reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutówki na zakupach

wzięłam się za łóżeczko i mam takie prozaiczne pytanie: gryką do góry czy kokosem? już zgłupiałam zupełnie:cool: niby gryka twardsza więc na spód lepsza, ale kto to wie? może tak ma być...


Z tego co się naczytałam to do 6 miesiąca kokos do góry, gryka na spód. Też mam materacyk kokosowo gryczany i ja go tak położę.
 
reklama
galwaygirl jak to niska?? :rofl2: ja mam 164 cm i nie czuje sie niska :-D:-p
Digitalis tez nie moglam znalezc jednoznacznej odpowiedzi czy kokos czy gryka, bo duzo osob mowilo, ze niby na poczatku ma byc gryka, pozniej kokos, a inni, ze nie beda katowac dziecka ta gryka, bo ona ma jakies wybauszenia :-pi ze bedzie caly czas kokos, wiec kupilam materac kokos-pianka-kokos :-)
 
ale zarabisty kocurek :-D
a ja dalej nie moge zdecydowac sie na staniki do karmienia :wściekła/y:
Dee poprosze jeszcze raz :-) -2 Pak za 25,90 BIUSTONOSZ STANIK do karmienia 80E (2027056532) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. czy te staniki sa takie jak na fotce?? bo w komentarzach ludzie pisza, ze sa bardziej zabudowane i na dodatek maja inny brzydszy fason :wściekła/y:

Sorki za niedopatrzenie :-p czekam na te staniki - podobno wysłała je w śr więc sądzę, że w pon powinny być :-) dam znać jak tylko dotrą :-)



I teraz się zastanawiam. Wyprałam pościel i wsadziłam powłoczki na kołderkę.
Kołderkę wraz z pościelą dostaliśmy od teścia. Rozmiar 100x135. Wiadomo - jest większa od naszego łóżeczka, ale czy to nie będzie przeszkadzało?
Póki co jest złożona na pół i czeka sobie grzecznie (i tak mała będzie na początku spała pod kocykiem bądź w śpiworku) ale jakoś wielka ta kołdra mi sie wydaje :-p

Jakie wy macie wymiary?
 
Ostatnia edycja:
Dee no to czekam na odpowiedz w sprawie tych biustonoszy :-) pasuje juz kupowac :-)
Ja mam posciel taka jak Ty i tez mi sie ogromna wydaje :-p i tez mam zamiar klasc mala pod kocykiem lub w spiworku poki co :-) nawet nie mialam zamiaru kupowac poscieli na poczatek ale jakos tak wyszlo :-)
 
My nie mieliśmy zamiaru kupować :-p teść wziął sprawę w swoje ręce :-)
przynajmniej "łyso" nie jest w łóżeczku :-)
 
Maron no ja też się niska nie czuję, Mąż ma 183 ale dla mnie tak w sam raz jest, tylko że inni zawsze że ja mała jestem, no ale to tak się wydaje, bo ja drobnej budowy. Mam koleżankę, co widzę, że jest max mego wzrostu lub nawet niższa ode mnie troszkę, ale trochę innej budowy i ona cały czas że ja malutka jestem, nie pomogło, że kolega stanął z boku i stwierdził, że jesteśmy takie same. No ale ona jest trochę dziwna, jak wróciłam z wakacji w zeszły roku, to zauważyła, że ja 1kg przytyłam. Nie zauważyły tego ani moje ubrania ani ówczesny jeszcze narzeczony, waga ledwo wyłapała z 47 do 48, a ona, "o, trochę Ci się przytyło":baffled::eek::szok:
Mitra ten kot jest niezły, ciągle był przy Poli i jeszcze jak złowieszczo patrzy w obiektyw:-D
Ja też jeszcze nie kupiłam karuzelki, bo może ktoś zechce w prezencie kupić, a jak nie dostaniemy to właśnie tą co w linku podałam kupimy z Tiny Love, tak po 2-3 tygodniach po porodzie, tak samo rogala do karmienia jeszcze nie mam, ale musiałam zostawić jakiś margines dla cioć, bo ubranek absolutnie nie chcemy, tyle tego mamy do 6 miesiąca i już trochę na 6-9 i 9-12.
 
Dziewczyny bylam w Tesco i jak ktoras jeszcze nie kupila ,to jest promocja na kombinezoniki za 25 zł!!:szok:
Z tego co wiem takiemu malenstwu szaliczka sie nie zaklada, wystarczy czapa no i kombinezon z kapturkiem.Ja mam na wyjscie czapke bawelniana i taka misiowata.Tak wczoraj ustalilam z siostra.A ze ja nie musze brac ciuszkow dla malenkiej do szpitala tylko na wyjscie, to i tak ona mi je przygotuje a m dowiezie.Wiec odpowiednio dobierze do aury na dworze :tak:
 
Co do lozeczka ja mam bok opuszczany, ale dopiero jak dzidzia podrosnie, to wykrecmy caly bok ze szczebelkow i montujemy taka niska deske zeby lozeczko przypominalo lozko i wtedy maluszek sam moze wychodzic. Co do wkladania dzidzi do srodka ja sie nie martwie bo mam 172 cm i chyba nie bedzie z tym problemu.
Jesli chodzi o materac ja sie troche nasluchalam o tej gryce i jednak zdecydowalam sie na kokos - pianka - kokos wiec nie wiem jak powinno byc w przypadku gryki.
A dzis przyszedl nasz wozeczek z Gdanska - w koncu mam juz wszystko dla malej, teraz wozek czeka, nosidlo tez wiec mala moze pomalu sie rozpakowywac :-p
 
reklama
Z tego co wiem takiemu malenstwu szaliczka sie nie zaklada, wystarczy czapa no i kombinezon z kapturkiem.

No właśnie tak myślałam, bo nie przypominam sobie, żeby młody miał szaliczek, a i w jego ubrankach znalazłam tylko kombinezon (już z rękawiczkami) i czapkę, szalika nie ma.
 
Do góry