy rejestracji.

Krisowa :tak: dobrze, że jesteście w domu :tak: i prozaicznie - te 15 kg w 3 tyg. :szok: :-D
 
reklama
Isia to ty kochana sie tam nam oszczedzajjj jak Cie brzuszek boli jak zaduzo robiszzz,trzymam kciuki za was

Mama2006
kochana trzymam za was kciukiii

Suzi86 a to racja smieszni czasami Ci nasi mezowie heheheheh moj dwa dni temu jak w nocy sie zadlawilam wlasna slina niewiem jakos jej chyba niepolknelam o czasie i zaczelam kaszlec no i odrazu az stanelma na rtowne nogi a moj maz razem ze mna i tekst kochanie rodziszzzzzzz hehehehe,a co do rosniecia wlosow i paznokci to paznokcie mi szybko rosna a natomiast wlosy na ciele prawie wogule i to mnie cieszy mam nadzieje ze zostanie tak juz na staleee hehehehh

Cyska kochana spijjj ile sie da bo jednak po czasie my kobietki sie meczymyyy

Kitek81 kochana to ja tez za tydzien upranie poscieli z kolyski i dwa rozki i tyle i skonczone moge rodzic Leonka,a co do obiadku ja dzis poszlam na latwizne i zrobilam sobie kluski kladzione lyzko i do tego bialy serek i cebulka zeszklona na patelence yummy,lipa z tymi wynikamiiii zdrowkaaa

Blair fajnie ze juz Ci sie unormowalao z tym mleczkiem i ze mozesz karmic piersia i ze Niunia wam juz przesypia nocki ,a co do zostawienia dzidzi z babcia to rozumiem heheheh az serce sie kraja jak trzeba zostawic choc na minute

Na86 trzyma kciuki oby te bole nie byly tymi bolamii

Ani86 dziekujemy za wiesci od Mamy2006

Eg16 zdrowka i jeszcze raz zdrowkaaaaa

Sylcia007 ojj powiem Ci ze tak lepiej mi sie na duszyczce zrobilo choc pozniej migrene maialm z tego placzu ,a pozniej jeszcze sie doprawilam bo ogladalam na youtube filmiki o pierwszych minutach maluszkow na swiecie i to bylo takie slodkie ze ze szczescia ryczalam i sie usmiechalam

OlciaLolcia ale mi narobilas smaka na jajeczniceee yummyyyyyy,powodzenia w ZUSie i uzerania sie z nimi i popieram Munie trzeba Cie przykleic jakims dobrym srodkiem do lozka,teraz Cie doczytalam do konca i lipa z tym ZUSEM debileee jedne a tobie niepotrzebny wydatek przyspozyly zolzyyyyyyy tule Cie mocnooooo no i jeszcze ta sprawa z ojcostwemmm lipaaa

Tynka27
ja od nastepnej srody zaczynam dzialania przyspieszjace porod hehheheh nie jakies ekstremalne ale chcialabym juz

Leonka na swiecie tym bardziej ze moja mamusia bedzie

BetiBeti to zdrowka zycze i lez ile sie da masz duzych chlopakow przy sobie to beda Cie rozpieszczac

Weronika Mundat tule Cie i dzieki za mile slowa

Gieniuisa wspolczuje tych bolacych kopniakow ja to bym chciala takie moj jest od poczatku malo aktywny no chyba ze zjem pol kilo pomaranczy to wtedy pokopie mamusie heheheheh

Trina79
fajno ze sie juz zdecydowaliscie na ten szpital,ja tez juz wiem gdzie bede rodzic w sumie nie mam bardzo wyboru ale dobry szpital i fajne opinie wiec sie nie stresuje,a co do synka tro bidulek sie meczy tymi koszmaramiiiiii

Kitek81 a teraz ja sie stresuje ze moge miec tego paciorkowca bo u nas w angli nie badaja Cie ginekologicznie i nie widzisz sie z ginem tylko ciaze Ci prowadzi polozna no i za kazdym razem masz tylko sprawdzany mocz,cisnienie,bici serduszka dziecka i tyleee no i sie BOJJEEEEEEEEEEEEE

OlciaLOlcia to jak bedziesz dzwonic do tego urzednika z Usc w LUBLINIe to powiedz ze ja jako mieszkanka Lublina przyjade i mu nakopie jak Ci niepojdzie na reke buziakiiiiii kochana

Krisowa witamy w domku i zdrowka zyczymy dla was

Zyczee wam kochane mamusie mielj nockiii i do juterka ja was wkoncu nadrobilam i lece spacc jak oczywiscie usne bo strasznie mi niedobrzeeeeeeeee bleeeee jeszcze tak nie mialam DOBRANOCKI dla was wszystkich
 
Do góry